Skip to content

Üçüncü Parti Uygulamalar

Teknik bir tabirle tanımlamak gerekirse üçüncü parti uygulamalar, işletim sistemi ve sosyal ağlar gibi dijital araçlara ek fonksiyonlar kazandıran yazılımlardır. Ana platformu sağlayan şirket veya şahıstan bağımsız olarak çalışan 3. bir aracının sunduğu hizmettir. Dijital pazarlama kanallarına eklemlenen bu uygulamalar operasyon süreçlerinizi kolaylaştırabilir, kanala yeni bir fonksiyon kazandırabilir.

Üçüncü Parti Uygulamalar Nelerdir?

%60

3. Parti
Uygulamalar Kullanıyor.

3. Parti Uygulamalar
Neler Sağlıyor?

3. Parti Uygulamalar veriyi daha iyi analiz etmenizi ve bunu kullanarak hedef kitlenizi daha iyi anlamanızı sağlıyor.

Teknik bir tabirle tanımlamak gerekirse üçüncü parti uygulamalar, işletim sistemi ve sosyal ağlar gibi dijital araçlara ek fonksiyonlar kazandıran yazılımlardır. Ana platformu sağlayan şirket veya şahıstan bağımsız olarak çalışan 3. bir aracının sunduğu hizmettir. Dijital pazarlama kanallarına eklemlenen bu uygulamalar operasyon süreçlerinizi kolaylaştırabilir, kanala yeni bir fonksiyon kazandırabilir.

Pazarlama iletişiminin hemen her alanında bir 3. parti uygulama ile iş birliği yapmak mümkündür. Marketing tarafında Insider, Criteo, Hotjar ve Optmyzr gibi 3. parti araçları kullanarak veriyi teknolojiyle yorumluyor ve onları markalarımız için kullanıyoruz. SEO tarafında ise Ahrefs, Semrush, Search Metrics gibi araçlarla hem veri tarafında hem de teknik tarafta analizlerde bulunuyoruz.

Webolizma Olarak

Üçüncü Parti Uygulamaları Nerelerde Kullanıyoruz?

Pazarlama Optimizasyonu

Üçüncü parti uygulamaların en etkin kullanıldığı alanlardan biri de pazarlama otomasyonudur. Criterio ve Insiders gibi uygulamaları kullanarak pazarlama iletişimini kişiselleştirilmiş bir deneyime çevirebilir, dönüşümlerinizi artırabilirsiniz. Kullanıcı davranışlarını takip eden ve kullanıcıları bıraktıkları dijital ayak izlerine göre sınıflandıran uygulamalar ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Her bir gruba, hatta tüketiciye özel olarak hazırlanmış bir mesajla etkileşime geçebilirsiniz.

Pazarlama otomasyonu sayesinde hedef kitlenizin aksiyonlarına bağlı olarak mesajlar tetikleyebilirsiniz. Üstelik bunu insan gücüne ihtiyaç duymadan, üçüncü parti uygulamalarla yapabilir ve sonuçları analiz edebilirsiniz. Örneğin web sitenize girip ürünlerinizi sepetine ekleyen ama alışverişi tamamlamayan tüketicilere e-posta gönderebilirsiniz. Onlara özel mesajlar veya kuponlarla satın alma motivasyonu yaratabilirsiniz. Son 1 ayda uygulamanızı açmamış kullanıcıları üçüncü parti uygulamalar ile tespit edebilir, bir push bildirimi ile onları ‘özlediğinizi’ söyleyebilirsiniz.

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Müşteri ilişkisi yönetimine yepyeni bir yaklaşım getiren üçüncü parti uygulamalar, markalara detaylı analiz ve optimizasyon imkanı sağlar. Tüm iletişim kanallarınızı ekleyebileceğiniz bu yazılımlarla süreçleri tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz. Müşterilerinizden gelen bildirimleri bir havuzda toplayan bu uygulamalar seçili zaman aralıklarına dair detaylı raporlar sunar. Bildirim hacminiz, bildirim aldığınız konular, bildirimlerin sentiment analizi, şikayetlere dönüş süreniz gibi detaylı raporlamalar sağlar.

Üçüncü parti CRM uygulamaları sayesinde gelen bildirimlerle ilgili detaylı raporlara ulaşmanın yanı sıra insan kaynağını da yönetebilirsiniz. Müşteri ilişkilerini yöneten ekibin birim zamanda ne kadar şikayete dönüş yapabildiğini, ortalama dönüş süresini analiz edebilirsiniz. Şikayet süreçlerini sorunsuz yönetmek için gereken insan kaynağını tespit edebilir, işe alım operasyonunu bu doğrultuda organize edebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu

Üçüncü parti SEO uygulamaları çevrim içi görünürlüğünüzü artırmak ve dijital pazarlama analizleri yapmak için oldukça kullanışlıdır. Semrush ve Ahrefs gibi sektörde öne çıkan SEO uygulamaları kapsamlı analizlerle organik site trafiğinizi artırmanıza destek olur. Üçüncü parti SEO uygulamalarını kullanarak sitenizin SEO performansını analiz edebilir, gerekli optimizasyonları yaparak iyileştirebilirsiniz. Bu taramalarla sitenin hızı, HTML etiketleri, sosyal etiketleri, içerik kalitesi gibi konularda detaylı raporlar elde edebilirsiniz.

Üçüncü  parti SEO uygulamalarını rakip analizi için kullanarak pazardaki diğer markaların ne kadar trafik aldıklarını, hangi kaynaklardan trafik sağladıklarını görebilirsiniz. Rakip markaların hangi anahtar kelimelere yatırım yaptıklarını, arama motoru ağındaki hangi sitelerde reklam verdiklerini öğrenebilirsiniz. Detaylı analizler sunan uygulamalar sayesinde pazardaki güncel durumu daha iyi kavrayabilir ve markanızı bir adım öne taşıyacak fırsat alanlarını keşfedebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınıza Cevap Verelim

Webolizma, markanızın ihtiyaçlarına ve kampanya hedeflerine en uygun üçüncü parti uygulamaları belirleyerek gerekli entegrasyonları yapar. Alanında deneyimli ekibi ile farklı senaryolar üzerinden testler gerçekleştirir ve yatırımlarınızı en verimli kaynaklara aktarabilmeniz için sizi yönlendirir. Tüm dijital kaynaklardan gelen dataları yorumlayarak gerekli optimizasyon aksiyonlarını alır. Müşteri odaklı bir pazarlama iletişimi kurgulamak, dönüşümleri ve ticari gelirinizi artırmak için danışmanlık hizmeti sağlar. Uygulamaların sağladığı verilere dayanarak markanız için fırsat alanlarını keşfeder ve rekabette sizi öne taşıyacak senaryolar geliştirir. 

Üçüncü parti uygulamalar dijital varlığınızı güçlendirmek, verileri analiz etmek ve rekabetteki güncel durumu takip etmek için gereklidir. Pazarlama iletişimine bütüncül bir yaklaşım sunan üçüncü parti uygulamalar, sağladığı detaylı raporlarla öğrenme süreçlerini hızlandırır.

Markanızın ve rakiplerinizin performansını gerçek zamanlı takip edebilir, hızlı aksiyonlarla para ve zaman kaybetmeden aksiyon alabilirsiniz. Pazarlama otomasyonu ile maliyet avantajından yararlanarak verimliliğinizi artırabilir, dijital ekosistemin sunduğu verileri başarılı iş sonuçlarına çevirebilirsiniz.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın