Skip to content

Web Siteniz Güvensiz Olarak İşaretlenebilir

Güvensiz Site

Hemen SSL Sertifikası almak için bize ulaşın.

SSL, web siteniz ve ziyaretçileriniz arasındaki bağlantıyı şifreleyerek güvenliği oluşturan bir sertifikadır. Aynı zamanda SSL, gönderici ve alıcının doğru adresler olduğunu garantiler. Bu sayede kimlik bilgileri doğrulanarak web sitelerinde kullandığımız kredi kartı, şifre ve kişisel verilerin üçüncü kişilerin eline geçmesi engellenmiş olur. Kullanılmasının temel nedeni şifrelenmiş internet üzerinden gönderilen hassas bilgilere, yalnızca amaçlanan alıcının erişebilmesini sağlamaktır. SSL sayesinde hem web sitenizin hem de kullanıcılarınızın özel verileri güvenli bir ağ üzerinden aktarılır.

Yapılan bir ankete göre, kullanıcıların % 84’ü güvenli olmayan bir bağlantı üzerinden veri gönderildiyse bir satın alma ya da form doldurma işleminden vazgeçiyor. Büyük bir çoğunluğu da verilerinin çevrimiçi olarak ele geçirilmesi veya yanlış kullanılması konusunda endişe duyuyor!

Google, 2017’nin sonunda SSL sertifikasına sahip olmayan tüm web sitelerini işaretledi. 1 Ocak 2018 itibariyle de SSL sertifikası olmadan bir web sitesi erişmeye çalıştığınızda, bir ‘Güvenli Değil’ mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Bu durumda sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sayfayı terk etme ihtimali yüksek!

SSL sertifikasına sahip web sitelerinin URL’sinde ‘http’ bölümünün sonundaki ‘s’, web sitesinin güvenli olduğu anlamına gelir.

Peki, SSL’nin Avantajları Nelerdir?

  • Site güvenliğini arttırarak bilgi hırsızlığını durdurur.
  • Şifreleme, kullanıcının aktivitesinin izlenememesini veya bilgilerin çalınmamasını sağlar.
  • Veri bütünlüğü, dosyaların aktarıldıkça bozulmasını önler.
  • Web sitenizi ziyaret eden insanlara bir güvenlik duygusu sağlar.
  • SSL sertifikası, en az 128 bit şifreleme ile ödeme kabul eden herhangi bir web sitesi için bir gerekliliktir. Dolayısıyla, bir e-ticaret siteniz varsa, kredi kartı ödemelerini yapmayı
  • planlıyorsanız bir SSL sertifikası yüklemeniz gerekir.

SSL Nedir?

SSL Nasıl Çalışır?

SSL Sertifika Çeşitleri

Hemen SSL Sertifikası almak için bize ulaşın.