Skip to content

Webolizma WordPress Meet-Up

Etkinliklere doymayan Webolizma Nisan ayını verimli bir WordPress SEO meet-up’ıyla kapattı.

Webolizma WordPress Meet-Up

Etkinliklere doymayan Webolizma Nisan ayını verimli bir WordPress SEO meet-up’ıyla kapattı.

Ankara WordPress meet-up ekibinin ayda bir kez pazar günleri gerçekleştirdiği toplantı ritüelini duyar duymaz harekete geçtik. Bahçelievler Desotti Coffee‘nin alt katındaki geniş salonda WP Kafe’nin organize ettiği sohbet tadında geçen bu toplantımıza katılım oldukça fazlaydı. Çoğunluğu yeni simalardan oluşan 40’a yakın WordPress’e gönül vermiş arkadaşımızla yuvarlak masa etrafında toplandık.

Katılımın ücretsiz olduğu ve yaş sınırlamasının olmadığı bu buluşma, uzun süre akıllarda kalacak gibi görünüyor. 

WordPress hakkında az çok fikri olan herkesin anlayabileceği, ama geniş bilgiye sahip kimsenin de sıkılmadan katıldığı bu keyifli etkinlik hepimizin kendini tanıtmasıyla başladı. Daha sonra Arama Motoru Optimizasyonu iki gözümüzün çiçeği SEO’nun incelikleri hakkında katılımcılara faydalı bilgiler verildi. Ajans Başkanımız Ecevit Saraç, geçmişten bugüne birikimlerle getirdiği SEO deneyimlerinden bahsetti. SEO için önemli kriterlerden biri olan site hızı ile ilgili WordPress’teki cache eklentilerinin doğru kullanılması hakkında ipuçları verdi. Backlink’in geçmişte daha önemli olduğunu ama artık öneminin nispeten azaldığını; iç linklemelerin, otoriteyi diğer sayfalara da dağıtmasının faydalı olduğunu ekledi.

Webolizma WordPress Meet-Up

Webolizma WordPress Meet-Up

Açıkçası Google’da aratılan anahtar kelimelere göre üst sıralarda çıkmanın formülü verildi!

Etkinliklerin en sevdiğimiz yanı yeni dostluklar ve yeni bağlantılar kurmak elbette. Seminerimiz boyunca siber güvenlik uzmanlarından yazılım mühendislerine kadar birçok network edindik.

Meet-up sonlanırken herkesin memnuniyeti gözlerinden okunuyordu. Bunun sık sık tekrarlanmasını isteyen misafirlerimiz, bir sonraki etkinliklerden mutlaka haberdar olmak istediklerini; bu sefer deneyimlerini yakın çevreleriyle paylaşacaklarını ve onları da beraberinde getireceklerini ilettiler.

Biz de bu gurur ve mutlulukla bir günü daha kazanımlarla kapatmanın sevinci içinde arkadaşlarımızı uğurladık.

Bu böyle yarım kalmayacak gibi görünüyor, her an bir pazar semineri davetiyesi alabilirsiniz, takipte kalın!

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın