Skip to content

Petal Search Reklamları

Tıpkı diğer arama motorlarında olduğu gibi haberleri, videoları, web sitelerini, sosyal medya içeriklerini, uçak biletlerini, otelleri, kısacası aklınıza gelebilecek her şeyi bulmanıza yardımcı olan Huawei Ads’i kullanma sıklığınız arttıkça arama motorunun kişiselleştirme kabiliyeti de artar. Sizin ihtiyaçlarınızdan yola çıkarak arama sonuçları ile ilgili her türlü olasılığa izin veren yazılım, yepyeni bir arama motoru deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan niteliğindedir.

Huawei Petal Search Nedir?

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) sağlayıcıları arasında yer alan Huawei tarafından geliştirilen Huawei Petal Search, bir arama motorudur. P40, P40 Lite ve P40 Pro modellerinde ön yüklü olarak gelen arama motoru, diğer Huawei modellerinin yanı sıra Android işletim sistemi ile çalışan tüm akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir.

Huawei’nin akıllı telefonlar için geliştirdiği arama motoru Huawei Petal Search, kişiselleştirilmiş güçlü bir rehber niteliği taşır. Geleneksel arama motoru metodolojilerinden farklı şekilde daha fazla kişisel deneyim imkânı sunan Huawei Petal Search, aynı zamanda bir ağ geçidi görevi görür. Zira Huawei’nin yeni arama motoru ile aramanıza ilişkin web sonuçlarını görüntüleyebileceğiniz gibi oyun, sosyal medya platformları ve diğer uygulamalara yönelik aramalar da yapabilirsiniz.

Örneğin söz konusu arama motoru size uygulama önerirken en iyi sonuçlar arasından seçim yapmanız için konumunuzdan yararlanır. Nitekim arama motoru en iyi sonuçları filtrelerken akıllı telefonunuzda kurulu olmayan uygulamaları da tavsiye ederek size rehberlik sunar.

Petal Arama

Huawei Petal Search’ün arama özelliklerini detaylandırırken diğer arama motorlarından farklı yaptığı şeyleri incelemek ufuk açıcı olacaktır. Yazılım her şeyden önce indeksleme, arama ve önceliklendirme algoritmalarına dayanır. Bu algoritmalar ışığında benzersiz bir kodlama altyapısına sahip olan arama motoru, arama sonuçlarından geniş yelpazede sonuçlar elde etmenizi mümkün kılar.

Arama motorunun algoritma altyapısının ortaya çıkardığı ve kullanıcıları Petal Search indirmeye yönlendiren temel unsur ise kişiselleştirmedir. Uygulama, diğer arama motorlarından farklı olarak genel kavramlar ve anahtar kelimeler üzerinden sonuç göstermez. Tam aksine genel kavramlar ve anahtar kelimelere yönelik, sizin kişisel deneyiminiz ile ilişkili kelime gruplarından yararlanarak en iyi sonuçları sıralar.

Çevrim içi dünyada arama yapmak istediğinizde aklınıza gelen ilk cihazın akıllı telefonunuz olduğundan hareketle geliştirilen Huawei Petal Search, görsel aramayı da destekler. Tamamen yapay zekâdan ve makine öğrenimi modellerinden yararlanılarak üretilen uygulama, arama sonuçlarını kişiselleştirmenin yanı sıra gelişmiş arama özelliklerini de bünyesinde barındırır.

Petal Search, arama sonuçlarında ulaşmak istediğiniz web sitelerini gönderi türü, makale ve tarihe göre sınıflandırmanızı mümkün kılar. Arama motorunun bu özelliği, arama sonuçlarının tamamen kullanıcıların kendi tercihleri doğrultusunda şekillenmesine izin verdiği için oldukça önemlidir. Yine gelişmiş bir kişiselleştirmenin önünü açan söz konusu özellik sayesinde akıllı telefonunuzda yüklü olan uygulamalarda indekslenen sonuçları almanız da kolay hale gelir.

Arama motoru uygulamasının bir diğer özelliği ise arama geçmişinizi, kaydettiğiniz web sitelerini ve makaleleri bünyesinde barındıran “Ben” bölümüdür. Bu bölüm geçmiş sonuçlarınızla ilgili verileri çevrim içi ortamda muhafaza etmenize yardımcı olur. Böylece sadece genel arama sonuçları değil, kişiselleştirilmiş aramalar ve sonuçlar da kayıt altına alınır. Bu da kullanıcıların Petal Search tercihinin altında yatan en önemli unsurlardan biridir.

Petal Arama ile ilgili detaylardan bahsederken haber akışının kişiselleştirilmesine yönelik geliştirilen “Size Özel” sekmesine de değinmek gerekir. Bu sekme sizin tercihlerinizle şekillenir. Uygulamanın kullandığı algoritmaların size önerdiği haber kaynakları hakkında görüş bildirme imkânı tanıyan Petal Search, bu yolla kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini de destekler. Başka bir ifadeyle, sizin ayak izlerinizden önerilerde bulunan uygulamanın önerilerini, istemediğiniz takdirde size özel haber akışından kaldırabilirsiniz. Öte yandan önerilen web sitelerinden akışta yer almasını istediklerinizi beğenerek haber kaynaklarınıza dahil edebilirsiniz.

Petal Search Güvenilir mi?

Evet, Petal Search güvenilirdir. Dijital çağda kişisel verilerin kullanımı konusu dijital hizmet ve servis alımındaki en önemli konulardan biridir. Kullanıcıların artan farkındalığı şirketleri kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili biraz daha detaylı ve kullanıcı haklarını gözeten çalışmalar yapmaya yönlendirmektedir.

Huawei de Petal Search arama motorunun verileri işleme yöntemi konusunda gelişmiş bir gizlilik ve telif hakları koruması sunar. ePrivacy mührüne sahip olan uygulama, çerçevesi Avrupa Birliği Hukuku tarafından belirlenen General Data Protection Regulation (GDPR) standartlarını tam anlamıyla karşılar. Bu da uygulamanın Avrupa Birliği’nin veri işlenmesi ve korunumu kanunu ile ilgili yasalarına uygun olduğu anlamına gelir.

Huawei, Petal Search arama motorundan gelen verileri Çin’de değil, Avrupa’daki sunucularda muhafaza eder. Nitekim GDPR standartları gereğince uygulamada yaptığınız aramalar sonucu ortaya çıkan dijital ayak izleri, bir diğer deyişle kişiselleştirilmiş veriler, izlenmez ve herhangi bir amaçla analiz edilmez.

Tüm bunlara ek olarak uygulama gizlilik tercihlerini kişiselleştirmenize de izin verir. Arama motoru, arama deneyimine yönelik iki farklı mod seçmenize olanak sağlar. Standart modda arama yapabileceğiniz gibi, tamamen kişiselleştirilmiş tercihlerden yola çıkarak akıllı bir tarama deneyimi yaratan akıllı modu kullanarak da arama yapabilirsiniz. Akıllı modu seçmeniz durumunda arama yöntemleri ve sonuçları hakkında arama motoruna vereceğiniz izinleri siz belirlersiniz. Böylece uygulamanın hangi verilerinizi işleyebileceği, hangilerini ise işleyemeyeceği tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Petal Search Ücretli mi?

Petal Search arama motoru servisini kullanmak isteyen kullanıcıların arama motorlarında yanıtını sıkça aradığı sorulardan biri de uygulamanın ücretli olup olmadığıdır. Huawei AppGallery üzerinden indirebileceğiniz Petal Search ücretsiz bir arama motoru uygulamasıdır.

Ücretsiz arama motorunun en etkileyici özelliklerinden biri de bir uygulama mağazası olarak kullanılabilmesidir. Uygulama size arama tercihlerinizden hareketle elde ettiği kişiselleştirilmiş veriler sonucunda farklı uygulama önerileri sunmaktadır. Arama motorunda görüntülediğiniz uygulama önerilerinden indirmek istediklerinizi de yine arama motoru üzerinden indirebilirsiniz.

İndirme işlemini gerçekleştirmek için uygulamanın en altında yer alan “En İyi Yerel Uygulamalar” sekmesini açıp size önerilen uygulamalar içinden indirmek istediğiniz uygulamanın altındaki “Yükle” butonuna dokunmanız yeterlidir. Yükleme talimatı vermenizin ardından Petal Search sizi otomatik olarak Huawei AppGallery’e yönlendirir ve işlem burada tamamlanır.

Son olarak yukarıda bahsi geçen görsel arama sürecini detaylandırmak sizi Petal Search hakkında daha iyi bilgilendirmek açısından yararlı olabilir. Arama motoru geleneksel görsel arama sonuçlarını göstermenin yanı sıra reverse image search özelliğiyle de dikkat çeker. Türkçeye “ters görsel arama” olarak çevrilen söz konusu özellik, uygulamanın ana arama çubuğu üzerinde yer alan kamera simgesine dokunarak o an çektiğiniz ya da galerinizde bulunan bir fotoğrafı çevrim içi ortamda aramanıza yardımcı olur. Ters görsel arama özelliği, adını bilmediğiniz canlıları ve nesneleri tanımlamada olduğu kadar, satın almak istediğiniz ancak ismini bilmediğiniz ürünleri e-ticaret sitelerinde bulmak konusunda da son derece işlevseldir.

SEO ve SEM yapılandırmaları ile arama motoru optimizasyonlarında uzun vadeli yaklaşımı benimseyerek sürdürülebilir organik trafik elde etmenizi sağlayan ve bunu pazarlama stratejilerine başarıyla entegre eden Webolizma, uzman ekipleriyle dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirir.

Siz de arama motorlarına yönelik birçok farklı dijital servisi bünyesinde barındıran Webolizma’nın geniş servis ağına katılmak ve ailemizin bir parçası olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın