Skip to content

Instagram İş Ortaklarını Destekliyor

instagram-is-ortaklarini-destekliyor

Sosyal medya, herkese her an ulaşabilme özelliği ile her geçen gün artan bir pazar payı oluşturuyor…

Hemen hemen her yaş kesiminden ve yaşam tarzından bireyin kullandığı sosyal medya, kanıtlanmış gücünü işletmeler için pazarlama teknikleri olarak da kullanıyor. İnanılmaz bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook, Instagram ile güçlerini birleştirerek büyük bir rekabet ortamı yarattı. Instagram, özellikle sponsorlu reklamlar konusunda işletmelere yeni ve farklı özellikler sunmaya başladı. Her işletmenin kurumsal bir profilinin bulunduğu mecralarda, söz konusu reklamlar da güncellenerek kullanılmaya devam ediyor.

Instagram son güncellemesi ile işbirlikçi ve çözüm ortaklığı yapan firmaları hedefledi. İşte Instagram’ın yeni reklam özelliği;

 Instagram’dan İş Ortaklarına Destek!

 Instagram'dan İş Ortaklarına Destek!

Instagram, gönderi akışında ve hikayelerde gösterilen sponsorlu reklamlara ek olarak “markalı içerik oluşturma” adı altında yeni bir güncellemeyle geldi. Bu yeni özellik ticari iş birliği yapan ortaklar için büyük miktarda destekleyici. Oluşturucu ve yayıncıların birlikte etiketlenmesi sonucu oluşan markalı içerik (Paid Partnership) hem oluşturucu hem de yayıncı açısından şeffaflığı arttırarak yapılan iş birliğinin daha açık bir hale gelmesini sağlıyor. Markalı içerik oluşturmak için etiketlenme yapıldığında paylaşılan gönderinin üzerinde “… ile anlaşmalı”  veya hikayede  iş birlikçinin adıyla birlikte bir etiketlenme (@….)  ifadesiyle markalı içerik olduğu vurgulanır. Belirli bir dönüşüm değerine sahip olan bu markalı içerik oluşturma özelliği ticari anlaşmaların vurgulanması için Instagram’ın genel formatını bozmadan özelliklere eklenmiş bir halde bulunuyor.

Peki, İş Ortaklarımızı Nasıl Etiketleriz?

Peki, İş Ortaklarımızı Nasıl Etiketleriz?

Görsel veya video, paylaşılacak olan gönderi kaydedilip “İleri” tuşuna basıldığı zaman “Gelişmiş Ayarlar” sekmesinden “İş Ortağımı Etiketle” özelliği kullanılarak kolayca yapılabilir. Hikâyelerde ise paylaşılacak olan veri kaydedildikten sonra pencerenin üzerindeki bağlantı tuşuna basarak iş ortağınızın adını girip etiketleyebilirsiniz. Unutmayın ki tüm bunları yapmak için iş ortağınızın bir işletme sahibi olması ve İstatistiklere erişim sağlıyor olması gerekiyor!

Yapılan bu paylaşımları takip etmeniz de oldukça kolay. İş ortağınızla birlikte gönderiler üzerinde oluşturulmuş markalı içeriklerin istatistiklerini her zaman görebilirsiniz. Hikâyelerde ise bu durum 14 gün ile sınırlı. Facebook sayfanızda “İstatistikler” bölümünden “Markalı İçerik” bölümüne geçtiğiniz zaman iş ortaklığı paylaşımlarınızı bu platformda kimler görmüş kolayca analiz edebilirsiniz.

Instagram’a tamamen farklı bir açıdan bakmamızı sağlayan bu yeni güncelleme özellikle sosyal medya üzerinden iş ortaklığı yapan blogger’lar ve Instagram girişimcileri için oldukça iyi bir fırsat!