Skip to content

Google Benim İşletmem Video Yükleme Özelliği

Google Benim İşletmem Video Yükleme Özelliği

Google aramalarında kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayan ve işletmeler için birer kimlik yerine geçen Google Benim İşletmem kapsamını geliştirdi. 2017 yılı boyunca bu güncelleme üzerinde çalışan Google, 12 Ocak 2018 tarihi itibariyle Google Benim İşletmem Video Yükleme Özelliğini kullanıma sundu. İşletmeler ile ilgili detaylı bilgiler veren Google Benim İşletmem profil sayfasına artık video da eklenebilecek!

Günümüzde Google aramalarında bulunabilir olmak için bir işletmenin Google Benim İşletmem’de aktif bir profile sahip olması gerekiyor. Bu profil kullanıcılar için önemli bilgiler içeriyor. Bunlardan bir tanesi işletmenin lokasyonu; kullanıcılar buradan aldıkları lokasyon bilgileri ile Google Haritalar özelliğini kullanarak direkt olarak işletmenin yerini bulabiliyorlar. Ayrıca işletme ile ilgili görseller de profile ekleniyor ve kullanıcıya yer hakkında bilgi sahibi olması için büyük avantaj sağlıyor. Bunlara ek olarak bir diğer özellik ise işletmenin açık olduğu saatlerin Google Benim İşletmem profilinde yer alması; bir yeri arayan kullanıcılar, işletmenin açık olduğu saatlerin bilgisini buradan alabilir ve ona göre iletişim kurabilir.

Google Benim İşletmem profilinin saydığımız bu özelliklerinin yanı sıra daha birçok özelliği daha var. Ve Google bunlara ilave olarak video ekleme özelliğini getirerek artık kullanıcılar için ciddi bir kolaylık sağlıyor.

Peki Google Benim İşletmem Profiline Nasıl Video Ekleriz?

Google Benim İşletmem ekibinden Allyson Wrignt’ın yaptığı açıklamalara göre;

  • Yüklenen videolar Google Benim İşletmem panelinde genel görünüm sekmesinde yer alıyor; kullanıcıların yüklediği videolar ile işletme sahiplerinin eklediği videolar da farklı sekmelerde bulunuyor,
  • Videoların uzunluğu maksimum 30 saniyeye kadar olabiliyor,
  • Yeni videolar yüklendikten sonra 24 saat içerisinde incelenip yayına alınıyor.

Google Benim İşletmem Video Yükleme Özelliği

Google Benim İşletmem Video Yükleme Özelliği

Google Benim İşletmem Video Yükleme Özelliği

Yukarıdaki görsellerde Google Benim İşletmem profilinize nasıl video ekleyebileceğiniz adım adım anlatılıyor.

  • İşletme profilinizden “Fotoğraflar” kısmına gelip yukarıdaki “Videolar” sekmesine tıklayın, ve ekranda beliren “Video Yayınla” butonuna basın.
  • Yüklemek istediğiniz videoları ekranda açılmış olan kutunun içerisine sürükleyin.

Videonuz yüklenmeye hazır!

Ayrıca işletme sahipleri uygun olmayan videoları işaretleyip kaldırma yetkisine sahip olacak. Yeni kullanıcı videoları için mobil destek ve bildirim seçenekleri de yakında Google tarafından hizmete açılacak.

Güncellemelerden haberdar olmak için bizi okumaya devam edin.