Skip to content

Google AdWords Yenilenerek Google Ads Oluyor!

Google AdWords Yenilenerek Google Ads Oluyor!

Google AdWords, ilk çıkışında sadece çevrimiçi olarak işletmelere bağlanmak amacı ile sunulan bir reklam hizmetiydi. Zaman ilerledikçe gerek kullanıcı ihtiyaçlarının gerekse dijital ortamın hızlı gelişimi ile AdWords’ de çok fazla güncellemeler yapıldı. Kullanıcıların her ortamda aktif bir şekilde kullanabildikleri bu dijital ortamda gün geçmesin ki yenilik yapmaya ihtiyaç duyulmasın. İlk çıkışında sadece kelime odaklı reklam verilen bu araç, ilerleyen yıllarda YouTube , Google Haritalar gibi birçok araçta reklam verilmesine imkan sağlamıştır.

Google zamana bağlı bu gelişmelerin gereksinimleri sonucunda AdWords’ü Google Reklamları ismi ile 24 Temmuz 2018’de yenileyeceğini duyurdu. Yeni isim artık Google Ads.

Peki Nasıl Değişiklikler Olacak?

Google AdWords Yenilenerek Google Ads Oluyor!

Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı ve Video Ağı olmak üzere kullanan tüm kampanyalarını bulunduran resmin tamamını kapsamaktadır. Yardım merkezi, ürün arayüzü, fatura öğeleri ve diğer alanlardaki değişiklikler ile beraber yeni adı, logosu ve URL değişikliği ile taşınmış olacaktır.

Google AdWords de olan bu değişiklikler site ya da kampanya gibi tanımlamalarınız da değişiklik medyana getirmeyecektir. Bu değişiklik, küçük işletmelerin tüm PPC ( web sitelerine direkt trafiği sağlamak için kullanılan reklam modeli) kanalarında reklam verebilmesini ve kurumsal firmaların reklamlarında daha fazla tahmin yapabilmesini sağlamak amacı ile geliştirilmiştir.

Google’a göre:

“Reklamlarınızın doğru kitleye ulaşmasında Akıllı kampanyaların 3 kat daha iyi olduğunu gördük.“

Google Ads ile küçük işletmeler Akıllı kampanyaları kullanarak dakikalar için reklam oluşturarak gerçek sonuçlar elde edebilecekler.