Skip to content

Web Tasarım Geliştirme

Dijital çağın yoğun rekabet ortamında markanızı büyütmek için web site tasarımınız kritik rol oynar. İyi tasarlanmış, kullanıcı deneyimi açısından başarılı bir web sitesi ile ticari gelirlerinizi artırabilir, etki alanınızı genişletebilirsiniz. Web sitenizi bir e-ticaret kanalı olarak kullanabileceğiniz gibi lead toplama, ürün ve hizmetlerinizi tanıtma amacı ile de değerlendirebilirsiniz. Hangi amaca hizmet ederse etsin web site tasarımı, sonuçlarınızı doğrudan etkiler. Sektördeki 20 yılı aşan tecrübesi ve uzman kadrosu ile Webolizma ihtiyaçlarınıza hitap eden, size özel bir web site tasarımı hazırlar.  

Web Tasarım Geliştirme Nedir?

Web sitesi markanızın çevrim içi ekosistemdeki kimliğidir. Arama motorları tarafından markanızın listelenmesi, müşterilerinizde marka güvenirliğini artırmak, ziyaretçilerinizin istek ve taleplerini karşılamak için web site tasarımı önemlidir. Site tasarımının görsel olarak marka kimliği ile uyumlu olmasının yanı sıra UX, yani kullanıcı deneyimi açısından da iyi tasarlanması gerekir. Kullanıcıların çevrim içi davranış örüntülerini iyi analiz ederek rahat şekilde kullanabilecekleri bir web siteye sahip olabilirsiniz. 

Başarı Hikayeleri

Markalarımızın Site Tasarımı ile Ödül Kazandık

Webolizma Olarak

Markanızı Dijitale Taşırken Nelere Dikkat Ediyoruz?

UI-UX Tasarımı

Sitenizin performansı, dönüşüm oranı ve marka algısı açısından UI-UX tasarımı çok önemlidir. Kullanıcı deneyimine odaklanan, marka değerlerini etkili şekilde yansıtan bir web sitesi yaratmak önceliğiniz olmalı. Siteye gelen ziyaretçilerin sitede daha fazla vakit geçirmesi, istediğiniz aksiyonları alması için kullanıcı deneyiminin ve arayüz tasarımının çok önemli olduğunu unutmayın.

SEO Uyumluluğu

Markanızın arama motorlarının organik sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için SEO uyumlu bir web sitesi hazırlamalısınız. Sitenizin arama motorları taramalarında yüksek puanlar alabilmesi için özgün içeriğe sahip olması gerekir. URL linkleri, ürün ve kategori açıklamaları hedeflenen anahtar kelimeleri içermelidir. Başlıklar, açıklama metinleri Google’ın önerdiği uzunlukta düzenlenmelidir.

Mobil Uyumluluk

Dijital çağın en hızlı yükselen trendi mobil penetrasyonu. Ziyaretçilerinizin önemli bir bölümünün mobil cihazlar üzerinden sitenize girebileceğini düşünerek sitenizi mobil uyumlu olarak tasarlayın. İçeriklerinizin ve ürünlerinizin farklı mobil cihazlarda görüntülenebilir olduğundan emin olun. Web sitenizin masaüstünde sahip olduğu fonksiyonların tümünün mobil deneyime de yansıması için gerekli optimizasyonları yapın.

Temiz Kodlama

Sürdürülebilir bir web sitesine sahip olmak için temiz kodlama oldukça önemlidir. Site kod yapısının ekip değişikliklerinde kolayca okunabilmesi, sitenin ağırlaşmadan verimli bir şekilde çalışabilmesi için temiz kodlama yapıldığından emin olun.

Markanızı Bugün Dijitale Taşıyın
1
Projelendirme

Web tasarım geliştirmenin ilk aşaması projelendirmedir. Bu aşamada web sitesinin kullanım amacı belirlenir. Sitenin amacı, sahip olması gereken teknik yeterlilikler üzerinde de belirleyici olacağından ilk karar verilmesi gereken konulardandır.

2
Arayüz Tasarımı

Site haritası ve iskeleti üzerinde marka ile hemfikir olduktan sonra tasarım aşamasına geçilir. UI (User interface) olarak da bilinen arayüz tasarımı, ziyaretçilerin sitenize girdiğinde karşılaştığı görsel ögeleri kapsar.

5
Bakım ve Sürdürülebilirlik

Web siteleri dinamik medya kanallarıdır. Arama motorlarındaki güncellemeler, teknolojik gelişmeler sitenizin performansını etkileyebilir. Sitenizin sürdürülebilir şekilde ziyaretçilerle buluşabilmesi için uzman ekipler destek sağlar.

4
Sitenin Açılması

Site test edilip gerekli optimizasyonlar yapıldıktan sonra yayına alınır ve performansı yakından takip edilir.

3
Yazılım ve Test

Yazılım aşaması uzman ekipler tarafından belirlenen teknoloji ile site haritası çıkarılan ve arayüz tasarımı yapılan projenin kodlanmasıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sorularınıza Cevap Verelim

Web tasarım fiyatları projenin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Site yapısının karmaşıklığı, siteye eklenmesi talep edilen fonksiyonların hazırlanması için gereken iş gücü fiyat üzerinde belirleyicidir. Kurumsal amaçlarla hazırlanan, metin ve görsellerden oluşan basit yapıdaki bir web sitesi ile e-ticaret sitesinin gerektirdiği iş gücü farklıdır.

Sitenin dinamik veya statik olması bütçeye etki eden değişkenlerdir. Statik web siteleri HTML altyapısı ile bir kere kodlanır ve yayına alınır. Sitede güncelleme ihtiyacı duyulduğunda kod bilgisi gerekir. Gerekli değişiklikler kod üzerinden yapılır. Dinamik web siteleri ise pratik ve hızlı kullanım sağlayan yönetim paneline sahiptir. Yönetim panelini kullanarak sitenizde yeni içerikler yayınlayabilir, artık üretimi bulunmayan ürünlerinizi kategoriden kaldırabilirsiniz. Herhangi bir yazılım desteğine ihtiyaç duymadan yönetim imkanı sunan panel, web tasarım fiyatı üzerinde etkilidir.

Yoğun rekabet ortamında markanızı görünür kılmak adına web sitesi zorunlu bir ihtiyaçtır. İyi tasarlanmış bir web sitesi ile ürün ve hizmetlerinizi daha iyi tanıtabilir, gelirinizi artırabilirsiniz. SEO uyumlu web sitesi tasarlayarak potansiyel müşterilerinizin sizi daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz. Web sitenizde yer alan özgün içerikler ile marka algınızı güçlendirebilir; konum, iletişim bilgileri, hizmetleriniz gibi temel bilgileri müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

Web sitenizi bir e-ticaret kanalı olarak konumlandırabilir, gelişmiş hedefleme seçenekleri ve pazarlama otomasyonu ile dönüşümlerinizi artırabilirsiniz. Kullanıcı datasının öneminin giderek arttığı dijital çağda size ait bir kanaldan KVKK onaylarını alarak kullanıcı datası toplayabilirsiniz. Bu datayı alanında uzman ekiplerle değerlendirerek pazarlama iletişimine entegre edebilirsiniz.

Tüm Talep ve İstekleriniz İçin

Bize Ulaşın