Skip to content

LinkedIn Reklamları

İş hayatındaki profesyonelleri bir araya getiren sosyal ağ LinkedIn, 200’den fazla ülkede 756 milyon kullanıcıya sahiptir. Kendini dünyanın en geniş profesyonel ağı olarak nitelendiren LinkedIn, B2B (Business to Business) reklamcılığı için ideal bir platformdur. Profesyonellere hitap eden bir ürün veya hizmete sahipseniz LinkedIn, dijital pazarlama iletişimi çalışmalarınız için doğru adres olabilir. LinkedIn reklamlarını marka farkındalığı yaratmak, web sitenize trafik sağlamak, şirketinizdeki açık pozisyonlara uygun adayları bulmak için kullanabilirsiniz. Farklı kampanya hedefleri için kullanabileceğiniz reklam modelleri oluşturmak istiyorsanız Webolizma’nın yirmi yılı aşan deneyimine güvenebilir, profesyonellerin dikkatini çekerek başarılı iş sonuçları elde edebilirsiniz.

%74

Kurumsal firmaların hedef kitlesi %74 oranında LinkedIn’de bulunuyor.

Kurumsal
Bir Firma LinkedIn'de Yer Almalı Mı?

LinkedIn özellikle kurumsal firmalar için iyi bir platform. Bunu etkili kullanmak ise reklam modellerine ve analizlere bağlıdır.

LinkedIn Reklamları Nedir?

LinkedIn Ads üzerinden yayınlanan ve kullanıcılar LinkedIn’de gezerken belirli alanlarda onların karşılarına çıkan reklamlardır. LinkedIn’in web sitesi ve uygulaması üzerinden görüntülenebilen reklamlar, özellikle B2B sektöründe çalışan markalar için fırsat alanları açar. Reklamlar kullanıcılara LinkedIn içerisinde aksiyon aldırabileceği gibi, ağ dışında bir web sitesine de yönlendirme yapma şansı tanır. Maliyet avantajı sağlayan LinkedIn reklamlarını Webolizma uzmanlığında planlayarak dijital medya planınıza ekleyebilir, iş dünyasındaki profesyonellere ulaşabilirsiniz. Ölçülebilir sonuçlarla kampanyanızı değerlendirebilirsiniz.

LinkedIn sahip olduğu profesyonel kitle bakımından B2B işletmeler için cazip olsa da B2C (Business to Consumer) işletmeler de platformdan faydalanabilir. Örneğin, bir kadın giyim markası LinkedIn reklamlarını kullanabilir, “profesyonel hayatta şık bir stil yaratma” mesajını hedef kitlesine ulaştırabilir. Omurga sağlığı için bilgisayar stantları satan bir marka, LinkedIn reklamları ile uzun süre bilgisayar başında çalışan profesyoneller ile buluşabilir.

Başarı Hikayelerimiz

Markalarımızı Hedeflerine Ulaştırıyoruz

mizuno

Reklamları etkili kurguladığımız markada büyük bir başarı yakaladık. Hedef kitlesini en doğru yerde başarılı bir şekilde yakaladık.

%404

Siteye Gelen Kullanıcı Sayısındaki Artış Oranı

%362

Site Gelirindeki Artış Miktarı

Webolizma Olarak

Kullandığımız LinkedIn Reklam Modelleri

Sponsorlu İçerik (Sponsored Content)

Sponsorlu içerik reklamlarınızın LinkedIn akışında normal bir içerik gibi gösterilmesidir. En çok kullanılan reklam modellerinden biri olan sponsorlu içerik, reklamverenler için etkili sonuçlar yaratır. Şirketinizle ilgili bir gelişmeyi, promosyon kampanyalarınızı, reklam filminizi sponsorlu içerik modelini kullanarak daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Dönen Reklamlar (Carousel Ads)

Dönen reklamları, bir ürün veya hizmetin farklı özelliklerinden bahsetmek, birden fazla ürünü tanıtmak veya bir hikaye anlatmak için kullanabilirsiniz. Kullanıcıların diğer sosyal ağlardan da aşina olduğu bu reklam modelinde her karede farklı bir adrese link verebilirsiniz.

Metin Reklamlar (Text Ads)

Akış, şirket ve profil sayfalarının üst ve yan bölümlerinde çıkan metin reklamları sponsorlu içeriklere alternatif olarak sunulur. Sponsorlu içeriklerle birlikte kullanıldığında kampanya etkinliğini artıran metin reklamlar bir sayfada 4 adet olarak yer alır.

Sponsorlu InMail (Sponsored InMail)

Sponsorlu InMail, reklamınızın hedef kitlenize özel mesaj yolu ile ulaştırıldığı bir modeldir. Bu reklam modelinden faydalanarak hedef kitlenizi bir etkinliğe davet edebilir, güncel tekliflerinizi sunarak dönüşümlerinizi artırabilirsiniz.

Dinamik Reklamlar

Kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan dinamik reklamlar, reklamverenlere iş ilanlarını yayınlama, web sitesine trafik yaratma imkanı tanır. Bu reklam modelinde kullanıcının adı ve profil resmi dinamik olarak reklam alanına çekilir. Her kullanıcı, ismi ve profil fotoğrafı bulunan reklamı yalnızca kendisi görüntüleyebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınıza Cevap Verelim

LinkedIn reklamları, hizmet ve ürünlerinizi profesyonel iş insanlarıyla tanıştırmak için etkili bir yoldur. Bu sebeple bu mecrada yer alarak markanızı daha fazla insana tanıtma şansı yakalarsınız. LinkedIn, mecra üzerindeki takipçi sayınızı artırmaya yarayacak erişim modelleri de sunar. Bu erişim modellerini kullanarak hedef kitlenizdeki daha fazla kişinin marka hesabınızı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Webolizma, LinkedIn’in bu etkisini kuvvetlendirmek için reklamları hem masaüstü hem de mobil uyumlu olarak optimize eder. Böylece reklamlarınızı daha fazla kişi görüntüler ve daha geniş bir kitleye ulaşırsınız. Tüm bunların yanı sıra LinkedIn iş ilanlarınızı öne çıkarmanızı ve şirketiniz için potansiyel çalışan adaylara erişmenizi sağlar. Sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle Webolizma, LinkedIn reklamlarınızın her adımını hesaplar, değerlendirir, yayına alır ve raporlar.

LinkedIn ağındaki profesyonellere ulaşarak web sitenize trafik sağlamak, marka farkındalığı yaratmak, e-ticaret gelirlerinizi artırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Markanıza özel geliştirilmiş LinkedIn reklam çözümleri ile marka imajınızı güçlendirebilir, işinizi büyütebilirsiniz.

LinkedIn, özellikle profesyonel iş hayatındaki kitleye ulaşmak ve onların ihtiyaçlarına cevap vermek için en etkili mecradır. Webolizma, öncelikle bu mecradaki hedef kitlenizi belirleyerek işe başlar. Hedef kitle belirlendikten sonra kampanya detayları Webolizma tarafından LinkedIn reklamları ile entegre hale getirilir ve kampanyanın mecra içerisinde nasıl verimli şekilde duyurulabileceği konusu üzerine çalışılır. Tüm bu detayların belirlenmesinin ardından LinkedIn ağındaki profesyonellere ulaşarak web sitenize trafik sağlamak, marka farkındalığı yaratmak, e-ticaret gelirlerinizi artırmak için en önemli adımları atmış oluruz. Markanıza özel geliştirilmiş LinkedIn reklam çözümleri ile marka imajınızı güçlendirebilir, işinizi büyütebilirsiniz. LinkedIn reklamlarını etkili kılan en önemli detaylardan biri de tıklamadır. Webolizma, yayınladığınız LinkedIn reklamları ile hedef kitlenizi reklama tıklamaya ikna edecek stratejiler üretir. Böylece mecra üzerinde harcamayı planladığınız bütçe çok daha verimli hale gelir. LinkedIn reklam modelleri aşağıdaki gibidir:

  • Statik Reklamlar
  • Döngü Resim Reklamları
  • Video Reklamlar
  • İş İlanı Reklamları
  • Etkinlik Reklamları

Birçok sosyal ağ gibi LinkedIn için de sabit bir reklam birim maliyetinden bahsetmek mümkün değildir. LinkedIn reklam maliyetleri hedef kitlenin genişliğine, teklif stratejisine, seçilen kampanya hedefine ve reklamın alaka düzeyine göre değişiklik gösterebilir. LinkedIn reklamı yayınlamak için aynı hedef kitleye seslenen diğer reklamverenlere karşı teklif verirsiniz. Seçtiğiniz hedef kitlenin diğer reklamverenlerden de talep görmesi birim maliyetlerinizi artırabilir. Reklamınızın LinkedIn kullanıcıları tarafından ilgi görmesi, reklamla etkileşime geçilmesi, reklamın trafik yaratması alaka düzeyini yükseltir. Alaka düzeyi yüksek reklamlar daha düşük birim maliyetlerle daha fazla kişiye ulaşır.

Teklif stratejisi birim maliyetler üzerinde belirleyici etkiye sahip bir diğer etkendir. En üst düzeye çıkarma teklif stratejisi, bütçe içinde kalarak mümkün olduğunca çok kişiye ulaşacak şekilde çalışır. Bu teklif stratejisinde, sistem birim maliyeti otomatik olarak belirler. Hedef maliyet teklif stratejisinde ise sonuç başına hedef maliyet reklamveren tarafından belirlenir. Sistem bu hedefi tutturmak için kendini optimize eder. Reklamverene en çok kontrol şansı sunan teklif stratejisi manuel yöntemdir. Webolizma, manuel yöntem yardımıyla hedef kitle sınırlamasını ya da genişletmesini kolayca yapar. Bütçe de aynı şekilde manuel olarak dağılır ve kampanya akışı boyunca kontrol edilebilir. Böylece hem bütçe hem de kampanya hedefleri uzmanlarımızın kontrolünde daha doğru biçimde şekillendirilir.

LinkedIn, sunduğu detaylı hedefleme seçenekleri ile reklam etkinliğini ve bütçe verimliliğini artırır. Webolizma olarak LinkedIn’in çeşitli hedefleme seçeneklerini kullanarak hedef kitlenizi marka ve hizmetinize en uygun olacak şekilde filtreleyebilir, böylece nokta atışı reklam yayınları ile dönüşüm oranlarınızı ve satışlarınızı artırmanızı sağlayabiliriz. Sizin için neler yapabileceğimize yakından bakalım:

Konum: Lokasyon hedefleme seçeneğini kullanarak işletmenizin bulunduğu bölgelerde reklamlarınızı yayınlayabiliriz. Kıta, ülke, şehir ve ilçe bazında hedeflemelerle lokasyon bazlı kreatif kurgular oluşturabiliriz.

Dil: Kullanıcıları, LinkedIn’i kullandıkları dile göre hedefleyebilir, her bir reklam için bir dil seçimi yapabiliriz. Böylece çok daha farklı kitlelere ulaşmanızı sağlarız.

Demografi: LinkedIn’de temel demografik verilere dayalı hedeflemeler yapmak da mümkündür. Filtrelemelerden en verimli şekilde faydalanarak yaş aralığı ve cinsiyet kategorileri ile hedef kitlenizi detaylandırabiliriz.

Eğitim: LinkedIn hedef kitlenizi eğitim verilerine göre de daraltma seçeneği sunar. Mezuniyet derecesi, mezun olunan okul veya mezun olunan bölüme göre hedeflemelerinizi çeşitlendirebiliriz.

Şirket Adı: Reklamlarınızı, belirlediğiniz bir şirketin çalışanlarına gösterecek şekilde hedefleme yapabiliriz. Ürün ve hizmetleriniz için şirkete özel teklifler sunabilir, dönüşümlerinizi artırabiliriz.

Şirket Büyüklüğü: Çalışan sayısına göre belirlenen şirket büyüklüğünü bir hedefleme seçeneği olarak kullanabiliriz. Küçük işletmeleri, orta ölçekli şirketleri ve uluslararası kurumları reklamlarınızda hedefleyebilir, etki alanınızı genişletebiliriz.

İş Unvanı: Ürün veya hizmetleriniz belirli bir meslek grubuna hitap ediyorsa iş unvanı hedefleme seçeneğini kullanabiliriz. B2B hizmet sunan bir markaysanız satın alma kararı üzerinde etkili olan üst düzey yöneticilere reklamlarınızı gösterebiliriz.

Tüm bu hedefleme seçenekleri, sizi en doğru reklam stratejisine götürür. Webolizma olarak profesyonel ekibimizle birlikte markalarınız için en uygun LinkedIn hedef kitlesini belirleyerek bütçeyi verimli şekilde kullanıyor, bu sayede de en etkin reklam sonuçlarını elde etmenizi sağlıyoruz.

Aklınıza Takılan Diğer Her Şey İçin

Bize Ulaşın