Skip to content

Twitter Reklamları

Çoğu sosyal medya platformu gibi Twitter hedef kitlenizi bulmak ve etkileşim kurmak için en iyi yerlerden biridir. Müşteri adayı oluşturma, marka bilinirliği ve hatta satışları yönlendirme gibi birçok iş hedefine ulaşmak için kullanabileceğiniz hızlı tempolu bir platformdur. Ancak tweetlerin uzunluğu sınırlı olduğundan ve en rekabetçi platformlardan biri olduğundan, tweetlerinizin birkaç dakika içinde unutulup kaybolması kolay olabilir. Bu nedenle tweetlerinizin işletme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmasını istiyorsanız Webolizma ile Twitter reklamcılığının avantajlarını kullanmalı ve etkili bir kampanya oluşturmalısınız.

webbolizma twitter reklam 2
webbolizma twitter reklam 3

Twitter Reklam Nedir?

Twitter reklamcılığı, markanızın ürünlerini tanıtması ve markanızın sunduklarıyla ilgilenebilecek yeni kullanıcılara ulaşması için bir fırsattır. Twitter reklamları ile yapılan çalışmaların diğer sosyal medya reklamları ile arasındaki bir ayrım da diğer platformların aksine yalnızca performans için ödeme yapmanızdır. Başarılı bir Twitter reklam kampanyası için hedeflerin doğru belirlenmesi gerekir. Web sitesi dönüşümleri, uygulama yüklemeleri ve takipçi tabanını artırma bu hedeflere örnek olarak verilebilir. Twitter reklamcılığının bir diğer önemli avantajı da belirli bir anahtar kelimeyi kullanan kişileri hedeflemek için kampanyalar oluşturabilmenizi sağlamasıdır. Twitter reklamcılığının en iyi özelliklerinden biri de takip eden kişileri hedefleyerek özel hedef kitleler oluşturmasıdır. İyi olan şey ise bunun için e-posta adreslerine sahip olmanıza gerek olmamasıdır. Daha önce de belirtildiği gibi Twitter reklamları performans pazarlama çalışmalarına dayalıdır. Twitter reklamlar, uygun maliyetli olmasının yanı sıra minimum reklam harcama sınırı sunmama avantajına da sahiptir. Bu herkesin son derece düşük bir bütçeyle bile kampanya başlatabileceği anlamına gelir. Facebook ve YouTube gibi platformlar kadar büyük olmamasına rağmen Twitter; reklam yayınlamak için mükemmel bir platformdur. Bu nedenle sosyal medya pazarlama kampanyalarınızı Webolizma’nın başarılı stratejileri ile tasarlamalısınız.

Webolizma Olarak

Twitter Reklam Modelleri Nelerdir?

Promoted Tweet Reklam Modeli (Sponsorlu Tweet)

“Promoted Trend nedir?” diye merak ediyorsanız sponsorlu tweet olarak da adlandırılan bu Twitter reklam modelinde iletilmek istenen mesajın öne çıkarıldığını bilmelisiniz. Bu reklam modeli ile takipçi olmayan hesaplara reklam gösterimi sağlanır. Belirlenmiş olan anahtar kelimeler kullanılarak yapılan bu reklam modeli sayesinde takipçiniz olmayan kullanıcılar yaptıkları aramalarda verdiğiniz reklamı görür. Promoted Trend reklam modelinde fotoğraf, video, mesaj ve link ön plana çıkarılabilir. Promoted Trend reklam modeli 3 ay boyunca yayında kalır. Ücretlendirmesi de etkileşim başına maliyet üzerinden gerçekleşir. Webolizma Promoted Tweet reklam modelinde kilit anahtar kelimeler kullanarak etkili bir reklam çalışmasına imza atar.

Promoted Trend Reklam Modeli (Sponsorlu Gündem)

Promoted Trend reklam modelinin amacı sponsorlu gündem oluşturmaktır. Yayın süresi 24 saat olan bu reklam modeli gece 00.00 itibariyle yayına girer ve ertesi gün 23.59’da sona erer. Kısa süreli tanıtımlarda ve yine kısa süreli reklam dönemlerinde Promoted Trend modelini kullanarak başarı elde edebilirsiniz. Bu reklam modelinin amacı belirlediğiniz hashtagin o güne özel Trend Topic (TT) listesinde bir gün boyunca kalmasını sağlamaktır. Günlük indirim ve kampanyalarda ve bunun yanında lansman dönemlerinde Promoted Trend reklam modeli tercih edilir. Özel bir reklam döneminde iseniz bu modeli Webolizma uzmanlığı ile kullanarak çok sayıda kullanıcıya erişebilirsiniz. Böylelikle son derece verimli ve geri dönüşü yüksek bir reklam kampanyası gerçekleştirmiş olursunuz. Çünkü belirlediğiniz hashtag kullanıcılar tarafından Trend Topic listesi ile görülür, favorilere eklenir ya da retweet yapılır.

