Skip to content

İçerik Üretimi

İçerik üretimi yapmak, günümüzde özellikle Google başta olmak üzere pek çok arama motorunda web sitelerinin ilk sıralarda yer alması açısından son derece önemli bir konudur. Günümüzde içerik üretimi hizmeti sunmak adeta yeni bir iş dalı haline gelmiştir. Profesyonel şekilde içerik hizmeti almadan önce bilinmesi gereken pek çok nokta vardır. Hem düzenli hem de aktif şekilde web sitenizi değişik içeriklerle zenginleştirdiğiniz zaman, bu süre zarfında Google da sizleri üst sıralara taşıyıp ödüllendirebilir. Bu nedenle de düzenli bir şekilde içerik hizmeti almak son derece önemlidir. Bu durum web siteniz üzerindeki trafiği artırır. Fakat web sitenize ilave edilmiş olan rastgele içeriklerle beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Düzenli içeriklerin yanı sıra kaliteli içerik ve kullanıcı odaklı şekilde yazılmış olan içeriklerin değeri daha fazladır. Webolizma ailesi olarak son derece kaliteli ve profesyonel şekilde çalışan yazarlarımızla sizlere SEO uyumlu içerik üretimi hizmeti sunmaktayız. İçerik üreticisi alanında beklediğiniz performansı ekibimizle almanız mümkündür.

İçerik Üretimi Nedir?

Web sitenizde yer alan içerikler, sitenizi ziyaret eden kişilere aslında sizin kim olduğunuzu gösterir. Aynı zamanda sayfanızı ziyaret eden kişilerin aradıklarını bulmalarını da imkân sağlar. Dünya tarihi boyunca üretilmiş olan içeriklerin, miktar bakımından ortalama olarak %90’ının sadece son 2 yıl içinde üretildiği bir gerçektir. Durum böyle olduğu zaman dijital alanda içerik üretiminin ne kadar önemli olduğu daha net bir şekilde anlaşılır. Aslında her web sitesi içeriklere ihtiyaç duyar. Bu yüzdelik oranı göz önünde bulundurduğunuz zaman artık sıradan olan içeriklerin kullanıcılara eskisi kadar katkı sağlamadığını görebilirsiniz. Bu noktada da yaratıcı içerik üretimi devreye girer.

Yaratıcı içerik üretimi her yönden hem göze çarpan hem de kendini okutan yazılı içerikler olabilir. Günümüzde en fazla tüketilen içerik türleri arasında video içerikler ya da infografik, e-kitap gibi içerikler de yer alır. İçeriklerinizin ulaşmasını arzu ettiğiniz hedef kitleyi ve konularınıza uygun olan içerik tiplerini belirleyip bu detaylara yönelik bir strateji oluşturmalısınız. Geri dönüş sağlayan kaliteli içerik üretmek SEO çalışmaları kapsamındaki en önemli kısımlardan biri olarak bilinir. Hedef kitlenize hitap edebilen ve markanızın trafik oranını artıracak olan yaratıcı içerik üretimi yapmak işletmeniz için büyük önem arz eder. 

Arama motorları kullanıcıya fayda sağlayan ve alanında fark yaratan içerikleri destekler. İçerik pazarlaması kapsamındaki en büyük zorluklardan biri kullanıcıları sayfada tutmayı sağlayan ve hedef kitleye gerçekten fayda sunan içerik üretimi yapmaktır. Pek çok pazarlama uzmanı açısından bütün bu içerik üretimini kendi bünyesinde tamamlamak kolay olmayabilir. Hatta kimi zaman tercih edilmeyebilir. Bu bağlamda içerik üreticisi olarak bilinen işletmelerle çalışma yapmak pazarlama ekipleri açısından ideal bir seçenektir. Fakat bu çalışmalar için tercih edilecek olan içerik ajansı güvenilirliği son derece önemlidir. Webolizma ailesi ile gerekli gördüğünüz tüm içerik üretim çalışmalarını güven içerisinde yapabilirsiniz.

Kategorilerinizi güçlendirmek için yazılan kategori içerikleri daha çok arama motoru botlarına göre optimize edilir. Anahtar kelime araştırması sonrasında uygun yapı inşa edilir ve iç linkleme ile desteklenir. Böylelikle kategori yapınız arama motoru botları tarafından daha kolay anlaşılır.

Başarı Hikayeleri

Markalarımızı Hedeflerine Ulaştırdık

Kepez Yapı Market ile Ocak ayında çalışmaya başladık. Ocak ayından itibaren gösterim ve tıklama sayılarında büyük artış yakaladık. Bu başarıda içerik üretiminin de çok büyük katkısı oldu.

%122

Gösterim Sayısındaki  Artış Oranı

Ocak -Temmuz 2021

%38

Tıklama Sayısındaki
Artış Oranı

Ocak – Temmuz 2021

İçerik Üretim Süreci

Bizimle Çalışmaya
Bugün Başla!
1
Anahtar Kelime Araştırması ve Rakip Analizi:

Anahtar kelime araştırmasını kullandığımız güçlü araçlarla yapıyoruz. Hem rakiplerinizi inceliyoruz hem de kapsamlı bir anahtar kelime analizi yapıyoruz.

2
Planlama Süreci

İçeriklerin formatlarını ve yapılarını planlama sürecinin en önemli noktalarıdır. Bu kısımların her biri müşterilerin istekleri doğrultusunda oluşturulur. Yazarlarımıza sizlerin taleplerine yönelik ‘brief’ler hazırlarız. İçeriklerin tümü SEO araçları ile birlikte detaylı bir şekilde hazırlanır. 

5
Sitede Yayınlama

İçerik tamamıyla hazır olduğunda iç linkleme, meta title ve meta description önerileri ile sitede yayına almaya hazır hale gelir.

4
Revizyon Hakları

İçerik konusunda değiştirmek istediğiniz yerler olursa sınırsız revizyon hakkımız var.

3
Yayına Alma Süreci

Üretilmiş olan içeriklerin yayına alınmadan önce de tamamlanması gereken bazı kısımlar vardır. İçerikler özgünlük, okunabilirlik ve SEO kontrollerinden geçirilir.  Ayrıca sayfa yapısındaki kullanıcı deneyimlerini de en üst seviyede tutmak adına içerik formatlarına yönelik önerilerimizi paylaşırız.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınıza Cevap Verelim

Ahrefs, Semrush, Google Trends, Keyword Tool io, KWFinder, LSI Graph gibi birçok araç kullanmaktayız. Bu araçlarla birlikte rakiplerin içeriklerini de analiz ederek yazarlarımıza en doğru ve etkili briefi hazırlamış oluyoruz.

İçerikleri revizyon hakkınız bulunuyor. Beğenmediğiniz yapı ve cümleleri istediğinize uygun şekilde yeniden yazıyoruz.

Fiyatlandırma 100 kelime üzerinden hesaplanıyor. İçeriğin türü de burada önemli bir etken.

İçerik türleri ürün içeriği, kategori içeriği, blog içeriği ve kreatif içerik şeklindedir.

Burada sizi dinliyoruz ve ona göre bir SEO teklifi iletiyoruz. Eğer SEO çalışmalarına içerik de isterseniz teklifimizi ona göre hazırlıyoruz.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın