Skip to content

Facebook Reklamları

Facebook reklamları ile alt limit olmaksızın sizin belirlediğiniz bütçe ile sayfanızı hemen dünyaya tanıtalım ve sosyal medyanın gücünden yararlanmaya hemen başlayın! Ürün veya hizmetiniz doğrultusunda ilgi çekici reklam kampanyaları yaratmak ve doğru dönüşümler yakalamak Webolizma ile mümkün. Facebook yapısı gereği, kullanıcılardan topladığı verilerden faydalanarak çeşitli filtreleme imkanları sunar. Siz de ekibimizle beraber çalışarak Facebook reklamları ile yaş, cinsiyet, bölge, şehir ve ilgi alanı gibi birçok aracı kullanarak hedeflediğiniz doğru hedef kitleye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Doğru Hedef! Doğru Etkileşim!

2,27 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook gibi dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağında ürününüzü veya hizmetinizi tanıtmak için sahip olduğunuz popüler bir sayfa, sosyal medyadaki potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için şüphesiz ki en önemli mecralardan biridir. Size sunduğumuz Facebook reklam hizmetimizden yararlanarak ürünlerinizin tanıtımını aynı ilgi alanına sahip milyonlarca kişiye ulaştırabilir ve bu kişiler arasından potansiyel müşterilerinize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Günümüz sosyal medya kullanım oranlarını ve reklam mecraları göz önünde tutulduğunda düşük maliyetler ile yüksek performans alabileceğiniz alanın Facebook reklamları olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook Reklamları:

 • Bağlantı Tıklama Reklamları,
 • Video Reklamları,
 • Yükselen Sayfa Mesajları,
 • Çok Ürünlü (Carousel) Reklamlar,
 • Dinamik Ürün Reklamları,
 • Koleksiyon Reklamları,
 • Etkinlik Reklamları,
 • Mobil Uygulama Reklamları olarak çeşitlendirilir.

Hem masaüstü hem de mobilden erişim sağlayan kullanıcılara göstereceğiniz Facebook reklamlarıyla markanızın binlerce kişiye ulaşmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Başarı Hikayeleri

Markalarımızı Hedeflerine Ulaştırdık

Reklamları etkili kurguladığımız markada büyük bir başarı yakaladık. Hedef kitlesini en doğru yerde başarılı bir şekilde yakaladık.

%404

Siteye Gelen Kullanıcı Sayısındaki Artış Oranı

%362

Site Gelirindeki
Artış Oranı

Webolizma Olarak

Kullandığımız Facebook Reklam Modelleri

Facebook Etkinlik Reklamı

Düzenlediğiniz etkinliği sosyal medya aracılığı ile binlerce kişiye ulaştırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.
Facebook etkinlik reklamları ile etkinlikleriniz, sizinle ortak ilgi alanlarına sahip kişiler tarafından haber kaynağında görüntülenebilir. Hem masaüstü hem mobilden giren kullanıcılara göstereceğiniz bu reklamlarla etkinliğinizin binlerce kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook haber kaynağında etkinliklerinizin tanıtımını yaparken bilet satışlarınızı da arttırabilirsiniz.

Facebook Sayfa Reklamı

Popüler bir Facebook sayfası, sosyal medyadaki potansiyel müşterilerinize ulaşmanız için şüphesiz ki en önemli mecralardan biridir. Siz de ürününüzü veya hizmetinizi tanıtmak için bir Facebook sayfasına sahipseniz ve sayfanızın milyonlara ulaşarak potansiyel müşterilerinize daha hızlı ulaşmasını istiyorsanız, sizlere sunduğumuz Facebook sayfa reklamı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Facebook Uygulama Reklamları

Facebook mobil uygulama reklamları ile uygulamalarınızı milyonlarca kişiye ulaştırabilir ve uygulamalarınızı haber kaynağında, mobil haber kaynağında görüntüleyebilirsiniz. Mobil uygulama reklamları ile uygulamalarınızın milyonlarca kişi tarafından indirilmesi artık çok kolay.

Her şeyden önce yapılması gereken uygulamanın kayıt ettirilmesidir. Bunu yaparken Facebook SDK’yi de ayarlamayı unutmayın.

Facebook Website Reklamları

Var olan veya yeni yaptırmış olduğunuz web sitenizin ziyaretçi sayısı az ise dijital dünyadaki müşterilerinize ve hedef kitlenize tam olarak ulaşamıyorsunuz demektir. Facebook’ta web sitenizin kitlesine uygun reklam yayınlayarak potansiyel müşterilerinizi katlayabilir ve iş hacminizi genişletebilirsiniz.

Oluşturduğunuz web sitesinin amacı çok farklı olabilir. İlgi alanınız ile ilgili yazılar yayınlıyor, sevdiğiniz fotoğrafları paylaşıyor veya herhangi bir ürün satışı yapıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla hedef kitleniz de web sitenizin içeriğine göre değişecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınıza Cevap Verelim

Her reklam modelinde olduğu gibi etkinlik reklamları yapmanın da amaçları vardır. Bunlara kısaca değinelim:

Bilinirliği Arttırma: Hedeflediğiniz kişilere etkinliğinizi duyurup bu etkinlikten haberdar olmalarını saylayabilirsiniz. Böylelikle etkinliğinizin bilinirliği attırmış olursunuz.
Katılım Durumu Hakkında Bilgi Alma: Etkinliğinize kaç kişi katılacağının analizini yapmanız son derece önemlidir. Dolayısıyla etkinlik reklamı yaparken insanlarım katılım durumunu belirleyebilmek için bu konuda cevap vermeye teşvik etmelisiniz.
Bilet Satışlarınızı Arttırın: Daha önce etkinliklere katılmış kişileri ya da benzer hedef kitlelere erişebilirsiniz. Yayınlayacağınız etkinlikle ilgilenecek insanları hedefleyerek hem katılımı hem de bilet satışını arttırabilirsiniz.
Başarılı Etkinlik Reklamı Nasıl Oluşturulur

Her reklam modelinin kendine göre başarılı olma yöntemleri vardır. Etkinlik reklamlarını daha başarılı hale getirmek için aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

 1. Etkinliğinizin konusu ile ilgili görsel ya da video kullanın. Bu şekilde hedef kitlenizi harekete geçirebilir ve etkinlik ile ilgilenmelerini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde aynı zamanda gönderi etkileşimi de elde etmiş olacaksınız. Kişiler profilinizi incelemek isteyecek ve sayfanıza hem trafik çekeceksiniz hem de yeni üyeler elde edeceksiniz. Görsel boyutunuz en az 1920 x 1080 olmalı. Mümkünse görsel üzerinde hiç yazı kullanmamanız da tavsiye edilir.
 2. Kısa ve net bir etkinlik adı oluşturun. Uzun adlar etkinlik reklamınızda kesilebilir. Bu yüzden etkinlik adınızda bilgi kullanmaktan kaçının.
 3. Okumayı zorlaştıracağı için tamamen büyük harfler kullanmayın. Aynı şekilde sembol kullanımında da dikkatli olmanızda fayda var.
  Konum eklemeyi unutmayın. Yakınınızdaki kişilerin “Etkinlikleri Keşfet” sayesinde etkinliğinizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Daha net bir ifade olması için yol tarifi veya harita da ekleyebilirsiniz.
 4. Tarih ve saati gözden kaçırmayın. Etkinliğinizin ne zaman gerçekleşeceğini belirtmeniz son derece önemlidir. Başlangıç ve varsa bitiş tarihi ve saati ekleyin. Belli periyotlarda tekrarlanan bir etkinliği duyuruyorsanız hangi sıklıkta gerçekleştiğinizi de belirtmelisiniz.
 5. Faydalı bir açıklama ekleyin. Etkinliğin amacını ve insanların bu etkinliğe neden katılması gerektiği hakkında kısaca bilgi verin.
 6. Yaş kısıtlaması, park yerinin var olup olmadığı gibi daha pek çok bilgiyi sunabilirsiniz.
  Anahtar kelimeleri ve etkinlik planını kullanın.
 7. Etkinliğin detay kısmına varsa oturma planı ya da etkinlik planını verebilirsiniz. Hedef kitleniz ve daha fazlasına da erişmek istiyorsanız anahtar kelimeler sayesinde kişilerin etkinliğinizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz.
 8. Giriş bilgilerini ekleyebilirsiniz. Bu şekilde hem bilet oluşturma hem de onay ekleme amacınız varsa bunu karşılamış olursunuz. Ücretsiz etkinlikler için gelecek kişilerin yer ayırtmasını ve katılımı onaylarken ek detaylar sunmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer etkinliğiniz biletli ise bu biletleri satabilir ya da direkt olarak bileti satın alacakları sayfaya yönlendirebilirsiniz.
 9. Organizatör ekleyebilirsiniz. Bu sayede etkinliğinizi insanlara duyurmak biraz daha kolay olacaktır. Tanıtımcı, sanatçı, sponsor ya da mekan gibi ilgili tüm sayfaları eklemeniz mümkün. Yardımcı organizatör, etkinlik sayfanızın takviminde görünecektir. Eklemiş olduğunuz tüm organizatörler etkinliğinizi düzenleyebilir.
  Facebook etkinlik reklamları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve reklam vermek için hemen başvurun!

Hedef kitlenizin yoğunlukta bulunduğu sosyal mecralardan birisi olan Facebook, sayfa tanıtımı reklamları için sizlere birçok olanak tanır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak:

 1. Sayfanızı hareketlendirecek birçok seçenek bulabilirsiniz. Sayfa beğenmeleri, gönderi etkileşimi, internet sitesi tıklamaları, teklif alma veya video görüntülemeleri gibi birçok seçenek sizlere sunulur. Amacınıza uygun tanıtım modelini seçebilirsiniz.
 2. Ürün ya da hizmetinizi tanıtabileceğiniz sayfa tanıtımlarında istediğiniz kitleyi hedefleyebilirsiniz. Yaş, cinsiyet, ilgilendikleri konular veya oturduğu bölgelere kadar birçok seçenekten faydalanabilirsiniz.
 3. Bütçenizi dilediğiniz gibi seçebilirsiniz. Bu konuda son derece özgürsünüz. Belli bir bütçe sınırı olmadığı için istediğiniz miktarda reklama çıkabilirsiniz.
 4. Sayfa tanıtımınız için dilediğiniz görseli kullanabilirsiniz. Tek seferde en fazla 6 görsel yükleyebilirsiniz. Bu durumu değerlendirebilir ve görselleriniz ile anlatmak istediklerinizi çarpıcı bir şekilde anlatabilirsiniz. Görsellerin tavsiye edilen boyutu 1200 x 444’tür. Görsel üzerindeki yazı oranına da dikkat edin. %20 kuralına uyarak görsellerinizi ızgaradan geçirmelisiniz. Mümkün olduğu kadar az yazı fazla görsel kullanmaya özen gösterin.

Zamanla reklamınızın performansını izlemeyi unutmayın. İyi sonuç aldığınız bir tanıtımı neyin yolunda gittiğini tespit ederek aynı uygulamayı devam ettirebilirsiniz.

Tanıtımınız yayındayken düzenleme yapabilir, istediğiniz an tanıtımı kapatabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Tek dikkat etmeniz gereken performans sürecini iyi değerlendirmeniz ve adımlarınızı buna göre atmanız.

 

Bizler Webolizma olarak tüm süreci yönetiyor ve en iyi performansı almanızı sağlıyoruz. Yapılan reklam çalışmaları ve stratejiler sonucunda da alınan sonuçlar değerlendirilip farklı bir strateji uygulanması gerekiyorsa ona göre adımlar atılıyor. Facebook reklamları ile ilgilenen departmanımızın uzman ekibi sizin için her an harekete geçmeye hazır.

Facebook gibi dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağında sahip olduğunuz bir sayfa ile ürünlerinizin tanıtımını aynı ilgi alanına sahip milyonlarca kişiye ulaştırabilir ve bu kişiler arasından potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Facebook sayfa tanıtımları ile alt limit olmaksızın sizin belirlediğiniz bütçe ile sayfanızı hemen dünyaya tanıtalım ve sosyal medyanın gücünden yararlanmaya hemen başlayın.

SDK (Software Development Kit) yani Türkçesi ile Yazılım Geliştirme Kiti, reklama çıktığınız uygulamayı indirme potansiyeli yüksek kişilere gösterir. Buna uygulama olayları da denir ve 3 şekilde ayarlanabilir:

 1. Ortak Entegrasyon Kullanma: Mobil ortak hesabınızı Facebook ile bağlayarak uygulama olaylarını ekleyebilirsiniz.
 2. Kodsuz Olay Kurulumu: Olayları yönetmek için üzerine tıklamalı aracı kullanabilirsiniz.
 3. Uygulama Olay Kodunu Manuel Yükleme: Pazarlama kitini henüz yüklemediyseniz olayları manuel olarak kurabilirsiniz.

Reklam hesabı ile uygulamayı bağlamadan önce uygulamayı Facebook’a kayıtlı olması gerekiyor. Eğer tanıtımını yapmak istediğiniz uygulama Facebook’a kayıtlı değilse siz veya uygulama geliştiriciniz uygulamayı kayıt ettirmeli.

Reklam hesabınız ile uygulamanızı bağlamak için ise reklam yayınlamak istediğiniz uygulama üstünden yönetici ayrıcalıklarına sahip birinden destek almanız gerekiyor.

Reklam hesabınız ile uygulamanızın bağlandığından emin olduktan sonra istediğiniz şekilde uygulama reklamı çıkabilirsiniz.

Herhangi bir uygulama için reklam yayınlarken reklam hesabınızı uygulamaya bağlamanız gerekmiyor. Her zamanki gibi uygulama reklamınızı yayınlayabilirsiniz fakat unutmamanız gereken bir nokta olacaktır. Bu şekilde uygulama reklamı yayınladığınız takdirde kampanyanız yüklemeler veya uygulama olayları yerine otomatik bağlantı tıklamaları için optimize edilecektir.

Oluşturduğunuz uygulamanın daha büyük kitlelere ulaşması için sosyal medya kanalları son derece eşsiz alanlardır. Özellikle Facebook karma bir kitleye sahip olduğu için potansiyel hedef kitlenizi bulmanız oldukça olasıdır. Zaten reklam oluştururken belirlediğiniz hede kitle tercihleri ile dilediğiniz kitleye doğrudan ulaşabilir böylelikle mobil uygulamanızın doğru kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamanızı Facebook reklamları aracılığı ile hedef kitlenize sunarken dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerden birisi de kullandığınız reklam metnini doğru seçmenizdir. Uygulamanızın faydası ve amacını net bir şekilde vermelisiniz. Belki hedef kitlenizin bu uygulamaya ihtiyacı vardır fakat doğru kelimelerle ve net bir şekilde anlatılmadığı için hedef kitleniz uygulamanız ile ilgilenmeyebilir.

Facebook uygulama reklamları ile uygulamanızın doğrudan Appstore veya Google Play üzerinden indirilmesini sağlayabilir, uygulama kategorinizle ortak ilgi alanlarına sahip kişilere daha çabuk ulaşabilirsiniz. Uygulamanızın tüm dünyadan ortak zevklere sahip kullanıcılara ulaşmasını istiyorsanız hemen reklam verin, siz de kazanın!

Facebook aracılığı ile web sitenizin ziyaretlerini artırabilirsiniz. Hedef kitlenize göre yapacağınız hedef kitle çalışmaları ile istediğiniz  kitleyi web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Oluşturulacak kreatif bir reklam ile hafızalarda yer edebilir, hedeflediğiniz dönüşüm oranına ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenizi doğru seçtikten sonra zamanlamayı da iyi yapmalısınız. Reklam hangi gün yayınlanacak? Saat kaçta yayınlanacak? Nasıl bir dil kullanılacak? Görsel seçimi nasıl olmalı? Bunun gibi birçok soruyu cevapladıktan sonra çalışmalara başlanmalıdır.

Yayınladığınız reklamın performansının kesinlikle ölçülmesi gerekir. Etkili bir performans göstermeyen reklamın tekrarlanmaması gerekir. Zaman zaman çok etkili olan reklamınız dönemsel olarak etkisini düşürebilir. Bu durumlarda farklı reklam stratejileri denemekten çekinmemek gerekir.

Hedef kitlenizi web sitenize yönlendirirken yalnızca anasayfayı kullanmanız gerekmiyor. Web sitenizde yer alan herhangi bir sayfaya yönlendirebilirsiniz. Seçeceğiniz URL sizin hedef sayfanız olacaktır. Hedef kitlenize göre farklı URL seçimleri de yapabilirsiniz. Eğer bir e-ticaret sitesi iseniz farklı kitleleri farklı kategorilere farklı URL tercihleri ile istediğiniz sayfaya yönlendirebilirsiniz. Eğer bir blog ya da haber sitesi iseniz kitlenize göre kategori seçimi yapabilirsiniz. Haber sitesi iseniz kitleniz ekonomi haberleri ile ilgileniyorsa ekonomi haberlerinin olduğu kategoriye URL verebilirsiniz. Eğer sağlıklı yaşamla ilgili makaleler yazan bir blog sayfası iseniz ve aynı zamanda ev dekorasyonu ile ilgili bilgiler veriyorsanız bu kategori ile ilgilenen kitlenize özel reklamlar çıkabilirsiniz.

Bakacak olduğunuzda Facebook aracılığı ile yapacağınız web site reklamlarınız hem trafik olarak kazanç sağlayacak hem de dönüşüm elde etmenize yol açacak. Aynı zamanda özelleştirilmiş URL seçenekleri ile de potansiyel hedef kitlenizin yanında olası hedef kitleleri de yakalamış olacaksınız.

Facebook web sitesi reklamları sayesinde, web sitenizin günlük ziyaret sayısını binlerce kişiye ulaştırarak hem sosyal medyada hem internette bulunabilir olmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Siz de dünyanın en büyük sosyal topluluğu olan Facebook’ta reklamınızın yayınlanmasını istiyorsanız hemen başvurun!

Aklınıza Takılan Diğer Her Şey İçin

Bize Ulaşın