Skip to content

Seo Ajansı - Seo Nedir? - Seo Uzmanı Nedir? - Webolizma

SEO, halihazırda mevcut olan internet sitesinin görünürlüğünü maksimum seviyeye ulaştırmak amacıyla yapılan optimizasyon çalışmalarıdır. Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış hali olan SEO, Türkçe arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanır. 

Bireysel ve ticari markalar, profesyonel SEO ajansı hizmeti ve stratejisi ile kalıcı başarılar elde etmektedir. Doğru hedef kitleye, doğru içerik ile ulaşmak arama motorlarındaki web sitenizin görünürlüğünü artırmaktadır.

Webolizma Profesyonel SEO Ajansı

Web siteniz Google ve diğer arama motorlarındaki organik sıralamada geride mi yer alıyor? Organik aramalar sonucunda gelen satışlar veya dönüşümler yeterli değil mi? Web siteniz ile hiç alakalı olmayan arama terimi kelimelerinde üst sıralarda mı yer alıyorsunuz? Daha kötüsü hedeflediğiniz anahtar kelimelerde web siteniz sıralamada hiç mi yer almıyor? O zaman web sitenizin arama motorlarına yönelik optimizasyon çalışmalarına ihtiyacı bulunmaktadır.

SEO ile web sitenizin organik trafiğini artırmak, doğru hedef kitleye faydalı içeriği göstermek ve dönüşüm oranını artırarak marka bilinirliği sağlanmaktadır. 

Dijital pazarlama alanında sunulan hizmetler arasında SEO çalışmaları son derece önemlidir. SEO çalışmalarının tümü, titizlik esasına dayanır. Belirlenen ürünü hedef kitleye satmak amacıyla yapılan reklam ne kadar önemliyse web sitesinin görünürlüğünü arttırmak amaçlı SEO hizmetinden yararlanmak da bir o kadar önemlidir.

Kurumsal SEO Ajansı Webolizma

1997 yılında kurulmuş olan Webolizma, dijital pazarlama ve SEO alanında farklı sektörlerden farklı web sitelerine hizmet vermektedir. Webolizma olarak Türkiye’de Google  Premier İş Ortakları arasında %3’lük dilimde yer almaktayız. Bize bu yolda eşlik eden tüm markalarımız ile birlikte bu başarıya imza attık.

Webolizma SEO ajansı kapsamında aşağıdaki hizmetleri ve daha fazlasını sunmaktadır: 

 • Web site performans hızı, 
 • Web sitesi Teknik SEO analizi ve optimizasyonu,
 • Site içi arama motoru optimizasyon çalışmaları (On Page SEO)
 • Daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatma,
 • Site dışı optimizasyon çalışmaları,
 • Online itibar yönetimi,
 • Sektörel rakip analizi,
 • İçerik üretimi,
 • Aylık olarak düzenli raporlama

Web sitesine sahip markaların Google, Yandex ve diğer arama motorları sonuç sayfalarında organik aramalarda üst konumlarda yer alması hedeflenmektedir. Profesyonelliği ön planda tutan firmamız SEO çalışmaları sırasında sizinle sürekli irtibat içerisinde yer almaktadır. 

Markanın gelişmesi ve belli bir prestije sahip olabilmesi, kurumsal SEO ajansının sunduğu hizmetle doğrudan alakalıdır. Bu sayede web site trafiği ile birlikte marka bazlı aramalarda gün geçtikçe bir artış gözlemlenir. Türkiye’nin en iyi kurumsal SEO ajansları arasında yer alan Webolizma, arama motoru optimizasyon çalışmalarında markanın hedefleri doğrultusunda, sektörel rakip analizi yaparak, her zaman rakiplerinden artı bir yönünü öne çıkarıp, web sitesi organik trafiğini artırır.

SEO hizmeti ile amacımız markanıza ait web sitenizi internetteki görünürlüğünü artırarak, marka bilinirliği sağlamaktır. Arama motoru optimizasyon hizmeti, alanında uzman olan bir SEO ajansı tarafından verilmesi, doğru hedef kitleye daha kolay ulaşmasını sağlar. Markasının bilinirliğini artırmayı hedefleyen  web sitesi sahipleri internette ‘SEO ajansı nedir?’ sorusuna yanıt ararlar.  

SEO çalışmaları yapılırken hedefimiz, web sitesinin organik trafiğini ve dönüşüm oranını artırmaktır. Kurumsal bir SEO ajansı ile çalışmak, deneyimlerinden ve tecrübelerinden faydalanmak sizi hedeflerinize ulaştırmakta ki başarı anahtarınız olacaktır. 

Web sitesine sahip olan herkesin sektör fark etmeksizin mutlaka SEO hizmeti alması gerekmektedir. Dijital dünyaya yeni atılan veya dijital dünyadaki varlığını korumak isteyen markalar SEO hizmeti veya danışmanlığı almak için ajansları tercih etmektedir.

SEO ile sadece arama motorlarına yönelik optimizasyon çalışmaları yapılmamaktadır. Web sitesini ziyaret eden kullanıcılara nasıl daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatabiliriz? sorusuna yanıt olarak optimizasyon çalışmaları yapılmaktadır. 

Sahibi olduğunuz internet sitenizde profesyonel SEO çalışmaları ile arama motorlarına uygun çalışmalar gerçekleştirerek web sitenizi üst sıralara taşımaktayız. Çalışmalarımız analizler doğrultusunda ilerleyerek markanızın ihtiyaçlarını ve yoğunlaşılması gereken alanları belirleyerek başlar. Web  sitenizi kullanıcı dostu bir site hale gelerek arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacaktır. Webolizma olarak en temel amacımız müşteri memnuniyeti ve istikrarlı bir başarı sağlamaktır.

Webolizma SEO Ajansı Aşamaları

Profesyonel SEO Danışmanlığının faydaları oldukça fazladır. Şahsi veya şirketinize ait internet sitesinin önemli anahtar kelimelerde arama motorlarında yüksek sıralarda yer alması, organik trafik artışı, web sitesine gelen ziyaretçi sayısının artması gibi etkenlere doğrudan ve olumlu yönde artmasına yol açar. Eğer çalışılan proje bir e-ticaret sitesi ise siteyi ziyaret eden kullanıcıların site ziyaretini satış olarak sonuçlandırma ihtimalini artırır.

Web sitenizin farklı anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alması kullanıcılarda bir marka bilinirliği oluşturacaktır. Kullanıcılarda oluşan bu marka bilinirliği siteye gelen kullanıcıların daha sonuç odaklı, daha sadık kullanıcı olacağını gösterir.

Web siteniz üzerinde hiçbir çalışma gerçekleştirmemek alt sıralarda yer almasına yol açar. Bu durumun sebebi siteyi hazırlayan kişiler değildir. Çoğu yazılım şirketi internet sitenizi hazırlayıp teslim ederken web siteniz mutlaka SEO uyumlu olmalıdır. Daha sonra profesyonel bir ekip ile SEO çalışmalarına devam etmelisiniz.arama motorları her yıl birçok defa algoritmalarında güncelleme yapmaktadır. Web sitenizi yayına alındıktan sonra SEO çalışmalarına önem vermelisiniz. SEO ekibimizin yapacağı çalışmalar ile her geçen gün değişebilecek güncellemeler web sitenizi daimi yenilikçi ve başarılı gösterecektir.

Webolizma’dan alacağınız profesyonel SEO danışmanlığının karşılığı yapmış olunan yatırımdan çok daha fazla olacaktır.

SEO çalışmalarında belirlenen hedeflere ulaşmak için aradan belirli bir zaman geçmesi gerekmektedir. SEO’da kazanılan başarı kısa süreli olmayacaktır. Profesyonel SEO danışmanlık desteği istikrarlı bir şekilde devam ettiği sürece yakalanan hedefler daimi olmaya başlayacaktır. Kazanılan başarıdan sonra hizmeti bırakmak doğru olmayacaktır. Yeni çıkacak bir güncelleme tüm sıralamaları altüst edebilir. Unutmamak gereken bir konu rakipler her zaman SEO çalışmaları yapacaktır. Arama sonuçlarında rakiplerinizin önüne geçmek için Webolizma’dan profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti almalısınız.

Bu gibi faydalar ve çok daha fazlası düşünüldüğünde profesyonel SEO hizmeti almak şüphesiz doğru bir karar olacaktır.

Webolizma dijital reklam ajansı olarak her alanda yanındayız:

 • SEO
 • Performans Pazarlama
 • Medya Planlama ve Satın Alma
 • İçerik Üretimi
 • Web Tasarımı Geliştirme
 • E-Ticaret Çözümleri
 • 3. Parti Uygulamalar 
 • Influencer Marketing
 • Pazaryeri Danışmanlığı

Webolizma çalıştığı her alanda profesyonel bir ekip ile çalışmaktadır. 

Peki profesyonel SEO ajansı olarak neden Webolizma? Webolizma tecrübeli ve dinamik bir ekiple çalışılan bu süreçte farklı stratejiler geliştirerek kullanıcılarda marka bilinirliği oluşturmak ve kullanıcı deneyimi sağlamayı hedefler.

SEO çalışmalarımızda ve diğer tüm çalışmalarımızda vizyonumuz markanın hedeflediği başarılara ulaşmaktır. Bu hedefler önemli anahtar kelimelerde sıralama almak, rakip firmaların üstlerinde sıralama almak, marka bilinirliği oluşturmak, kullanıcı deneyimi sağlamak  gibi sonuçları kapsamaktadır. Yapılan bu çalışmalar sonucunda memnuniyet mesajlarımız her geçen gün artmaktadır. Gelen bu memnuniyet mesajları bizlere doğru yolda ve doğru bir şekilde ilerlediğimizi göstermektedir.

SEO’nun markanıza kazandıracağı gelir SEO’ya ayrılan bütçenin çok daha yukarısında olacaktır. İstikrarlı bir SEO çalışması ile hayal edilen başarılara ulaşmak kaçınılmaz olacaktır. İstikrarlı bir SEO çalışması öncelikle altyapısal bir hata tespit edilmesi durumunda bu sorunlar giderilerek SEO çalışmaları sağlam bir sisteme oturulur. Sonrasında yüzeysel olarak çalışmalara devam edilmektedir. Bu çalışmalar site hızı arttırma, görsel optimizasyon, içerik yazımı ve daha birçok işleri kapsamaktadır.

Çalışılan tüm bu aşamalarda ekibimiz son derece titiz yaklaşarak markayı hedeflerine ulaştırır. Markanızda büyümeyi görmek için SEO çalışmalarına güvenmelisiniz.

Webolizma olarak birlikte çalıştığımız firmalarda yakaladığımız başarı hikayelerinin kahramanı olmaktan gurur duyuyoruz. Sizler de başarı hikayelerimizde yer almak ister misiniz?

Ankara’da yer alan merkez ofisimiz ile markalara, SEO ajansı hizmeti vermekteyiz. Webolizma olarak, Ankara SEO ajansı hizmetlerimizi; otomotiv, endüstri, bilişim, gıda, alışveriş sektöründe onlarca firmaya destek vermekteyiz. Performans odaklı SEO ajans hizmeti ile müşterilerimizin web sitesinin marka bilinirliğini artırmaktayız. Profesyonel SEO uzman ekibimiz, yurtiçi ve yurtdışı tüm müşterilerimizin organik trafiğini ve dönüşüm artırmaktadır.

Arama motorlarında (search engine) üst sıralara tırmanmak için yapılan tüm işlemlere verilen ad.

SEO, kelimenin tam anlamıyla bir web sitesini, insanların “arama motoru” olarak
adlandırdığı bir web tarayıcısının (algoritma, diğer adıyla Googlebot ) web sitenizi rakibinizin
web sitesinden daha çok seveceği ve web sitenizi belirgin bir şekilde gösterecek şekilde
optimize etme yöntemidir.

SEO ajansı, işletmelere bir hizmet olarak arama motoru optimizasyonu hizmeti sunar.
SEO, istenen Google aramasında sıralamanıza yardımcı olmak için web sitenizi, içeriğin
optimizasyonuna, teknik geliştirmelerine ve geri bağlantıları oluşturulmasına katkı sağlar.

SEO ürün veya hizmet satışlarınızı artırmanın yanında marka bilinirliğini artırmak gibi birçok
önemli metriğin kazanılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, SEO çalışmaları her firma için
oldukça önemlidir.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın