Skip to content

Sahibinden.com Reklamları

sahibinden.com ayda 48 milyon tekil ziyaretçinin yarattığı 7 milyar sayfa görüntülemesi, 5 milyondan fazla aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle kendi faaliyet alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor.

Emlak, Vasıta, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Hizmetler, İş İlanları, Hayvanlar Âlemi, Özel Ders Verenler ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere toplam 10 kategoride hizmet veren sahibinden.com, İstanbul ve Ankara’da bulunan 2 adet veri merkezi, 1000’den fazla server ve 8 gb/s internet hızıyla da Türkiye’nin en gelişmiş altyapı sistemlerinden birine sahip.

Webolizma Sahibinden com ads
Webolizma sahibinden detay

sahibinden.com Doğal Reklam Nedir?

Sahibinden.com’da yapılan arama sonuçları listesinde karşılaşılan ilan görünümlü reklam modelidir. Doğal reklamları hızlı bir şekilde oluşturabilir ve hemen yayına alabilirsiniz. Reklam oluşturma sayfasından anında doğal reklam oluşturmanız mümkündür. Her kategoride kullanabileceğiniz doğal reklam modelinde hedefleme yapmanız da mümkün. Böylelikle reklamınıza kimlerin erişeceğini seçebilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun doğal reklam modelini kullanabilirsiniz. Ücretlendirilme ise tıklama başına gerçekleşir. Reklamınıza tıklandığı zaman en fazla ne kadar ödemek istediğinize siz karar verebilirsiniz. Bu da sizin için büyük avantajdır. Çünkü reklamınız görüntülendiği zaman harcama yapmayacaktır. Tıklama başına maliyeti istediğiniz zaman yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz. Arama sonucu sayfasında bir seferde yalnızca bir tane doğal reklam gösterilmektedir. Açık artırma altyapısı kullanıldığı için gösterilecek reklam en çok teklif verilen reklam olacaktır. Burada verdiğiniz teklifin yanında ilgi çekici ve ziyaretçiler için faydalı olması da önemsenmektedir.

sahibinden.com’un profesyonel reklam ekibi olduğu gibi bizler de Webolizma olarak bu konuda sizlere destek oluyoruz.

sahibinden.com

Reklam Verme Kuralları

Elbette her platformda olduğu gibi sahibinden.com’da da bazı reklam verme kuralları mevcuttur. Bunları kısaca özetleyecek olursak:

  • Sahibi olmadığınız tescilli markaların logolarını reklam görselinde kullanamazsınız.
  • Reklamda kullanacağınız görselde iletişim bilgileri gibi ürünle alakasız yazılar kullanamazsınız.
  • Kurumsal logonuzu kullanabilirsiniz fakat reklam görselinde kişi görseli kullanamazsınız.
  • Reklam metinlerinde adres veya iletişim bilgilerini kullanamazsınız.
  • Yasaklı ürünler listesinde olan ürünler için reklam oluşturamazsınız.
  • Reklam verdiğiniz ürün ile açılış sayfası birbiri ile alakalı olmalıdır.
  • Reklam metninizde imla hatası olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Reklam metninizde noktalama işaretleri hariç herhangi bir sembol kullanamazsınız.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise her kategori için ilan verme kuralları vardır. Örneğin emlak kategorisinde ilan verecekseniz öncelikle bu kategorinin ilan verme kurallarını gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.

sahibinden.com

Masaüstü Ziyaretçi İstatistikleri

Aylık Sayfa Görüntüleme
3,6 Milyar
Ortalama Oturum Süresi
17 Dakika
Aylık Tekil Ziyaretçi
34,9 Milyon

sahibinden.com

Mobil Ziyaretçi İstatistikleri

Aylık Sayfa Görüntüleme
1,2 Milyar
Ortalama Oturum Süresi
9,5 Dakika
Aylık Tekil Ziyaretçi
1,2 Milyon

Aklınıza Takılan Diğer Her Şey İçin

Bize Ulaşın