ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Geçtiğimiz hafta ODTÜ TEKNOKENT iş birliği ile ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonunda yine ODTÜ TEKNOKENT’e bağlı Start-Up’lar için teknoloji firmalarına özel bir meet-up düzenledik.

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Yine Webolizma ve yine harika bir etkinlik daha!
Bu yaz Webolizma’nın etkinliğe doymayacağının sinyallerini önceki yazılarımızda zaten vermiştik. Geçtiğimiz hafta ODTÜ TEKNOKENT iş birliği ile ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonunda yine ODTÜ TEKNOKENT’e bağlı Start-Up’lar için teknoloji firmalarına özel bir meet-up düzenledik. Her zamanki gibi karşılıklı hoş sohbet havasında geçen sunumumuza birçok firma yoğun ilgi ve katılım gösterdi.


Start-Up’lar için hazırlamış olduğumuz konu akışı genel olarak dijital pazarlamanın günümüzde geldiği nokta ve daha çok müşteriye ulaşmak için kullanılması gereken strateji ve püf noktaları oldu. Olmazsa olmaz Google araçlarından bahsederken; bununla beraber dijital reklamların özellikleri göz önünde bulundurulduğunda “Nasıl daha iyi yönetilebilir?” sorularına cevaplar verdik.

Neden dijital reklamlara ihtiyacımız var ve bu reklamları başarıya ulaştırma yolunda en etkili faktörler nelerdir, ziyaretçilerimizle paylaştık. Market Finder, Google Trends, Gmetrix gibi birkaç dijital pazarlama ve SEO araçlarından ve bu araçların nasıl kullanılacağından bahsettik.

Dijital pazarlamanın yeniliklerine adaptasyon sürecinin nasıl olması gerektiği ve özellikle Start-Up firmaların karşılaşacağı sorunlarla nasıl baş edeceği hakkında tecrübelerimizi aktardıktan sonra, web sitelerinin dijital reklamlar için önemini ve başarılı bir web sitesi için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattık.
Son olarak Search Engine Optimization (SEO) yani Arama Motoru Optimizasyonu ve Search Engine Marketing (SEM) yani Arama Motoru Pazarlaması hakkında bilgiler verdik. Arama motorlarındaki sonuçların sıralanmasında etkili olan faktörlerin püf noktalarından bahsettik.

Soru – cevap bölümüyle programımızı sonlandırmadan önce katılımcılarımızın dijital pazarlama hakkında merak ettiği ve aklına takılan her şeyi yanıtladık!

Biz bu etkinliği hazırlarken ve sunarken; misafirlerimiz de sunum esnasında ve sonrasında çok keyifliydik.

Eğer Webolizma’nın etkinliklerine henüz katılmadıysanız, bir sonraki buluşmamıza sizi de bekliyoruz!

Takibi bırakmayın. 

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Webolizma WordPress Meet-Up

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Etkinliklere doymayan Webolizma Nisan ayını verimli bir WordPress SEO meet-up’ıyla kapattı.

Webolizma WordPress Meet-Up

Etkinliklere doymayan Webolizma Nisan ayını verimli bir WordPress SEO meet-up’ıyla kapattı.

Ankara WordPress meet-up ekibinin ayda bir kez pazar günleri gerçekleştirdiği toplantı ritüelini duyar duymaz harekete geçtik. Bahçelievler Desotti Coffee‘nin alt katındaki geniş salonda WP Kafe’nin organize ettiği sohbet tadında geçen bu toplantımıza katılım oldukça fazlaydı. Çoğunluğu yeni simalardan oluşan 40’a yakın WordPress’e gönül vermiş arkadaşımızla yuvarlak masa etrafında toplandık.

Katılımın ücretsiz olduğu ve yaş sınırlamasının olmadığı bu buluşma, uzun süre akıllarda kalacak gibi görünüyor. 

WordPress hakkında az çok fikri olan herkesin anlayabileceği, ama geniş bilgiye sahip kimsenin de sıkılmadan katıldığı bu keyifli etkinlik hepimizin kendini tanıtmasıyla başladı. Daha sonra Arama Motoru Optimizasyonu iki gözümüzün çiçeği SEO’nun incelikleri hakkında katılımcılara faydalı bilgiler verildi. Ajans Başkanımız Ecevit Saraç, geçmişten bugüne birikimlerle getirdiği SEO deneyimlerinden bahsetti. SEO için önemli kriterlerden biri olan site hızı ile ilgili WordPress’teki cache eklentilerinin doğru kullanılması hakkında ipuçları verdi. Backlink’in geçmişte daha önemli olduğunu ama artık öneminin nispeten azaldığını; iç linklemelerin, otoriteyi diğer sayfalara da dağıtmasının faydalı olduğunu ekledi.

Webolizma WordPress Meet-Up

Webolizma WordPress Meet-Up

Açıkçası Google’da aratılan anahtar kelimelere göre üst sıralarda çıkmanın formülü verildi!

Etkinliklerin en sevdiğimiz yanı yeni dostluklar ve yeni bağlantılar kurmak elbette. Seminerimiz boyunca siber güvenlik uzmanlarından yazılım mühendislerine kadar birçok network edindik.

Meet-up sonlanırken herkesin memnuniyeti gözlerinden okunuyordu. Bunun sık sık tekrarlanmasını isteyen misafirlerimiz, bir sonraki etkinliklerden mutlaka haberdar olmak istediklerini; bu sefer deneyimlerini yakın çevreleriyle paylaşacaklarını ve onları da beraberinde getireceklerini ilettiler.

Biz de bu gurur ve mutlulukla bir günü daha kazanımlarla kapatmanın sevinci içinde arkadaşlarımızı uğurladık.

Bu böyle yarım kalmayacak gibi görünüyor, her an bir pazar semineri davetiyesi alabilirsiniz, takipte kalın!

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Dijital Dönüşüm Paneli Gerçekleşti

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Webolizma, TÜSİAV ve ASTAM işbirliğiyle panel gerçekleştirdik.

Webolizma, TÜSİAV ve ASTAM işbirliğiyle gerçekleştirilen panelde açılış konuşmalarını Ankara Üniversitesi ASTAM Müdürü Prof. Dr. Murat Efe, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ali Coşkun yaptı.

Dijital dönüşümün ülke açısından önemi ve ülke olarak dijital dönüşümün neresinde olduğumuzla ilgili giriş yapılan panelde konuşmacılar; ASELSAN HBT Kıdemli Tasarım Lideri Alper Gerçek, Webolizma Ajans ve TÜSİAV Dijital Dönüşüm Platformu Başkanı Ecevit Saraç, Teknosis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Faruk Ağa Yarman, ODTÜ Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Hanzade Sarıçiçek, Dijital Strateji ve Pazarlama Danışmanı Özgür Deniz Aydın ve Serdar Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Tütek dijital dönüşümün etkin ve verimli bir şekilde yapılabilmesi için kamu, üniversite ve sanayi alanlarının rol ve sorumlulukları hakkında görüşler paylaştı.

Dijital dönüşümün öncelikle eğitim alanında hayatımıza girmesi gerektiği konusunda Webolizma Ajans Başkanı Ecevit Saraç; ‘’Kendimize yapacağımız yatırımla bugünü, gençlere yapacağımız yatırımla 20 yıl sonrasını, çocuklarımıza yapacağımız yatırımla 50 yıl sonrasını kurgulayabiliriz’’ dedi. Saraç; anaokulu, ilkokul, ortaokul, lisede yazılım ve dijital dönüşüm zorunlu ders haline getirilmeli. Bu konuda Estonya 2010, Birleşik Krallık 2014 ve Finlandiya 2016’da ilk adım atan ülkeler. Biz de eğitim alanında dijitale entegre olarak geleceğimizi planlamış olacağız’ı sözlerine ekledi. Dijital dönüşümün tüketim tarafında olduğumuza vurgu yapan Saraç, dijital dünyada neler olduğunu ve neler olacağını sayısal verilerle şu şekilde açıkladı:

“Ericsson Mobile raporuna göre 2022’de birbirine bağlı 29 milyar cihaz olacağı ve bunların 18 milyarının nesnelerin internetini kullanacağı bekleniyor. Bu sayede markaların artık insan gücünün büyük bir kısmını müşteri ilişkilerinde kullanacağı tahmin ediliyor. Geçen yıl gerçekleştirilen başka bir araştırmada bir dakika içinde; Facebook’a 243 binden, Instagram’a ise 65 binden fazla fotoğraf yüklenmiş. WhatsApp’tan 29 milyondan fazla mesaj gönderilirken Skype’ta 2 milyon dakikadan fazla arama gerçekleştirilmiş. Tinder’da 18 binden fazla eşleşme yaşanırken YouTube’a 400 saatten fazla video yüklenmiş. Spotify’da 1,5 milyondan fazla şarkı dinlenmiş, Netflix’ten ise 87 bin saatlik video izlenmiş. LinkedIn’de her bir dakikada 120 yeni hesap açılmış. Dakikada 350 binden fazla tweet, 210 binden fazla da Snap atılmış.”

Webolizma Dijital Reklam Ajans Başkanı Ecevit Saraç, son olarak uzman olduğu alan olan dijital pazarlamayla ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı:

“İnsanların ihtiyaçlarına göre reklam yayınlarken kişiselleştirilmiş bir kurgu ile daha etkin reklam kampanyaları yürütülebiliyor. Bilgisayar ve telefonlarımız sayesinde reklamverenler bizi bizim kadar tanıyorlar. Bu da bizi ürün ya da hizmetlerin pazarlanması konusunda, bu önemli verileri nasıl daha yararlı kullanabileceğimiz konusunda yönlendiriyor. Veriye dayalı analiz ve raporlamaya odaklanarak hareket eden şirketler her yıl ortalama %30’dan fazla büyüyor. Aynı araştırmaya göre 2021 yılına gelindiğinde, veriyi doğru kullanan şirketler, veri ve iç görü kullanmayan şirketlerin elinden 1,8 trilyon dolarlık ticari hacmi alacaklar. Bu veriler bize dijital pazarlamanın çağımızda firmalar için ne kadar önemli ve vazgeçilmez bir mecra olduğunu gösteriyor.”

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Ankara Dijital Dönüşüm Paneli

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Ankara’nın ve Ankaralı firmaların bulundukları sektörde rekabete girmenin en önemli yolu haline gelen dijitali anlatmak için 24 Ekim Çarşamba günü Ankara
Üniversitesi Rektörlük 100. Yıl Salonu’nda Ankaralılarla bir araya geliyoruz.

Ankara’da Dijital Dönüşüme Kararlı Mıyız?

Ankara’nın ve Ankaralı firmaların bulundukları sektörde rekabete girmenin en önemli yolu haline gelen dijitali anlatmak için 24 Ekim Çarşamba günü Ankara
Üniversitesi Rektörlük 100. Yıl Salonu’nda Ankaralılarla bir araya geliyoruz.

Ankara Dijital Dönüşüm Paneli ile dijital dönüşüm konusunda öncü çalışmaları öne çıkarmak, bu doğrultuda atılacak adımları belirlemek ve geleceğe yönelik planları şekillendirmeyi hedeflemekte ve bu amaçla ilgili tüm paydaşları bir araya getirerek ortak akıl oluşturmayı amaçlıyoruz. Bizlere katılarak, katkılarınızı sunmayı can-ı gönülden diliyoruz. Ankara Dijital Dönüşüm Paneli Programı’mızı aşağıda bulabilirsiniz.

Haydi Hep Birlikte Dijitali Hayatımızın Bir Parçası Yapalım!

Ankara Dijital Dönüşüm Paneli

Ankara Üniversitesi Rektörlük 100. Yıl Salonu, Ankara, Türkiye
24 Ekim 2018

14:00 – 14:45
Açış Konuşmaları

Prof. Dr. Murat EFE, Ankara Üniversitesi ASTAM Müdürü
Arif ŞAYIK, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter
Veli SARITOPRAK, Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı
Prof. Dr. Erkan İBİŞ, Ankara Üniversitesi Rektör
Ali Coşkun, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı
14:45 – 16:00
Moderatör:

Zübeyde Arslanoğlu, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü-Bilim, Teknoloji ve Sanayi Eğitimi Daire BaşkanıKatılımcılar:Alper GERÇEK, ASELSAN HBT Kıdemli Tasarım Lideri
Ecevit SARAÇ, Webolizma Ajans Başkan – GGYD Ticaret Kurulu Üyesi
Dr. Faruk Ağa YARMAN, Teknosis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Hanzade SARIÇİÇEK, ODTÜ Teknokent Genel Müdür Yardımcısı
Özgür Deniz AYDIN, Dijital Strateji ve Pazarlama Danışmanı
Serdar TÜTEK, Serdar Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
16:00 – 16:30
Soru – Cevap
16:30 – 17:00
Serbest Kürsü: Önerilerin ve görüşlerin sunulması

Moderatör: Prof. Dr. Asım Egemen YILMAZ, Ankara Üniversitesi ASTAM Müdür Yardımcısı

Ecevit Saraç, 1978 yılında Almanya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da, Lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. 1997 yılında geleneksel bir medya ajansında iş hayatına atıldı ve çok geçmeden dijitalin Türkiye’de yaygınlaşmaya başlamasıyla bu alanda araştırmalar yaparak ‘’Dijital Pazarlama’’ alanında faaliyetler göstermeye başladı. 20 yıldır dijital reklamcılık sektöründe aktif olan Ecevit Saraç, 2006 yılında Google iş ortağı oldu. 2009 yılında Webolizma adı altında dijital reklam ajansını kurdu. 2011 yılında Webolizma; Google Partner, 2016 yılında da Google Premier Partner olarak Ankara’da ilk kırmızı rozetli Google ajansı haline geldi. Dijitalin hızla büyüdüğü günümüzde dijital reklamcılığı Ankaralı firmalara anlatmak amacıyla bu yıl itibariyle Webolizma Akademi adı altında eğitimler vermekte. Ecevit Saraç, halen 25 kişilik bir kadroyla çalışan Webolizma Dijital Reklam Ajansı ve bunun yanında TÜSİAV Dijital Dönüşüm Platformu Başkanlığını yapıyor. Ecevit Saraç, evli ve iki çocuk babasıdır.