Promoted Account Reklam Modeli (Sponsorlu Hesap)

Sponsorlu hesap olarak tanımlanan Promoted Account reklam modeli, takipçi sayısını artırmayı hedefler. Popüler olmayan hesapların ya da yeni açılan sayfaların takipçi sayısını artırmak için bu reklam modeli kullanılır. Promoted Account ile verilen reklamlar “Who to Follow” bölümünde yayımlanır. Bu bölümde yayınlanan reklam tek başına ve üst sıralarda görüntülendiği için dikkat çekmeyi başarır. Promoted Account reklam modelinin ücretlendirilmesi hesabı takip etmeye başlayan kullanıcı sayısı üzerinden yapılır. Promoted Account reklam modelinde vermiş olduğunuz reklam hesabınızı takip etme olasılığı yüksek olan kişilere gösterilir. Bu reklam modeli ayrıca ülke bazında hedefleme de yapabilir. Böylelikle reklamın görüntülenmesini istemediğiniz ülkeleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Webolizma ile bu reklam modelinde nokta atışı işlere imza atabilirsiniz.

Twitter Video Reklam Modeli

Günümüzün etkisi son derece yüksek reklam modellerinden biri de video reklamlardır. Twitter da bu nedenle video reklam modeline imkân tanır. Bu reklam modelinde Webolizma ile belirlediğiniz video tweete gömülü bir reklam yayınlarsınız. Twitter video reklam modelinin ücretlendirilmesi de izleme başınadır. Bu reklam modelindeki videolar “sponsorlu reklam” etiketi ile gösterilir.

Oluşturduğunuz web sitesinin amacı çok farklı olabilir. İlgi alanınız ile ilgili yazılar yayınlıyor, sevdiğiniz fotoğrafları paylaşıyor veya herhangi bir ürün satışı yapıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla hedef kitleniz de web sitenizin içeriğine göre değişecektir.

Twitter Hava Durumu Hedeflemeli Reklam Modeli

Bu reklam modeli Weather Channel işbirliği ile yapılır. Hava durumu hedeflemeli reklam modeli ile kullanıcıların konum bilgileri kullanılarak hava durumuna göre mevsimsel ürünlerin reklamı yapılır.

Twitter Uygulama Yükleme Reklam Modeli

Bu reklam modeli ile App Store ve Google Play Store gibi uygulama marketlerine yönlendirilme yapılır. Uygulama yükleme reklam modelinde mobil cihazlar için geliştirilen uygulamalara kullanıcı çekmek amaçlanır.

WebSite Cards

WebSite Cards reklam modeli web sitelerine ziyaretçi çekmek ve trafiği artırmak için kullanılır. Görsel ve kısa bir metinden oluşan bu reklam kartına tıklayan ziyaretçiler web sitesine yönlendirilir. Bu reklam modelinde Webolizma ile Product Card, Summary Card, Gallery Card, Summary Card With Large Image ve Photo Card gibi çözümler bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra beyin, görüntüleri kelimelerden daha hızlı işler. Bu nedenle Twitter reklamlarınızın birincil unsuru görseller olmalıdır. Webolizma bu bakımdan beklentilerinizi karşılayacak bir reklam çalışması gerçekleştirir. Ayrıca reklam metninin monotonluğunu hafifleten sembollerden yardım alan Webolizma, kullanıcı dikkatini başarılı bir şekilde çeker. Webolizma görsellerle çektiği dikkati kullanıcıların reklamı tıklamasına yönlendirecek stratejiyi başarılı bir şekilde uygular.

Twitter Reklam Verme

Twitter reklam kampanyalarınızı ayarlamak ve çalıştırmak için harekete geçmeden önce, etkili bir Twitter reklam kampanyası yürüttüğünüzden emin olmalısınız. Bunun için 1997 yılından beri sektörde olan Webolizma’yı tercih edebilirsiniz. Webolizma ile Twitter reklam verme sürecinde markanızı açıkça tanımlayabilir, göz alıcı görsellerden yardım alabilir, net içerikler kullanabilir ve başarılı bir hashtag kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcılar Twitter akışlarında hızlı gezinir ve hedeflediğiniz kitlenin ağda olmama ihtimali yüksektir. Bu nedenle markanızı açıkça tanımlamanız önemlidir. Reklam kampanyasının eyleme davet etmesi de önemlidir. Bu nedenle Twitter reklamları başarılı bir CTA ile sona ermelidir. Webolizma ile potansiyel kullanıcılara ne yapacağınızı anlatmak yerine onların ne yapacaklarını söyleyebilirsiniz. Etkili bir Twitter reklamında hashtag kullanımı son derece önemlidir. Ancak görünürlüğü artırmanın harika bir yolu olan hashtagler dikkatli kullanılmalıdır. Aşırıya kaçılması durumunda başarısız bir reklam çalışmasına imza atabilirsiniz.

Twitter, markanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin reklamı için mükemmel bir platformdur. Performansa dayalı olmak, hedef kitleleri uyarlamak ve reklam vermek için en ucuz platformlardan biri olmak gibi birçok avantajlı özellik ile Twitter, göz ardı edilemez. Bu nedenle sosyal medya pazarlama stratejisinin haritasını çıkarırken Twitter reklamlarına yatırım yaptığınızdan emin olmalısınız. Başarılı bir kampanya için de Webolizma uzmanlığını tercih edebilirsiniz. Çok sayıda ultra basit Twitter reklam biçimi olduğunu ve istediğiniz bütçe ile başlama imkanınız olduğunu düşünürsek, şimdi ilk Twitter reklamınızı Webolizma ile yayınlamayı düşünmenin tam zamanı!

Aklınıza Takılan Diğer Her Şey İçin

Bize Ulaşın