Skip to content

E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler

Çevrimiçi işletmelerin %80’inin 2 yıl içinde başarısız olduğunu söylüyorlar. Diğer nedenlerin yanı sıra, deneyimsizlik ve bilgi eksikliği, çevrimiçi bir işletmenin neden başarılı olmadığına dair yaygın nedenler. Bunların arasında bugün ilgileneceğimiz şu: e-ticarette en çok satılan ürünlerden birini seçmek.

E-ticaret derya deniz! Sadece doğru nişi bularak, teknik uzmanlık veya deneyimden yoksun olsanız bile işinizin yükselmesine yardımcı olacaksınız. Üstüne çaba ve iyi araçları da planınıza eklerseniz, başardınız demektir.

“Plan yapamazsanız, başarısız olmayı planlıyorsunuz demektir.” – Benjamin Franklin

E-ticarette en çok satılan ürünlerin ne olduğunu bilmek neden önemlidir?

Bir çevrimiçi mağaza oluşturacaksanız, çok net bir şekilde sahip olmanız gereken bir şey var: ürünleriniz için talep olmalı. Hiç kimsenin satın almayacağı ürünlerle bir mağaza kurmak için para harcamak pek mantıklı değildir.

Ayrıca, çevrimiçi satış yapmak için bir diğer önemli ayrıntıyı da hesaba katmalısınız: çevrimiçi satışlar, geleneksel satışlardan tamamen farklıdır.

Belirli bir ürün veya endüstrinin fiziksel mağazalarda çok fazla talebi olması, çevrimiçi olarak aynı talebe sahip olacağı anlamına gelmez.

Ne kadar süredir girişimci olursanız olun, çevrimiçi bir iş kurmak günümüzdeki kadar zor olmamıştı. İşte 2020 çevrimiçi ortamına hızlı bir bakış:

 • Rekabet şiddetli,
 • Ürün pazarları doymuş durumda
 • Tüketiciler her zamankinden daha fazla kolaylık talep ediyor.

Bir çevrimiçi mağazanın tasarımını ve deneyimini, hatta şirketinizin adını beyin fırtınası yapmaya başlamadan önce, hangi ürünleri satacağınızı seçmeniz gerekir.

e-ticarette-en-cok-satilan-urunu-bulmak-neden-onemlidir

Bu karar kendi içinde bir stratejidir, çünkü sattığınız şey, verdiğiniz diğer tüm ticari kararları etkileyecektir, örneğin:

 • Marka adı,
 • Web sitesi tasarımı,
 • Pazarlama,
 • Bağlılık programları ve
 • Nakliye ve sipariş karşılama.

Bu bileşenlerin her biri başarılı bir çevrimiçi strateji için gerekli olsa da, onları destekleyecek harika bir ürün olmadan değersizdirler.

Metalaştırılmış ürünler, fiziksel veya dijital ürünler olabilen temel, yüksek talep veya popüler mal veya hizmetlerdir. Bunlar herkesin ihtiyacı olan ürünlerdir.

Ticarileştirilmiş ürünler, çevrimiçi satışların çoğunu oluşturur. Amazon’da satın aldığınız ve arkasında büyük bir marka olan her şeyi düşünün – yiyecek, golf sopası, kıyafet, çocuk oyuncakları vb.

Niş ürünler, belirli bir müşteri tabanına ve ürün kategorisine hizmet eden mal veya hizmetlerdir. Niş ürünler genellikle küçük partiler halinde veya talep üzerine üretilir. Eşsiz bir boncuklu kolye, el yapımı dondurulmuş yoğurt veya deri iPad kılıfı gibi örnekler düşünün.

Çoğu durumda, bunlar benzersiz, türünün tek örneği veya el yapımı ürünlerdir ve bu da onları çevrimiçi satın alınan en popüler ürünlerden biri haline getirir.

Bununla birlikte, birçok mağaza sahibi, kar marjlarını artırmak için metalaştırılmış ürünler ve niş ürünlerden oluşan bir kombinasyon satmaktadır.

Yalnızca metalaştırılmış ürünler sunmak, özellikle Amazon gibi büyük çevrimiçi pazarlarda satılan popüler ürünlerse, başarılı olmayı son derece zorlaştıracaktır.