1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden bölüm birincisi olarak mezun olduktan sonra, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden yüksek lisans derecesini aldı. 1988 yılında göreve başladığı ASELSAN’da Tasarım Mühendisliği, Sistem Mühendisliği ve Proje Yönetimi alanlarında mühendislikten üst düzey yöneticiliğe kadar çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. 2015 yılında “Ferrarisi’ni Satan Bilge” felsefesiyle ASELSAN’dan kısa bir ayrılık yapmıştır. 8 ay süren bu süreç sonrasında tekrar “yuvam” dediği ASELSAN’a dönmüş ve birçok alandaki tecrübesini kullanabileceği, yeni ve ileri teknolojileri ASELSAN’la buluşturmayı hedefleyen Teknoloji ve Strateji Yönetimi’nde göreve başlamıştır.

Alper Gerçek Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) konularında 29 yıllık bir deneyim sahibidir. Şu anda özel olarak Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka ve Dijital Dönüşüm konuları üzerinde çalışmaktadır.

Çok önemsediği ve Türkiye için teknoloji ve ekonomi açısından büyük bir adım atılmasını sağlayacağına inandığı “Dijital Dönüşüm” konusunda birçok çalışma grubunda yer almakta, yurt içi ve yurt dışı etkinliklere katılmaktadır. Ayrıca bu dönüşümü yaşayacak ve yaşatacak olan gençlerimizin gücüne inandığı için üniversite buluşmalarına katılıp farkındalıklarını artırmaya gayret göstermektedir.

Faruk Aga Yarman (d. 1954, İstanbul)

Galatasaray Lisesi’nden sonra 1973 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak mezun oldu. Master ve Doktora derecelerini 1982 yılında Massachusetts Institute of Technology (MIT) Nükleer Mühendislik Bölümü’nden aldı. Aynı bölümde, araştırma asistanlığı ve okutmanlık yaparken; Nükleer Silahlar, Uluslararası İlişkiler, Teknoloji Değerlendirmesi ve Ekonomi yan dallarında derslere devam etti.

Meslek yaşamını ulusal bilim-teknoloji ve sanayi dünyalarının kesiştiği bir eksende devam ettirerek yarı zamanlı öğretim üyeliği yanında; ağırlığı Bilişim ve Savunma Sektörlerinde olan pek çok milli/yabancı şirket ve ortaklığın kuruluşunda ve üst yönetimlerinde girişimci olarak görev aldı. Bu bağlamda pek çok şirket ve Ortak Girişimde kuruculuk, koordinatörlük, yöneticilik, yönetim danışmanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Öte yandan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’da Savunma Sanayi Sektör Kurulu Başkanlığı (2001-2006) yaptı. 1996-2007 yılları arasında Savunma Sanayicileri Derneği (SaSaD)’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Avrupa Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayii Birliği’nde (ASD) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış, NATO Industrial Advisory Group (NIAG)’da Türk Delegasyonu’nda yer almıştır.

SSM tarafından “Türk Savunma Sanayiinin Geliştirilmesine Yönelik Hizmetlerinden Dolayı” takdirname (2000), TSK ihtiyaçlarına yönelik bir silah sisteminin geliştirilerek imal edilmesinde gösterdiği gayretlerden ötürü bizzat Kara Kuvvetleri Komutanı tarafından takdirname (1996) ile; yönetmekte olduğu grup ile

Hanzade Sarıçiçek, 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Lisans derecesini, 2002 yılında ise Bilkent Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans derecesini almıştır.

Teknoparklar konusundaki yasal düzenlemelerin yapıldığı 2000’li yılların başından beri bu alanda çalışmış, Ülkemizin önemli teknoparklarında yöneticilik yapmış, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli teknoparklara danışmanlıklar vermiş, çeşitli organizasyonlarda yer almış ve sunumlar yapmıştır. Türkiye’deki teknoparkları bir araya getiren Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyesi olarak uzun yıllar görev almıştır.

Ülkemizin ilk teknoparklarından olan BİLKENT CYBERPARK’ın kurucu ekibinde yer almış ve 2002-2007 yılları arasında Kurumsal Gelişim Yöneticisi olarak çalışmıştır. Sarıçiçek, 2007 yılından 2015 yılına kadar Gazi Üniversitesi’nin teknoparkı olan GAZİ TEKNOPARK’ın kurucu Genel Müdürü olarak görev almıştır.

2015 yılından itibaren ise Türkiye’nin en gelişmiş teknoloji geliştirme bölgesi olan ODTÜ TEKNOKENT’te Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olup, girişimcilik programları, kümelenmeler, üniversite-sanayi işbirliği programları, iş ve proje geliştirme hizmetleri de dahil olmak üzere teknoparkın katma değerli hizmet ve programlarından sorumludur.

Teknoparklar ve alt birimleri, teknoloji kuluçka-ön kuluçka faaliyetleri, teknoloji tabanlı girişimcilik destek programları, fon yapıları, teknoloji transferi, teknoloji kümelenmeleri, üniversite-sanayi işbirliği gibi alanlarda uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyimi vardır.

1995 RC ve 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. 1999’da kendi web ajansını kurarak dijital sektöre adım attı. 2010-2013 arasında DDB grubunda yurtiçi, Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında dijital projeler yürüttü. İş modelleme, proje analizi ve yönetimi, dijital pazarlama stratejisi üzerinde uzmanlaştı. 2008’den bu yana Ads eğitmeni, 2013’ten beri Google Türkiye kurumsal pazarlama ekibiyle çalışmakta. Google Partners’ın ajans gelişim programlarında, Partners Akademi eğitimlerinde ve çeşitli Google etkinliklerde rol alıyor.

1970 yılında Ankara’da dünyaya gelen Serdar Tütek Ankara Anadolu Lisesi Almanca bölümünden mezuniyetini takiben 1993 yılında ODTÜ Makina Mühendisliğinden şeref listesine girerek mezun olmuştur. Öğrencilik hayatının bitimi ile birlikte, öncelikle ticari konular ağırlıklı, sonrasında teknik konular ağırlıklı olmak üzere Serdar Plastik’te çalışan Sn. Tütek 2012 yılından bu yana Ankara da ve Türkiye de plastik enjeksiyon sektörünün öncülerinden olan Serdar Plastik Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda, Ankara 1.OSB Yönetim Kurulu Sayman üye ve BASAD Yönetim kurulu başkan yardımcısı görevlerini yürütmekte olan Serdar Tütek evli ve 1 erkek çocuk babasıdır.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

İhracatta Dijital Fırsatlar Etkinliği

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Dijital performans ajansı olarak dijitali 360 derece ele alıyoruz. SEO, Performans Pazarlama, Mailing, Influencer Marketing ile hedef kitlenize doğrudan dokunmanızı sağlıyoruz.

Webolizma ve Google işbirliği ile Ankara Sanayi Odası’nın da desteğiyle; ihracatçıları dijital dünyaya davet eden “İhracatta Dijital Fırsatlar Etkinliği” düzenlendi. Sincan 1. Osb Asora Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte; ihracat yapan veya yapma potansiyeli olan 50’ye yakın firma ağırlandı.

Tüsiav Başkanı Sayın Veli Sarıtoprak ve Ajans başkanımız Ecevit Saraç’ın açılış konuşmalarıyla başlayan 2 oturumluk etkinlikte, Google İrlanda Ekibi İş Geliştirme Yöneticisi Emrehan Akyürek ve Dijital Strateji ve Pazarlama Danışmanı Özgür Deniz Aydın; yurtdışı pazarlarda aktif dağıtım ağı bulunan ve yurtdışına açılmaya hazır tüm katılımcılara, dijital mecralar aracılığıyla işlerini büyütmenin yollarını anlattı.

Sayın Veli Sarıtoprak’ın tecrübelerini neşeli bir dille anlattığı konuşması katılımcıların ve biz ajans ekibinin motivasyonunu oldukça yükseltti. Devamında Emrehan Akyürek ve Özgür Deniz Aydın ihracatçıların dijital çabalarının getirilerini global bir bakış açısıyla bizlerle paylaştı.

Alt başlıklarda; dijital dönüşümün yurtdışı ve yurtiçinde sağladığı avantajlar, yurtdışı pazarlarda yeni müşteriler kazanmak ve marka tanıtımı, Google reklam araçları , YouTube reklamları, sosyal medya reklamları(Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter), web sitesi analiz araçlarının kullanımı ve mobil uyumlu web sitesi tasarımının anlatıldığı etkinlik, firma temsilcilerinin sorularıyla interaktif şekilde gerçekleşti.

İşini büyütmek isteyen ancak dijital araçlar konusunda kafa karışıklığı yaşayan katılımcılar örnek başarı öyküleri aracılığıyla bilgilendirildi. Bir yılı aşkın süredir birlikte çalıştığımız AFS Boru’nun ihracat serüveninde yaşadığı dijital gelişim tecrübesi diğer ihracatçılara ilham oldu.

Gerek kahve molalarında gerekse etkinlik çıkışı katılımcılarla bol bol sohbet etme imkanı bulduk. İhracat dünyasının Ankaralı temsilcileri diyebileceğimiz katılımcılarımız etkinlikten çok memnun kaldıklarını ve bu tarz etkinliklere olan ihtiyaçlarını bizimle paylaştılar. Webolizma olarak yatırımcılara ihracat konusunda destek olma misyonunu üstlendiğimizi belirten ajans başkanımız Ecevit Saraç, bir sonraki etkinliklerin sözünü verdi.

