Skip to content

Açılış Sayfaları Mobil Değerlendirme Aracı

Açılış Sayfaları Mobil Değerlendirme Aracı

Çevrimiçi olmuyoruz, çevrimiçi yaşıyoruz. Öyle ki mobil cihazlar tüketiciler için günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. IAB’nin yaptığı araştırmaya göre, tüketicilerin yüzde 46’sı mobil cihazlarda gördüğü reklamlarla etkileşime geçiyor. Yüzde 13’lük kesim, gördüğü reklamları hatırlarken, yüzde 9’u ise reklamı yapılan markanın web sitesini ziyaret ediyor. Bu veriler mobil kullanımının ve kullanıcı deneyiminin ne denli önemli olduğunun bir özeti konumunda.

Kullanıcılar mobilden arama yaptıklarında hız ve sadelik isterler.Hantal bir açılış sayfası, kullanıcının aradığını bulamaması ve daha kötüsü mobil uyumlu olmayan açılış sayfaları hemen çıkma oranını yükselterek dönüşümleri düşürür. Google bu olumsuzlukların yaşanmaması ve kullanıcı deneyiminin artırılması adına yeni pazarlama özelliğini duyurdu.

Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yayınlanacak bu özellik sayesinde reklam verenler Google Ads panelindeki landing pages sekmesinden, web sitelerindeki bazı URL’lerin mobil cihazlara uyumluluğunu görebilecekler. Ayrıca bu yeni özellik ile birlikte sayfalarına gelen tıklamaların mobil uyumluluk oranını tespit edebilecek ve aksiyon alabilecekler. Bu raporlar, reklam verenlerin hangi URL’lerin düzeltilmesi gerektiğini tespit etmelerini ve öncelik vermelerini sağlayacaktır.

Landing pages sekmesi ilk etapta yalnızca Ads arama ağı kampanyalarında kullanılabilecek.