Skip to content

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Geçtiğimiz hafta ODTÜ TEKNOKENT iş birliği ile ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonunda yine ODTÜ TEKNOKENT’e bağlı Start-Up’lar için teknoloji firmalarına özel bir meet-up düzenledik.

ODTÜ TEKNOKENT & Webolizma Meet-Up

Yine Webolizma ve yine harika bir etkinlik daha!
Bu yaz Webolizma’nın etkinliğe doymayacağının sinyallerini önceki yazılarımızda zaten vermiştik. Geçtiğimiz hafta ODTÜ TEKNOKENT iş birliği ile ODTÜ TEKNOKENT İkizler Binası Konferans Salonunda yine ODTÜ TEKNOKENT’e bağlı Start-Up’lar için teknoloji firmalarına özel bir meet-up düzenledik. Her zamanki gibi karşılıklı hoş sohbet havasında geçen sunumumuza birçok firma yoğun ilgi ve katılım gösterdi.


Start-Up’lar için hazırlamış olduğumuz konu akışı genel olarak dijital pazarlamanın günümüzde geldiği nokta ve daha çok müşteriye ulaşmak için kullanılması gereken strateji ve püf noktaları oldu. Olmazsa olmaz Google araçlarından bahsederken; bununla beraber dijital reklamların özellikleri göz önünde bulundurulduğunda “Nasıl daha iyi yönetilebilir?” sorularına cevaplar verdik.

Neden dijital reklamlara ihtiyacımız var ve bu reklamları başarıya ulaştırma yolunda en etkili faktörler nelerdir, ziyaretçilerimizle paylaştık. Market Finder, Google Trends, Gmetrix gibi birkaç dijital pazarlama ve SEO araçlarından ve bu araçların nasıl kullanılacağından bahsettik.

Dijital pazarlamanın yeniliklerine adaptasyon sürecinin nasıl olması gerektiği ve özellikle Start-Up firmaların karşılaşacağı sorunlarla nasıl baş edeceği hakkında tecrübelerimizi aktardıktan sonra, web sitelerinin dijital reklamlar için önemini ve başarılı bir web sitesi için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattık.
Son olarak Search Engine Optimization (SEO) yani Arama Motoru Optimizasyonu ve Search Engine Marketing (SEM) yani Arama Motoru Pazarlaması hakkında bilgiler verdik. Arama motorlarındaki sonuçların sıralanmasında etkili olan faktörlerin püf noktalarından bahsettik.

Soru – cevap bölümüyle programımızı sonlandırmadan önce katılımcılarımızın dijital pazarlama hakkında merak ettiği ve aklına takılan her şeyi yanıtladık!

Biz bu etkinliği hazırlarken ve sunarken; misafirlerimiz de sunum esnasında ve sonrasında çok keyifliydik.

Eğer Webolizma’nın etkinliklerine henüz katılmadıysanız, bir sonraki buluşmamıza sizi de bekliyoruz!

Takibi bırakmayın. 

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın