Skip to content

Google Harita Kayıt

Google harita küçük ya da büyük fark etmeksiniz tüm işletmelerin dijital izinin artmasına ve buna bağlı olarak daha fazla kullanıcıya ulaşılmasını sağlayan en önemli Google aracıdır. Bir işletmenin bulunabilirliğinin yüksek olması işletme varlığına en önemli katkıdır.

Harita Kayıt Webolizma
Google Harita Kayıtları

Google harita kaydı ile ilgili bilgi iletmeden önce sarı sayfaları anımsayanız var mı? Bu kalın, ağır, ince ve sarı yapraklı kitaba “ Sarı Sayfalar” denilmekteydi. Peki bu kitapta neler vardı? Şimdi yazacaklarımız size çok tanıdık gelecek. Hazırsanız başlayalım! Bilgisayar tamiri yapan, kuaförler, eczaneler…. gibi ihtiyaç duyulan kişi ya da işletmelerin adreslerine ve telefon numaralarına ulaşabileceğimiz ortama (kitaba) Sarı Sayfalar denir.

Google harita ile Sarı Sayfalar arasında ki benzerlik matbaadan dijital ortama geçişin en güzel örneklerinden biridir.

Google harita küçük ya da büyük fark etmeksiniz tüm işletmelerin dijital izinin artmasına ve buna bağlı olarak daha fazla kullanıcıya ulaşılmasını sağlayan en önemli Google aracıdır. Bir işletmenin bulunabilirliğinin yüksek olması işletme varlığına en önemli katkıdır. Bu katkı ise haritalarda bulunmak ile kuvvetlenmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda bir kullanıcı örnek olarak bisiklet almak için girdiği dijital ortamda adres bilgisine daha kolay ulaştığı firmaları seçtiği tespit edilmiştir. Her kurum düşük maliyetli yüksek kazanç elde etmeyi amaçlar işte Google Haritalar buna en önemli imkanı sağlayan araçtır.

Google haritalara kayıt işletmenin reklam vermesine bağlı olmadan ücretsiz bir şekilde faydalanabileceği sadece adres, uydu görüntüsü ile nasıl ulaşılacağı ve telefon numarasından daha da fazla bilgiyi barındırmaktadır.

Google Haritalarla Müşterileriniz Sizi Eliyle Koymuş Gibi Bulsun!

Google haritalar sayesinde firmanıza ait adres, telefon, çalışma saatleriniz ve diğer bilgilerinizin yer alması gerçekleştirilebilmektedir. Bu kayıt işlemi ile müşterileriniz size daha kolay ulaşarak iletişime geçeceklerdir.


Google Haritalar İle Dönüşümlerinizi Artırın!

Google harita kaydı sayesinde ulaşılabilirliğinizin kolay olması müşteriler tarafından tercih edilmeniz için en önemli sebep olduğu yapılan aramalarda tespit edilmiştir. Kullanıcılar örnek olarak bisiklet aradıklarında karşılarına haritada çıkan firmaya ilk tıklamayı gerçekleştirme sebebi güven duygusunun oluşmasıdır.

Google Harita Kaydı İle Kullanıcılar Hangi Bilgilerinize Ulaşırlar?
  • Web sitesi
  • Adres
  • Çalışma saatleri
  • Telefon
  • Resimler
  • Yorumlar