Size yardımcı olmak için, ne satacağınız konusunda size bazı fikirler vermeyi düşündük. Bunu yapmak için İnternette dolaştık ve çevrimiçi olarak en çok satılan ürünlerin bir listesini yaptık. Öncelikle kategorilerden başlayalım:

1. Moda

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler-moda

Moda değil sadece e-ticarette, neredeyse tüm dünyada en çok satan sektördür.

Evet, sektörü karmaşık olmasına ve mağazadan mağazaya değişiklik gösterebilen ürünlere sahip olmasına rağmen moda, satışların kraliçesi olmaya devam ediyor.

Online dünya, moda endüstrisindeki talebin artmasını esas olarak iade politikalarındaki iyileşmeye borçludur.
Önceden, birinin üzerine tam oturup oturmayacağını kesin olarak bilmeden bir gömlek, pantolon veya ceket satın alma riskine girmesi zordu. Günümüzde iadeler hemen hemen tüm mağazalarda ücretsiz olduğundan ve kapıdan teslim imkanları sayesinde risksiz alışveriş yapılabiliyor.

Dezavantajlarının başında teknik bilgiler geliyor. Tekstil tasarımı, malzemeleri ve tedarikçileri hakkında bir şey biliyor musunuz? Çok satılan bir ürün olsa bile moda sektörüne giriş yapıyorsanız çok fazla bilgiye ihtiyacınız olacak. Ve tabi bir de iade edilen ürün riski var. Kullanıcılar neden belirtmeden ürünleri iade edebilmeye alışkındır. Büyük perakende işletmeleri bunu bu şekilde yapıyor ve bu yeni başlayan bir e-ticaret sitesi iseniz sizin için zorlu bir iş.

Bu kadar korkulu rüya yeter, moda sektörünün muhteşem avantajlarında sıra. İnsanlar çok şey satın alıyor. Genel olarak giysiler ve moda en çok satan ürünler çünkü insanlar artık onları çevrimiçi satın almaktan korkmuyor. Çünkü teknoloji bunu çok kolaylaştırıyor. Video ve fotoğraf araçları sayesinde müşterilere ürünleri sanki yüz yüze görüyormuş gibi gösterilebiliyor.

Hızlı hareket eden bir sektördür ayrıca moda. Her gün yeni ürünler ve yararlanılacak yeni trendler çıkıyor – ve bu, bir içerik pazarlama stratejisi için harika fırsat!

Kendinizi olabildiğince uzmanlaştırın, sadece kıyafetlerle ilgili bir mağaza açmayın – bir stil, belirli bir giysi, hatta tek bir markadan belirli bir model bulun ve en iyisi olmayı hedefleyin.

Stoksuz satış veya satış ortaklığı kullanarak başlayın. Hisse senedi yatırımı yapmak istemiyorsanız, malzemeye yatırım yapmadan bir mağazanızın olmasını sağlayan seçeneklerden birini deneyin. Bu seçeneği düşünüyorsanız özellikle stoksuz satışa odaklanın.

2. Geziler ve Turizm

E-ticarette çevrimiçi devrime iyi adapte olmuş bir sektör varsa, o da turizm endüstrisidir.

Çok sayıda karşılaştırma sitesi, fiyatları çok daha rekabetçi hale getiriyor. Geçmişte hepimiz seyahat acentelerine gidiyor ve 2 3 acente gezdikten sonra yorulup ne söylerlerse kabul ediyorduk. Ama artık evden gezilerimizi bilgisayar ve birkaç tıklama ile organize edebiliyoruz.

En son ne zaman uçak bileti satın aldığınızı, bir otel rezervasyonu yaptığınızı, bir tur rezervasyonu yaptığınızı veya bir seyahatin başka bir bölümünü şahsen planladığınızı bile hatırlayamazsınız.

Ancak seyahat etmeyi sevmeniz, turizmle ilgili ürünler satmayı seveceğiniz anlamına gelmez. Ayrıca, bu sektörde herkes internetten satın alsa da, yıllardır tüm parayı emen devler var. Onları SEO ile, içerik oluşturma veya müşteri hizmetlerinde iyileştirmelerle sollamak neredeyse imkansızdır. Ama uzmanlık, seyahat endüstrisine girmenin anahtarıdır!

Booking veya Trip Advisor gibi şirketler sektördeki tüm mikro nişleri kapsıyor, ancak çok yataylar – yani çok fazla yönü kapsıyorlar.

Dikey bir işletme daha derin ve daha spesifiktir. Örneğin yalnızca belirli bir şehirdeki yüzme havuzlu otelleri kapsayan bir e-ticaret sitesi oluşturursanız müşteriler size ve Google’a teşekkür edecektir. =)

3. Teknoloji Ürünleri

e-ticarette-en-cok-satilan-urunler-teknoloji

Teknoloji ürünlerinin 1 numaralı satıcı olmaması ilginç, değil mi?

Özellikle e-ticarette bir satışın düşmesinin ana nedeni, müşterinin güvensizliğidir.

Fiziksel bir kurumdan bir teknoloji parçası satın aldığınızda, bir kusur olması durumunda onu onarmak için orada olacaklarına dair çok daha fazla güvene sahip olursunuz. Gerçek şu ki teknoloji maliyetli bir alan ve yüksek paralar ödediğimizde satın aldığımız ürünle ilgili hangi sorunumuz olursa olsun, gidebileceğimiz “gerçek” bir kişinin olacağını hissetmek istiyoruz.

Burada, bu sektöre başlamak için size bazı tavsiyelerimiz var.

Soyadınız Jobs değilse veya Silikon Vadisi’nde bir iş kurmadıysanız, şimdilik kendi ürünlerinizi satan bir e-ticaret mağazası açmanızı önermiyoruz. =)

Bu sektörle ilgili olumlu olan şey, büyük bir arzın olması ve teknolojinin oldukça hızlı ilerlediğidir. Bu durum, “yeni gelen” ürünleri analiz ettiğiniz bir içerik iyileştirme stratejisinin anahtarıdır.

Buradaki dezavantaj, halihazırda incelemeler yapan ve cihazları karşılaştıran büyük bir iş hacmine sahip çok sayıda konsolide blog ve web sitesinin olmasıdır.

Teknolojiyi yaratabilecek çok az kişi var. Buradaki bir web sitesinden para kazanmanın yolu tanıtım ve bağlantıdan geçer. Her tür ürünü kapsamak yerine, X TL’den daha ucuz olan Apple cep telefonlarında uzmanlaşırsanız, rakiplerinizi küçültebilir ve konunun mihenk taşı haline gelebilirsiniz.

4. İkinci El Satışlar

Hemen aklınıza gelen birçok uygulama var değil mi? EBay, birkaç yıl önceki gibi olmasa da, ikinci el satışlar çevrimiçi en çok satanlardan biri olmaya devam ediyor.

Yarı fiyatına ve mükemmel durumda satılan bir ürünü bulmanın kolaylığı, hemen hemen hiçbir fiziksel mağazada bulunmaz nimet. Bunun ötesinde, ikinci el satış dünyası, hemen hemen her tür ürünü bulma ve satma olanaklarını ortaya çıkarır. Her türden mağaza vardır: elektronik, giyim, biletler, kitaplar, arabalar vb.

Üstelik orta ve yüksek gelirli nüfuslar arasında da ikinci el ürünlere olan talep artmıştır. Kullanılmış ürünleri satın almak artık ekonomik durumu düşük olanlar için değil, “Çin malı” trendiyle mücadele eden kaliteli ürünlere duyulan sevgi olarak vurgulanmaktadır.

Tek handikapınız şu olabilir: Müşterileriniz benim gibi titizlikte takıntılılarsa özellikle kişisel eşyalar kategorisinde onları ikinci el ürün satın almaya ikna etmeniz biraz güç olabilir.

5. Kitaplar ve Müzikler

Kitapların basılı kopyaları tamamen ortadan kalkacak gibi göründüğü için, önümüzdeki yıllarda kitap satışlarının sıralamada yükselmesi bizi şaşırtmaz.

Sektörün ne olabileceğinden korkmaya başladığı o günlerden beri, özellikle müziğin alınıp satılması konusunda bir devrim yaşadık.

Kitaplar ve müzik albümleri, iTunes, Spotify veya Amazon ve Kindle gibi platformlar nedeniyle hala en çok satılan ürünler arasında. E-ticaret yaygınlaşmayıp plak şirketlerine bağlı olsaydık, hala kaset satın alıyor olurduk.

6. Eğitim Kursları

E-öğrenmenin ne kadar popüler hale geldiğini fark etmemek zor. Hele pandemi sürecinde zorunlu eğitimleri bile ‘uzaktan’ izledik.

Son zamanlarda birçok çevrimiçi öğrenme platformu ortaya çıktı; Video2Brain (yakın zamanda LinkedIn tarafından satın alındı) veya Udemy gibi kurs platformları bunların başlıcaları.

İş bulmanın gittikçe zorlaştığı küresel bir ortamda yaşıyor olsak da, çevrimiçi eğitim talebinin artması anlaşılabilir bir durumdur. Bu değişikliğin anahtarı, kullanıcıların artık bir derece veya sertifika almadan öğrenmekten korkmamasıdır. Çünkü artık en önemli şey, öğrendiğinizi söyleyen sertifikalar değil, öğrendiğiniz içeriktir. Birisi, diğer insanları bir şey hakkında eğitmek için gerekli becerilere ve bilgiye sahipse, öğrencilerin ne öğrendiklerini belirten bir sertifika vermek gerekli değildir.

Uzun yıllardır sertifikalarla ilgili bir takıntımız var. Neyse ki, kullanıcılar bugünlerde çevrimiçi eğitim almaya başladılar.

Ama kalitesiz kursların yaygınlaşması, aldatılma korkusunu da beraberinde getiriyor. Bu ortama kaliteli bir hizmet sunarsanız, pazar yerinizi bulmanız çok kolay olacaktır.

Çevrimiçi eğitim satmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki konularda ekstra çaba gösterin:

 • İyi bir pazarlama stratejisi
 • Güçlü bir editoryal çizgi
 • Abone kazanma
 • Markanızı güçlendiren ve güveni teşvik eden e-posta pazarlaması

E-Ticarette Doğru Ürünü Bulmak İçin 5 Altın Öneri

e-ticarette-en-cok-satilan-urunu-bulmak-icin-5-altin-oneri

 1. Bir sorunu çözen ürünleri belirleyin veya oluşturun. Kendi hayatınızı düşünün ve başınızı döndüren deneyimleri ana hatlarıyla belirtin.
 2. Kendinizin ve diğer kişilerin tutkulu olduğu ürünleri bulun. Kendi işinizi kurmak, filmlerde gösterildiği kadar ışıltılı ve cazibeli değildir. Ürününüze duygusal olarak yatırım yaparak, değerini ve misyonunu pazara daha iyi sunabilirsiniz. Artı, duygusal bir hikaye rakipler karşısında öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.
 3. Marka potansiyeli olan ürünleri bulun. Tanınabilir ve akılda kalıcı bir marka oluşturmak, hedef kitlenizi araştırmak ve gerçekten anlamak için zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir. Markanız, potansiyel müşterilerinizle hem yankı uyandıracak hem de onları geri gelmeye zorlayacak şekilde konuşmalıdır.
 4. Trendlere erkenden atlayın. Gelişmekte olan bir pazardan yararlanın ve markanız için bir yer açın.
 5. İş fırsatlarını kesinlikle her yerde tespit edin. Girişimci olmanın bir parçası da her zaman hayal gücünüzü zorlamaktır. Bir dünya vatandaşı olarak üzerinize düşeni yaparken, toplumun nasıl davrandığına dikkat edin. Kırılması gereken normlar var mı? Komşularınızın hayatlarını iyileştirmek için bir fırsat var mı? Hangi ürünler hızlı müşteri kazanımı sağlar? Hangi endüstriler ilgi kazanıyor? Dünyada neler olup bittiğini takip etmek, yeni çevrimiçi iş fırsatlarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

2020’de Satılacak Nokta Atışı Ürün Örnekleri

Açıkçası COVID-19 ve neden olduğu karışıklıklar 2020’yi tanımlıyor. Ancak bu e-ticaretin durma noktasına geleceği anlamına gelmiyor – aslında her zamankinden daha önemli bir rol oynayacak!

İnsanların mümkün olduğunca evde kalmaları gerektiği için, ihtiyaç duydukları ürünleri sağlamak için e-ticaret tüccarlarına güveniyorlar.

Bu, mutlaka maske veya el dezenfektanı satmaya başlamanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, karantina yaşamını insanlar için biraz daha iyi hale getirebilecek ürünler satmayı düşünün.

Ekmek makineleri, salça, atıştırmalık yiyecekler ve el işi malzemeleri gibi COVID-19 kısıtlamaları uygulandığından bu yana en büyük talep artışını hangi ürünlerin gördüğüne şaşırmış olabilirsiniz.

İnsanlar evde yapabilecekleri şeyleri arıyorlar. Yani bir mağazaya yeni başlıyorsanız, yetersiz hizmet alan bir pazar ihtiyacı bulabilirsiniz ve zaten bir mağazanız varsa, kitlenizin kullanabileceği yeni bir ürün sunma fırsatı olabilir.

Elbette, satmayı düşündüğünüz ürüne talep olduğundan emin olmak için biraz araştırma yapmalısınız. İnsanlar bununla ilgilenmiyorsa, tüm birikimlerinizi pazarlamaya yatırabilirsiniz.

1. Evcil Hayvan Yatağı

Evcil hayvan sahiplerine satmak için mükemmel popüler ürünü mü arıyorsunuz? Bu evcil hayvan yatağı, satış listelerinin tepesine tırmandı. Google Trendler’e göre , “köpek yatağı” arama hacminde bir miktar güçlü büyüme gördü. “Köpek yatağı” arama anahtar kelimesi ayda 234.000 arama alır ve “kedi yatağı” da aylık 60.500 arama ile önemli miktarda arama talebine sahiptir.

2. Tek Beden Koltuk Kılıfı

Kanepe kılıfı, evcil hayvan veya çocuklu evlerin yanı sıra AirBnB gibi platformlarda alanlarını kiralayan mülk sahipleri için popüler bir üründür. Yalnızca Google Trends ürün aramalarında gözle görülür bir artış göstermedi, aynı zamanda 2020’de koltuk ve koltuk sektörünün 44.706 milyon ABD Doları değerinde bir pazar olacağını tahmin ediyor. Veriler kanepe kılıflarınnı en azından önümüzdeki birkaç yıl boyunca satabileceğiniz ideal bir trend ürün olacağını gösteriyor.

3. Minimalist Takı

Birçok insan hayattaki daha ince şeyleri tercih eder. Açıktır ki, son yıllarda perakendeciler için en güçlü satış artışlarından bazılarını gören minimalist mücevherlerdir. Google Trendler, bu daha mütevazı mücevher tarzı için tüketicilerden çok sayıda sık, yüksek hacimli arama yapıldığını gösteriyor. 2023 yılına kadar %2’lik beklenen yıllık büyüme oranına rağmen, aslında mevcut kuyumculuk işletmelerinin sayısında genel bir düşüş var. Ürüne olan talep var ama rekabet olmadığı için bir kuyumcu, yeni veya mevcut herhangi bir girişimci için kazançlı bir girişim olabilir. Pura Vida gibi bazı markalar, çok az değerli metal içeren veya hiç içermeyen mücevherler satar ve hatta bunu abonelik bazında yapar . 4Ocean gibi diğer markalar, çevreyi temizlerken eşsiz mücevherler yapmak için denizde bulunan plastik atıkları geri dönüştürüyor. Yani biraz para kazanmaya başlamak için kuyumcu olmanıza gerek yok! Takılar arasında saatler de var; geleneksel olarak zamanı söylemek için kullanılmış olabilir, ancak artık kendi başlarına moda aksesuarları oldular. Bana sorarsanız, büyüyen trend, güzelce işlenmiş saatleri uygun fiyatlara sunan saat markalarının akışından kaynaklanıyor. Prenses Markle gibi gösterişli, sadelik lehine hacimli bling ve birçok tasarımcının da aynısını yaptığı gibi minimalist mücevherler, bu yıl ve önümüzdeki yıllar için size biraz para kazandırabilecek bir ürün.

4. Sakal Düzleştirici

Erkek bakımı hızla mevcut karlı pazarlardan birine dönüşüyor. 2018 istatistiklerinde sektöre 60,6 milyar USD değer verildi ve şu anda 2024 yılına kadar 81,2 milyar USD’ye yükselmesi bekleniyor. Genel olarak, erkek bakım endüstrisi fırsatlarla dolu, ancak özellikle bir öğe dikkatimizi çekti: sakal düzleştiriciler. Google Trendler yalnızca bu ürün için arama talebindeki artışı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda sakal düzleştiriciler için aylık 37.000 arama da var. Bu kesinlikle satılacak sıcak trend ürünlerden biri!

5. Şekillendirici Giysiler

Shapewear, takip edilecek en iyi yaprak dökmeyen nişlerden biri olacak şekilde şekilleniyor – üst üste üçüncü yılda bu ürün kategorisi listelere girdi. 2022’ye kadar, şekillendirici giyim pazarının satışlarda yaklaşık 5,6 milyar dolara fırlaması bekleniyor. İç çamaşırı olarak başlayan şey, günlük kullanımın bir parçası haline geldi. Günümüzde toplumsal eğilimler ideal vücut şeklinin (ne kadar bu düşüncelere karşı çıkıyor olsak da) kıvrımlı olanı makbul diyor. Yani “mükemmel bir kum saati figürüne sahip olduklarını” hissetmek isteyen kadınlar için şekillendirme kıyafeti e-ticarette sonu olmayan bir pazar.

6. Sırt Çantaları

Sırt çantaları her zaman popüler bir ürün olmuştur. Ancak son zamanlarda veriler, çevrimiçi satış için en iyi ürünlerden biri olarak açık bir şekilde öncü olduklarını gösteriyor. Google Trends gösterileri, arama talebi 2019 yılı Ağustos ayında tutarlı bir eğriyle yıl içinde büyüme gösterdi. Sırt çantası satışlarının 2020’de 19,1 milyar ABD dolarından 2023’te 22,5 milyar ABD dolarına yükseleceği tahmin ediliyor ve önümüzdeki yıllarda en trend ürünlerden biri olması bekleniyor.

7. Ekose Kapüşonlu Sweatshirt

Ekose giyim modeli, pan modundaki bir flaştan zamansız ve sürekli olarak popüler bir stile dönüştü. Giyim pazarı özellikle rekabetçi bir niş olmasına rağmen, bu ürün nişleri, bir giyim işi kurmak isteyen hırslı girişimciler için hala potansiyel olarak kazançlı bir seçenektir. Google Trendler, son birkaç yılda ilgide istikrarlı bir artış olduğunu gösteriyor. Aylık 1.900 “ekose kapüşonlu sweatshirt” aramasıyla, bunun sağlam bir niş pazar olduğuna dair net kanıtlar var.

8. Akıllı Saatler

Dünyada her yıl yaklaşık 1,2 milyar saat satılmaktadır. Ve sayı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl minimalist saatlerin yükselişini gördük. 2020’de akıllı saatler muhtemelen yükseliş eğilimini sürdürecek. Aralık, saat satışları için en yoğun ay olma eğilimindedir, ancak yıl boyunca daha yüksek kar elde etmek için ilgili bir yaz aksesuarı eklemek akıllıca olacaktır.

9. Bebek Taşıyıcı

Yeni ebeveynlerle trend olan yeni bir ürün bebek taşıyıcıdır. Bebek arabaları büyük ve hacimli olduğundan, bazı ebeveynler yeni doğmuş bebeklerini birkaç saat taşımak için daha küçük, kompakt koşum takımlarını tercih ediyor. Google Trendler, bu ürün için en yüksek ilgiye yaklaştığımızı gösteriyor. Bu nedenle, e-ticaret için doğrulanmış talebi olan çok satan bir ürün arıyorsanız, bebek taşıyıcıları konusunda hızlı davranın.

10. Athleisure

Athleisure, spor salonuna gitmek gibi atletik amaçlar yerine günlük bir görünüm olarak giyilen aktif bir giysidir. Bu kategoride, tişört, eşofman altı, tayt, spor sütyen, kolsuz bluz, saç bandı, kapriler ve ayakkabılara kadar her şeyi sayısız renk ve stilde satabilirsiniz. Milyonlarca insan artık fitness merkezlerine ve spor salonlarına giremediğinden, evde aktif kalmanın yollarını arıyorlar. Koşu bandı ve ağırlık gibi akla gelen ilk ürünlerin nakliyesi zor olabilir, ancak küçük alternatiflerden pekala e-ticarete başlayabilirsiniz.

11. File Ayakkabılar

Örgü ayakkabıların yükselişini öncelikle koşu ayakkabısı olarak gördük, ancak şimdi egzersiz kıyafetinden ve atletizm kategorisine taşınan başka bir ürün. Kadınlar ve erkekler için file ayakkabılar da son iki yıldır en çok satan ürün oldu ve 2020’de trend olan bir ürün olma işaretlerini gösteriyor.

12. Yeniden Kullanılabilir Ambalaj

Giderek daha fazla insan çevre üzerindeki etkilerini en aza indirmek istiyor ve bunu yapmak için yeniden kullanılabilir ambalajlara yöneliyor. Tek kullanımlık plastik torbalara alternatif olarak toksik olmayan, yeniden kullanılabilir saklama poşetleri ile dalga yaratabilirsiniz.

13. Atıştırmalıklar

Tüm izolasyon önlemleri uygulandığında insanlar evde otururken ya yiyecek stokluyor ya da yeni şeyler tatmak istiyor. Sebep ne olursa olsun, çeşitli yiyeceklere, özellikle de atıştırmalıklara olan talep hep arttı. Bu, ya halihazırda sattığınız ürünlerle birlikte biraz jelibon sunmaya başlamak ya da büyükannenizin size öğrettiği o gizli tarifi almak ve onu bir işe dönüştürmek için bir fırsat sunar. Bir mağazanız varsa, teklifinize yiyecek eklemek her zaman mantıklı olmayabilir, ancak eşleştirilebilecek ürünlere sahipseniz biraz daha fazla para kazanmak için bir fırsat olabilir.

14. Dizüstü Bilgisayar Standları

Uzaktan çalışmaya yeni başlayan birçok insan var ve evde rahat olabilmeleri için malzemelere ihtiyaçları var. Her türlü ofis malzemesi, el işi malzemesi veya ev eşyası sağlayan bir mağazanız varsa, dizüstü bilgisayar standları sizin için potansiyel taşıyabilir.

15. Avokado Yağı

Son birkaç yıldır manşetlere dikkat ediyorsanız, avokadoların sadece kızarmış ekmek için olduğunu düşünmüş olabilirsiniz, ancak faydaları besleyici bir kahvaltının ötesine geçiyor! (Ancak aşırı pahalı!)

Günümüzde avokado yağı, güzellik rejimlerinin popüler bir parçası haline geldi. Lupita Nyong’o gibi yıldızların bunun bir güzellik sırrı olduğunu ilan etmesiyle, dergilerin faydalarını öne sürmesiyle ve Google Trends’in ilginin artacağını tahmin etmesiyle, avokado yağı potansiyel olarak kazançlı bir e-ticaret ürünü olmanın işaretlerini gösteriyor.

16. Peri LED Işıkları

Peri ışıkları uzun zamandır revaçta ve bu ürün hakkında yeni veya yenilikçi hiçbir şey yok. Öyleyse neden bu kadar zamandan beri bu ışıklar için arama hacmi büyümeye devam ediyor? Cevap basit.

İnsanların #homegoals hashtagi ile etiketlediği resimler her zaman beğenilir, paylaşılır ve sosyal medya platformlarında sabitlenir. Bu platformlar esasen kıskançlığı körüklüyor: Bu yatak odası muhteşem, benim de öyle görünmesini istiyorum! Sonuç olarak da talebe katkıda bulunuyor.

Elbette yılbaşı yaklaştıkça satışların zirveye çıktığını söylemeye gerek yok. Belki bu yıl insanlar ağaçlarını sizi sattığınız ışıkla süsleyeceklerdir? =)

Bu listedeki birçok öğe gibi, bu ürün de ev eşyaları, mobilyalar veya el sanatları satan mevcut mağazaların ürün koleksiyonuna katılabilir. İlk mağazasını açmak isteyenler için, bazı benzersiz markalaşma ve pazarlama bu ürünü bir başarı haline getirebilir.

 

internette-en-cok-satilan-urunler

Pazarlama, müşteriyi elde tutmanın anahtarıdır. Bu, müşterilerinizi ve neye değer verdiklerini tanımak için zaman harcamanız gerektiği anlamına gelir.

E-ticarette en çok satılan ürünlerden birine sahip olsanız bile satış oluşturmak için, katıldığınız tüm kanallara trafik çekmeniz gerekir.

Sitenizi başarıya hazırladıktan sonra, trafik çekmeye ve ziyaretçileri müşterilere dönüştürmeye başlama zamanı. Markanızın görünürlüğünü artırmak ve müşterilerin aklında kalmak için ihtiyacınız olan her şey burada. Webolizma’da! =)