Biz dolu dolu geçen bu etkinlik ardından yenileri için heyecanlanmaya başladık bile. Siz de bizimle aynı heyecanı paylaşıyorsanız  takipte kalın!

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Webolizma TEBİF Fuarı’nda

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Webolizma TEBİF Fuarı’nda Webolizma Tebif Fuarı’nda Dijital performans ajansı olarak dijitali 360 derece ele alıyoruz. SEO, Performans Pazarlama, Mailing, Influencer Marketing ile hedef kitlenize doğrudan dokunmanızı sağlıyoruz. 

19 – 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Toki, Emlak Konut, Kiptaş, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Metro İstanbul‘un destekleri ve katılımıyla Ankara Congresium‘da bu sene ilki düzenlenecek olan TEBİF’e (Türkiye İnşaat Teknolojileri ve Endüstriyel Yapı Fuarı) Dijital Reklam Ajansı Webolizma da katılıyor. Yoğun ilgi görmesi beklenen fuarı, ziyaretçiler 10:00 – 18:00 saatleri arasında gezebilecekler. TEBİF Fuarı’nda, Webolizma’ya tüm ziyaretçileri bekleriz.

 

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

3. Ankara Marka Festivali Sona Erdi!

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Ünlü isimlerin de yer aldığı festivalde çeşitli sektörden katılımcılar marka olmak ve markalaşmak teması altında hazırladıkları konuşmalarını katılımcılara sundular.

3. Ankara Marka Festivali Sona Erdi!

Festival öncesi yazdığımız “Ankara Marka Festivali 2017” başlıklı yazımızı okudunuz mu?

Ankara Marka Festivali, “Yaratıcılıkta Yeni Yollar, Yeni Yönler, Yeni Yöntemler” sloganı ve 3 günlük yoğun temposu ile kültür-sanat, medya, spor ve iş dünyasından birçok farklı konuşmacıya ev sahipliği yaptı. Ünlü isimlerin de yer aldığı festivalde çeşitli sektörden katılımcılar marka olmak ve markalaşmak teması altında hazırladıkları konuşmalarını katılımcılara sundular. ATO Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu, Ankara Marka Festivali kapsamında 15 salonda 190 konuşmacı ağırladıklarını dile getirdi.

Ankara’nın markalaşmasında önemli rol oynayan Ankara Marka Festivali her geçen yıl katılımcı sayısını ve bilinirliğini de arttırıyor. Geçen yıl 15 bin civarında ziyaretçinin katıldığı festival, bu sene 21 bini aşan ziyaretçi sayısına sahip olarak gücünü arttırdığını gösterdi.

Her yaştan ve her kitleden insanın katıldığı Ankara Marka Festivali çeşitli iş ortaklıkları oluşturulması noktasında sponsor katılımcılar için iyi bir fırsat oldu. Katılımcılar farklı sektörlerden insanların ilham veren konuşmalarını dinleyerek alanlarında prestij sahibi kişilerin marka temalı hikayelerini dinlemiş oldular.

ATO Congresium içerisinde açılan stant alanında büyük markalar halkla buluşmak için stantlarda yerlerini aldı. Medya şirketlerinden, teknoloji firmalarına kadar çok farklı alanlardan kurumların bulunduğu stant alanında firmalar tanıtım ürünlerini dağıtıp çeşitli aktiviteler yaparak katılımcıları hem eğlendirip hem bilgilendirmeyi amaçladılar.

3. Ankara Marka Festivali Sona Erdi!

BİZ FESTİVALDE NELER YAPTIK?

Ankara Marka Festivali 13 Aralık Çarşamba günü ziyaretçilere kapılarını açtı; biz de Webolizma Dijital Reklam Ajansı olarak farklı sektörden firmaların temsilcileriyle tanışacak olmanın heyecanı ve ziyaretçileri ağırlayacak olmanın mutluluğu ile stant alanında yerimizi aldık.

Festival ziyaretçilerine ilk günden dijital pazarlama ve internet reklamcılığı hakkında bilgi vermeye başladık. 14 Aralık Perşembe günü Google Partners ekibinden Özgür Deniz Aydın’ın yapmış olduğu “Dijital Performansınızı Yükseltmeye Hazır mısınız?” başlıklı konuşma ise işimiz ve sektörümüz hakkında yaptığımız bilgilendirmeleri pekiştirir nitelikteydi.

Dijital dünyadaki trendlerin hızla değişmesi, buna göre şekil alan kullanıcı davranışları ve Google’ın bu konuda birlikte çalıştığı ajansları destekler nitelikteki duruşu ise Özgür Deniz Aydın’ın konuşmasında değindiği diğer noktalardandı.

