Top

Facebook mobil uygulama reklamları ile uygulamalarınızı milyonlarca kişiye ulaştırabilir ve uygulamalarınızı haber kaynağında, mobil haber kaynağında görüntüleyebilirsiniz. Mobil uygulama reklamları ile uygulamalarınızın milyonlarca kişi tarafından indirilmesi artık çok kolay.

Her şeyden önce yapılması gereken uygulamanın kayıt ettirilmesidir. Bunu yaparken Facebook SDK’yi de ayarlamayı unutmayın.

Facebook SDK Nedir?

SDK (Software Development Kit) yani Türkçesi ile Yazılım Geliştirme Kiti, reklama çıktığınız uygulamayı indirme potansiyeli yüksek kişilere gösterir. Buna uygulama olayları da denir ve 3 şekilde ayarlanabilir:

 1. Ortak Entegrasyon Kullanma: Mobil ortak hesabınızı Facebook ile bağlayarak uygulama olaylarını ekleyebilirsiniz.
 2. Kodsuz Olay Kurulumu: Olayları yönetmek için üzerine tıklamalı aracı kullanabilirsiniz.
 3. Uygulama Olay Kodunu Manuel Yükleme: Pazarlama kitini henüz yüklemediyseniz olayları manuel olarak kurabilirsiniz.

Reklam Hesabını Uygulamaya Bağlama

Reklam hesabı ile uygulamayı bağlamadan önce uygulamayı Facebook’a kayıtlı olması gerekiyor. Eğer tanıtımını yapmak istediğiniz uygulama Facebook’a kayıtlı değilse siz veya uygulama geliştiriciniz uygulamayı kayıt ettirmeli.

Reklam hesabınız ile uygulamanızı bağlamak için ise reklam yayınlamak istediğiniz uygulama üstünden yönetici ayrıcalıklarına sahip birinden destek almanız gerekiyor.

Reklam hesabınız ile uygulamanızın bağlandığından emin olduktan sonra istediğiniz şekilde uygulama reklamı çıkabilirsiniz.

Herhangi bir uygulama için reklam yayınlarken reklam hesabınızı uygulamaya bağlamanız gerekmiyor. Her zamanki gibi uygulama reklamınızı yayınlayabilirsiniz fakat unutmamanız gereken bir nokta olacaktır. Bu şekilde uygulama reklamı yayınladığınız takdirde kampanyanız yüklemeler veya uygulama olayları yerine otomatik bağlantı tıklamaları için optimize edilecektir.

Oluşturduğunuz uygulamanın daha büyük kitlelere ulaşması için sosyal medya kanalları son derece eşsiz alanlardır. Özellikle Facebook karma bir kitleye sahip olduğu için potansiyel hedef kitlenizi bulmanız oldukça olasıdır. Zaten reklam oluştururken belirlediğiniz hede kitle tercihleri ile dilediğiniz kitleye doğrudan ulaşabilir böylelikle mobil uygulamanızın doğru kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamanızı Facebook reklamları aracılığı ile hedef kitlenize sunarken dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerden birisi de kullandığınız reklam metnini doğru seçmenizdir. Uygulamanızın faydası ve amacını net bir şekilde vermelisiniz. Belki hedef kitlenizin bu uygulamaya ihtiyacı vardır fakat doğru kelimelerle ve net bir şekilde anlatılmadığı için hedef kitleniz uygulamanız ile ilgilenmeyebilir.

Facebook uygulama reklamları ile uygulamanızın doğrudan Appstore veya Google Play üzerinden indirilmesini sağlayabilir, uygulama kategorinizle ortak ilgi alanlarına sahip kişilere daha çabuk ulaşabilirsiniz. Uygulamanızın tüm dünyadan ortak zevklere sahip kullanıcılara ulaşmasını istiyorsanız hemen reklam verin, siz de kazanın!

  Facebook Reklamları Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız*

  Telefon Numaranız

  E-Posta Adresiniz

  Web Siteniz

  Almak İstediğiniz Hizmet

  Notunuz

  Paylaş:
  Faaliyetlerimiz