Skip to content

Snapchat Reklamları

Snapchat, insanları arkadaşlarına ve dünyaya bağlayan bir kamera ve mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchat Ads ile reklam verenler küresel bir kitleye ulaşabilir ve anlamlı sonuçlar elde edebilir. Snapchat reklamları markaların sosyal medya stratejileri için temel bir unsurlardan biridir. 1997 yılından beri sektörde olan Webolizma, sosyal medya stratejileri için temel bir unsur olan reklamlarda beklentilerinizi karşılayan profesyonel hizmeti sunar. Webolizma Snapchat reklam hizmetini tercih ederek, hedef kitlenizi reklamlar ile nasıl yönlendireceğinize karar verebilirsiniz. Bu yönlendirmelerden biri olan siteye yönlendirme yapabilirsiniz. Arama, mesaj, uygulama indirme ve uygulamaya yönlendirme ise diğer seçenekler arasındadır. Webolizma ayrıca markaların ürünlerini tanıtmak için görsel açıdan dikkat çeken yollar bulmasını sağlayan çözümler de yaratır. Bu doğrultuda özel hazırlanmış şablonlar ve tasarımlar kullanır. Böylelikle Snapchat reklamı vermek istediğinizde bu reklamları manuel olarak oluşturmak zorunda kalmaz ve etkili sonuçlar elde edersiniz.

Snapchat Reklam webolizma
Snapchat Reklam

Snapchat Reklam Nedir?

“Snapchat reklam nedir?” diye merak ediyorsanız Snapchat reklamlarının bir kullanıcının hikaye izleme arasında ortaya çıkan 10 saniyelik tam ekran dikey videolar olduğunu bilmelisiniz. Snapchat kullanıcılarının reklamınızla etkileşim kurmak için yukarı kaydırması yeterlidir. Bu kaydırmayı bir web sitesine, daha uzun bir video versiyonuna, bir blog yazısına ya da bir uygulama yükleme bağlantısına verebilirsiniz. Facebook reklamlarına benzer şekilde, Snapchat’in reklam platformu self servistir. Herkes Snap reklam yöneticisi ile reklam oluşturabilir, kampanya başlatabilir, performansı izleyebilir ve kampanyaları optimize edebilir. Snapchat reklamları, genç kalabalığı hedefleyen e-ticaret markaları için iyi bir kanaldır. Snapchat performans pazarlama istatistiklerine göre, Snapchat’i günlük olarak kullanan 280 milyon kişi vardır. Instagram pazarlamanın daha büyük bir erişime sahip olduğu doğru olsa da günde 500 milyondan fazla kişi hikayeler izlemektedir. Yani Snapchat gibi daha küçük platformlarda reklamcılık hala bir avantaja sahiptir.

Webolizma Olarak

Kullandığımız Snapchat Reklam Türleri Nelerdir?

Sosyal medya reklamlarıyla daha dinamik bir hedef kitleye ulaşmak istiyorsanız Snapchat bunun için en etkili platformdur. Milenyum ve Z-Kuşağı kullanıcıları tarafından kullanılan sosyal medya platformu kullanıcılarının  %90‘ı 13 ile 24 yaş aralığındadır. Snapchat reklamları da bu kuşağa ulaşmanın en etkili ve en kalıcı yoludur. Peki “Snapchat reklam türleri nelerdir?” diye merak ediyorsanız büyük ya da küçük her işletme için doğru çözümler sunan bir reklam türünün bulunduğunu bilmelisiniz. Satışları veya indirmeleri teşvik etmek gibi işletme hedef ve hedeflerinize göre uyarlanmış farklı reklam biçimlerinden yararlanabilirsiniz.

Snapchat ile yayınlayabileceğiniz Snapchat reklam modelleri aşağıdaki gibidir:

Snapchat Sponsor Filtre Reklamları

Bu reklam türü büyük firmalar tarafından sıklıkla kullanılır. Güncellenen reklamlar içerisinden gelen filtre reklamlarında kullanıcılar ürünle ilgili fotoğraflar çekebilir. Böylelikle geniş bir kullanıcı kitlesi ürünlerden haberdar olur. Uzmanlıkla hazırlanmış ve trend olma özelliği kazanmış bir filtre ile marka bilinirliği büyük oranda artar.

Discover Reklamları

Hikayeler bu reklam türünün yayınlandığı bir kanaldır. Bu alandaki reklamlar 10’ar saniyelik videolar halinde gösterilir. Tam da bu aşamada video reklamlarına eklenen linkler, web sitesine ziyaretçi çeker. Bu reklamın sunduğu ‘Satın al’ ya da ‘Daha fazla bilgi al’ bölümleri kullanıcıların müşteri haline gelmesini sağlar.

Geofilter Sponsor Filtreleri

Geofilter sponsor filtreleri reklamlara bölgesel yayın imkânı tanır. Bu reklam modeli ile hedef kitle lokasyonuna göre reklam yayınlanır. Bu bakımdan da oldukça uygun maliyetli bir reklam türüdür. Bu reklam türü ile işletmeler bütçelerini doğru yönetir ve bütçe kontrolü sağlar.

Uygulama Reklamları

Uygulama reklamları gif olarak ya da 10 saniye süreli videolar halinde verilir. Bu reklam modeli ile kullanıcılar AppStore ya da Google Play üzerindeki uygulamalara yönlendirme yapılabilir. Uygulama reklamları birçok firma tarafından sıklıkla tercih edilir.

Hızlı Reklamlar

Snap Ads en yaygın reklam türlerinden biridir. Bu reklam türlerinde işletmeler kendi snap reklamlarını nasıl oluşturacakları konusunda yardım alır. Snapchat’te her yerde bulunan bu reklam türü ile hedef kitlesine rahatlıkla ulaşabilir. Snapchat’te her yerde bulunan bu reklam modelini Webolizma ile farklı yaratıcı içeriklerle uygulamaya başlayabilirsiniz.

Filtreler

Snap yayını yaparken ayarlamalarda filtreler çıkar. Bu filtreler hedef kitle ve coğrafi filtreler olmak üzere ikiye ayrılır. Filtreler konuma özel hizmetler ve etkinlikler için kullanılır. Bir Snapchat kullanıcısı reklamdaki uygulamayı açtığında bu filtre reklamlarını görür. Bu reklamda sponsorlu ifadesi ile işletme adı görülür. Webolizma bu reklam türünde de etkili sonuçlar almanızı sağlar.

Sponsorlu Lensler

Sponsorlu lensler sadece sorgulama yoluyla kullanılabilen bir reklam türüdür. Snapchat’in yüz tanıma teknolojisinden yararlanılarak kullanılan sponsorlu lensler, genellikle büyük markalar tarafından tercih edilir.

Kilit Açma

En yeni reklam seçeneklerinden biri olan kilit açma ile Webolizma reklamlara Snapcode yerleştirmenizi sağlar. Uygulama içinde QR kodu gibi çalışan reklam sıklıkla uygulanır. Kullanıcı görüntüyü uygulama açıkken kamerası ile yukarı kaldırıp taradığında, markalı içerikler başlar.

Webolizma İle

Snapchat Reklam Danışmanlığı

Snapchat reklam verme danışmanlığı alarak markanızı en iyi şekilde optimize edebilirsiniz. Aynı zamanda doğru kurgulanmış sosyal medya reklamları ile hedef kitlenize en doğru yoldan ulaşabilirsiniz. Bu bakımdan beklentilerinizden fazlasını sunan Webolizma, Snapchat hesabınızı en iyi şekilde optimize eder ve hedef kitlenize doğru bir strateji ile yaklaşır. Webolizma kitlenizi düşünerek içeriği eğlenceli hale getirir ve paylaşılabilir kılar. Kısa reklamlara imza atan Webolizma reklamdan alacağınız performansı artırır. Webolizma ile görüntülenen içeriğin ortalaması, erişim, erişim sıklığı, reklam yukarı kaydırma oranı gibi analiz sonuçları elde edebilirsiniz. Snapchat’e verilen reklamlar, diğer sosyal medya platformlarına verilen reklamlardan farklıdır. Bu platformdaki reklamlar kullanıcıları memnun ve aynı zamanda meşgul etme potansiyeline sahiptir. Ancak Snapchat reklamlarındaki etkinliği ölçmek biraz daha zordur. Bu noktada devreye giren Webolizma, markaların reklam çalışmalarına yaptığı yatırımları haklı çıkaran sonuçlar elde eder. Siz de Webolizma’dan Snapchat reklam danışmanlığı alarak hedef kitlenize ulaşabilir, profesyonel bir hizmet almanın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Snapchat Reklamları Nasıl Uygulanır?

Bu aşama oldukça karmaşıktır. Çünkü reklam uygulamasına başlamanız yayınladığınız reklamın türüne bağlıdır. Reklam uygulaması için kayıt ol, giriş yap, video reklam oluştur ve yayınla, hedef kitle ve reklam içeriği çin parametreler belirle, hedef seç, bütçe belirle ve kampanya başlattır. Ancak Webolizma’dan reklam danışmanlığı alarak bu adımları son derece basit kılabilirsiniz. Üstelik alanında uzman olan Webolizma sayesinde sunmak istediğiniz hizmetle ilgili gerçek kullanıcı kitlesi kazanabilirsiniz.

Snapchat’e Reklam Vermenin Sağladığı Avantajlar

APİ özelliği nedeniyle birçok farklı özellikte hedefleme yapmanızı sağlayan Snapchat ile markanın için en doğru olan hedef kitleyi bulabilirsiniz. Ancak reklam yollarını doğru bir şekilde kullanarak. Bu aşamada en büyük yardımcınız olan Webolizma, özellikle genç kitleye ulaşmadan sayısız avantaj sağlar. Webolizma ile Snapchat kampanyalarını daha iyi anlayabilirsiniz. Webolizma ile hava hedefleme, özel şemalar, eşleştirme ve gün bölümlendirme gibi özelleştirilmiş çözümler bulmanız da mümkündür. Webolizma’dan alacağınız Snapchat reklam hizmeti ile yaratıcı reklam hedefleri, teklif verme, hedef kitle özelinde yaş, konum, cinsiyet hedefleme, kitle eşleştirme gibi ayrıcalıklar yaşayabilirsiniz. Markanızın tanınırlığını artırmak ve geniş bir kitleye sahip olmak için Webolizma Snapchat reklam hizmeti sizin için en doğru karar olacaktır.

Aklınıza Takılan Diğer Her Şey İçin

Bize Ulaşın