Stant alanında kurmuş olduğumuz Google Game On Golf Seti ile birlikte ziyaretçilerimizi eğlendirerek bilgilendirmek istedik. Hatta ziyaretçilerden gelen talep üzerine ufak bir golf yarışması bile düzenledik!

3. Ankara Marka Festivali Sona Erdi!

15 Aralık Cuma gecesi gerçekleştirilen Ankara Marka Festivali Gala Yemeği’ne katılarak da emeklerimizin karşılığı niteliğindeki ödülümüzü aldık. ATO Başkanı Gürsel Baran ve ATO Reklam Marka ve Pazar Geliştirme Komisyonu Başkanı Zafer Hacıosmanoğlu tarafından Ajans Başkanımız Ecevit Saraç’a teşekkür plaketi takdim edildi.

3. Ankara Marka Festivali Sona Erdi!

Ankara Marka Festivali dijital reklam ajansınız Webolizma için hem eğlenerek hem öğrenerek; hem de birçok yeni sosyal ilişkiler kurarak dolu dolu geçti. Umuyoruz ki; siz katılımcılarımız için de bu böyle olmuştur.

Yepyeni organizasyonlarda görüşmek dileğiyle.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Ankara Marka Festivali 2017

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Webolizma Dijital Reklam Ajansı olarak Ankara Marka Festivali’ne katılıyoruz.

Ankara Marka Festivali 2017

Herkesin bir hikâyesi vardır mutlaka, önemli olan dijital çağda bir hikâyeye imza atabilmektir…

Dijital dönüşümün bir gereklilik olduğunu savunduğumuz ve dijital projelerle geçirdiğimiz 20 yılın ardından, Webolizma Dijital Reklam Ajansı olarak Ankara Marka Festivali’ne katılıyoruz. Dijital pazarlamanın bir gereklilik olduğu günümüzde, her işletmenin ya da kuruluşun ihtiyaçlarına göre bir dijital pazarlama stratejisi geliştiriyoruz. Dijital reklam araçlarının kullanımının yaygınlaştığı fakat uzmanlığın sunulamadığı dijital pazarlama dünyasında, başta Google olmak üzere birçok çözüm ortağımızla birlikte profesyonelliği ve uzmanlığı hizmet olarak sunuyoruz.

Ankara Ticaret Odası tarafından 3.sü düzenlenen ve yeniliklere yön verebilecek etkinliklerle kitlelere ulaşan Ankara Marka Festivali, bu yıl da birçok etkili markaya ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliğin seans ve stant sponsoru olarak, dijital pazarlama stratejilerini, reklam araçlarının etkisini ve dijital dönüşümün pazarlamaya etkilerini anlatacağız.

Etkinlik Süresince:
14 Aralık 2017 tarihinde saat 15.00’da, Dijital Pazarlama Strateji Uzmanı Özgür Deniz Aydın tarafından gerçekleştirilecek bir konuşma ile yer alacağız.

Peki, Hangi Konulara Değineceğiz?

“Dijital Performansınızı Yükseltmeye Hazır Mısınız?” başlığı ile yer alacak konuşmada;

  • Google’ın yaklaşımı,
  • Güncel online kullanıcı davranışları,
  •  Google ile hedef kitleye erişmek,
  •  Reklamlardan performans sağlamak gibi önemli konulara değineceğiz.

Webolizma Google Premier Partner ajansı olarak, dijital reklamcılıkta önemli adımlar attığımız 20 yıllık tecrübe ve uzmanlığımızı sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Sizler de bizimle bu heyecanı yaşamak isterseniz, 13-14-15 Aralık tarihlerinde ATO Congresium’da bize ayrılan standımızda bekliyoruz.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Google AdWords Dijital Fırsatlar Etkinliği

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Google Türkiye işbirliği ile 2017 yılının ilk etkinliği olarak düzenlediğimiz “Google AdWords ile Dijital Fırsatlar” etkinliğini 28 Mart Salı günü Sheraton Otel’de gerçekleştirdik.

Google Türkiye işbirliği ile 2017 yılının ilk etkinliği olarak düzenlediğimiz “Google AdWords ile Dijital Fırsatlar” etkinliğini 28 Mart Salı günü Sheraton Otel’de gerçekleştirdik.
 
Webolizma ve Google Türkiye ekibinden Dijital Pazarlama ve Strateji Danışmanı Özgür Deniz Aydın’ın Ankara’nın önde gelen firmalarıyla buluştuğu etkinlikte ajans başkanımız Ecevit Saraç, 19 yıllık dijital deneyimini ve bunu Webolizma ekibine nasıl aktardığını katılımcılara anlattı.
Etkinlik, Özgür Deniz Aydın’ın “Dijitale Bakış ve Online Tüketici Davranışları” adlı sunumu ile devam etti. Aydın, dijital dünyanın geldiği noktayı ve teknolojik gelişmelerin farklı sektörleri nasıl etkilediğinden bahsetti. İş dünyasının oldukça ilgisini çeken konulara değinilen etkinlikte Ecevit Saraç, dijital dünyada var olmanın firmalara katacağı faydaları anlattı. Sosyal medyanın etkin kullanımı, doğru optimize edilmiş web siteleri ve doğru kurgulanmış dijital reklam stratejileri ile rakiplerin nasıl kolaylıkla önüne geçilebileceğine dikkat çekti. Sayın Saraç, Google AdWords reklamlarının avantajlarını ve bu avantajlardan firmaların nasıl yararlanabileceğini anlatarak konuşmasını bitirdi. Oldukça keyifli geçen etkinlik sonrası firmalar, memnuniyetlerini belirterek ayrıldılar.
 
Webolizma reklam ajansı olarak, Sayın Özgür Deniz Aydın ve Ankara’nın önemli firmalarıyla bir kez daha buluşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Bir sonraki etkinliğimizi dört gözle bekliyoruz.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Biz de Varız!

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Bu yıl Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri’ne sanayi devi Hidromek için hazırladığımız mikrosite ile biz de katıldık.

Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Biz de Varız!

Webolizma olarak sadece dijital reklam alanında değil, bilişim alanındaki hizmetlerimizle de başarılara imza atıyoruz. Bu yıl Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu olan Altın Örümcek Web Ödülleri’ne sanayi devi Hidromek için hazırladığımız mikrosite ile katıldık. Geçtiğimiz günlerde jüri değerlendirmesi sona erdi ve Türkiye çapında mikrosite alanında finale kalan on isimden biri olduk ve halk oylamasına katılmaya hak kazandık. 15-30 Eylül arasında yapılacak olan halk oylaması sonrasında her kategoride en yüksek puanı alan web siteleri Altın Örümcek Web Ödüllerinin sahibi olacak. Siz de halk oylamasında bize oy verip ödüle bir adım daha yaklaşmamıza yardım edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki butona tıklayıp üstteki kısımdan Facebook, Twitter veya Google Plus hesabınızla bağlanıp mikrosite alanında Hidromek’e oy vermek!

Finale kalan projemizi incelemek için tıklayın!

Halk Oylamasında Oy Vermek İçin;

Altın Örümcek Web Ödülleri'nde Biz de Varız!

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

CNR Emlak Fuarı

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Webolizma olarak 7-10 Eylül tarihleri arasında CNR Holding’in Ankara’da ilk kez düzenlediği “CNR Emlak Gayrimenkul Yatırımları, Projeleri ve Finansmanı Fuarı”ndaydık.

Webolizma olarak 7-10 Eylül tarihleri arasında CNR Holding’in Ankara’da ilk kez düzenlediği “CNR Emlak Gayrimenkul Yatırımları, Projeleri ve Finansmanı Fuarı”ndaydık. Fuara, başta Azeri ve Rus yatırımcıların yanı sıra firmaların sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen konut alıcıları yoğun ilgi gösterdi.

Bizler de Ankara’nın dijital medya ajansı olarak, başta Ajans Başkanımız Ecevit Saraç olmak üzere başarılı ekibimiz ile 4 gün boyunca standımızda Ankara inşaat ve emlak sektörünün önde gelen temsilcilerini ağırladık. Fuar süresince misafirlerimizi gayrimenkul ve emlak sektörüne yönelik değişen ve gelişen dijital reklam yöntemleri ve avantajları konusunda bilgilendirdik. Emlak sektörüne özel dijital medya çözümlerimizle müşteri portföyümüzü genişlettik. Katılımcıların dijital medya dünyasına olan ilgisi bizleri çok mutlu etti. Bir sonraki fuar organizasyonlarında görüşmek dileğiyle.

CNR Emlak Fuarı Nasıl Geçti?

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın

Webolizma CNR Emlak Fuarı’nda!

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Webolizma Dijital Reklam Ajansı olarak, 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Congresium Ankara’da misafirlerini ağırlayacak.

Webolizma CNR Emlak Fuarı’nda!

Webolizma Dijital Reklam Ajansı olarak, CNR Ankara Gayrimenkul Yatırımları, Projeleri ve Finansmanı Fuarı’ndayız. 19 yıldır sektördeki deneyimi ve başarıları ile Ankara’nın en iyi dijital reklam ajanslarından biri olan Webolizma, 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Congresium Ankara’da misafirlerini ağırlayacak.

Emlak ve gayrimenkul sektörünün önde gelen firmaları ve dev projelerinin yer alacağı fuarda, satış odaklı dijital reklam çözümlerimiz ve gayrimenkul sektöründeki deneyimimiz ile 4 gün boyunca katılımcılarla birlikte olacağız.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın