Skip to content

Google Ads

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, reklamverenler için fırsat alanları sunar. Detaylı hedefleme seçenekleri, onlarca reklam modeli ile Google Ads dijital pazarlama iletişiminde önemli yere sahiptir. SEM (Search Engine Marketing) olarak da bilinen arama motoru reklamcılığı ile potansiyel müşterilerinize ulaşabilir, iş hacminizi büyütebilirsiniz. Sektördeki 20 yılı aşan tecrübesi ve uzman kadrosu ile Webolizma, markanız için Google reklam stratejileri geliştirir. Operasyondan raporlamaya her aşamada hizmet veren Webolizma, alanında yetkin kadrosu ile markanızın dijital görünürlüğünü ve satışlarını artırır.

%92

Rakiplerinizin %92 si Google Reklamlarda aktif.

Google Ads Hizmeti Almalı Mıyım?

Google Ads geleneksel reklam modellerine kıyasla maliyet avantajı sunması ve ölçülebilir sonuçlar sağlaması nedeni ile markalar için gereklidir. Uzman ekibimizle birlikte Google reklam ağını markanız için kullanmanın en etkili yollarını keşfedebilirsiniz.

Google Ads Nedir?

Türkçe karşılığı Google Reklamlar olan Google Ads, bir arama motoru reklamcılığı hizmetidir. Kullanıcıların Google evreninde yaptıkları aramaları, davranışlarını hedefleme imkanı sunan bu sistem erişim, etkileşim, satış gibi farklı amaçlarla kullanılır. Düşük maliyetle, kısa sürede etkili sonuçlar sunan Google Reklamlar, dijital çağın yoğun rekabet ortamında markaların elini güçlendirir. Dev bir müşteri havuzuna sahip olan Google’da ulaşılabilir bütçelerle hedef kitlenize ulaşabilir, etkili modellerle dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Markalarımızı Hedeflerine Ulaştırdık

İyi bir sosyal medya reklam kurgusu ile kısa sürede çok güzel başarılar yakaladık.

%101

Marka Gelirine Artış Oranı

%85,61

E-ticaret Dönüşüm Oranındaki Artış Miktarı

Google Ads Bütçesi Nasıl Hesaplanır?

Görüntüleme Başına Ücretlendirme (CPV)

Görüntüleme başına maliyet, izleme üzerinden ücretlendirilir. Google’ın video paylaşım ağı olan YouTube için belirlenmiş bir ödeme yöntemidir. Bu ödeme yönteminde maliyetin oluşabilmesi için 30 saniyeden kısa videoların tamamının, video 30 saniyeden uzunsa en az 30 saniyesinin izlenmesi gerekir.

Tıklama Başına Ücretlendirme (CPC/PPC)

Performans odaklı maliyetlendirme türlerinden biri olan tıklama başı ücretlendirmede hedef URL’e ulaşan kaliteli tıklamalar baz alınır.

Bin Gösterim Başına Ücretlendirme (CPM)

Hedefi erişim ve farkındalık olan kampanyalarda kullanılan ücretlendirme yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde, hazırlanan kreatifin her 1000 gösterimi için ödeme yapılır.

Edinim Başına Ücretlendirme (CPA, CPL, CPS)

Sonuç odaklı ödeme yöntemlerinden biri olan edinim başına ücretlendirme; abone olma, formu doldurma veya satın alma ile tetiklenebilir.

Hedef Kitlene Bugün Ulaşmaya Başla!
1
Rakip Analizi

Rakip analizi pazardaki konumunuzu ve fırsat alanlarınızı anlamamıza ve markanıza uygun bir strateji geliştirmemize yardımcı olur. Dijital çağın yoğun rekabet ortamında markanızı bir adım öne taşıyacak ipuçlarını bulmamızı sağlar.

2
Kampanya Hedeflerinin Belirlenmesi

Bu aşamada KPI olarak da bilinen kampanya hedefleri belirlenir. Medya yatırımlarının sonucunda varılmak istenen nokta, o noktaya varmak için alınacak aksiyonları doğrudan etkiler. Kampanya stratejisi hedeflerin üzerine şekillenir.

5
Optimizasyon

Kampanya performansı uzman ekipler tarafından gerçek zamanlı olarak takip edilir. Bütçe verimliliğini sağlamak adına her aşamada Google Ads optimizasyonu yapılır. Birim maliyetleri düşürmek için alanında uzman ekipler kampanya çıktılarını analiz eder ve aksiyona geçer.

4
Hesap Kurulumu ve Operasyon

Strateji üzerinde hemfikir olunduktan sonra hesap kurulumları gerçekleştirilir ve medya planı hayata geçirilir. 

3
Strateji

Bu aşamada Google Ads çatısında yer alan hangi reklam modellerinin kullanılacağına, kullanılacak kreatiflerin detaylarına karar verilir. Bütçe dağılımı ve planlama yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınıza Cevap Verelim

Detaylı hedefleme ve maliyet avantajının yanı sıra Google, reklam çeşitliliği ile de reklamverenlerin ihtiyaçlarını karşılar. Webolizma’nın markanız için en iyi sonucu almak üzere kullandığı Google reklamları farklı kreatif, hedefleme ve ödeme yöntemi seçenekleri sunar:

Arama Ağı Reklamları

Görüntülü Reklam Ağı

Video Reklamlar

Youtube Reklamları

Google, reklamların gösterim sırasını belirlemek için açık artırma yöntemini kullanır. Reklam sıralaması; teklif tutarı, reklam kalitesi, açık artırma tutarı ve bir açık artırmadaki rekabet gücü gibi değişkenlere göre belirlenir. Reklamın ilgi düzeyi ve tıklama oranı göz önünde bulundurularak algoritma tarafından sıralama oluşturulur. Rakibiniz sizden daha yüksek bir teklif verse bile, ilgi düzeyi yüksek kelimelere reklam vererek daha üst sıralarda yer alabilirsiniz. Reklam sıralaması sabit bir değer değildir, her reklamınızda yeniden hesaplanır.

TBM, yani Tıklama Başına Maliyet, reklam yayınlarınıza yapılacak her bir tıklama için ödeyeceğiniz bütçeyi ifade eder. Bu miktar reklamverenin teklifi ile belirlenir. Reklamveren tanıtımını yaptığı ürün veya hizmetin önemine göre her ürün için farklı TBM teklifi verebilir. TBÖ, yani Tıklama Başına Ödeme bu ücretlendirme sisteminin diğer adıdır.

Sektördeki 20 yılı aşan tecrübemizden faydalanmak, etkili Google Ads stratejileri ile rakiplerinizden ayrışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Markanıza özel geliştireceğimiz stratejiler ile web sitenize trafik sağlayabilir, e-ticaret gelirlerinizi artırabilir, marka imajınızı güçlendirebilirsiniz.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın