Top

Var olan veya yeni yaptırmış olduğunuz web sitenizin ziyaretçi sayısı az ise dijital dünyadaki müşterilerinize ve hedef kitlenize tam olarak ulaşamıyorsunuz demektir. Facebook’ta web sitenizin kitlesine uygun reklam yayınlayarak potansiyel müşterilerinizi katlayabilir ve iş hacminizi genişletebilirsiniz.

Oluşturduğunuz web sitesinin amacı çok farklı olabilir. İlgi alanınız ile ilgili yazılar yayınlıyor, sevdiğiniz fotoğrafları paylaşıyor veya herhangi bir ürün satışı yapıyor olabilirsiniz. Dolayısıyla hedef kitleniz de web sitenizin içeriğine göre değişecektir.

Facebook aracılığı ile web sitenizin ziyaretlerini artırabilirsiniz. Hedef kitlenize göre yapacağınız hedef kitle çalışmaları ile istediğiniz  kitleyi web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Oluşturulacak kreatif bir reklam ile hafızalarda yer edebilir, hedeflediğiniz dönüşüm oranına ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenizi doğru seçtikten sonra zamanlamayı da iyi yapmalısınız. Reklam hangi gün yayınlanacak? Saat kaçta yayınlanacak? Nasıl bir dil kullanılacak? Görsel seçimi nasıl olmalı? Bunun gibi birçok soruyu cevapladıktan sonra çalışmalara başlanmalıdır.

Yayınladığınız reklamın performansının kesinlikle ölçülmesi gerekir. Etkili bir performans göstermeyen reklamın tekrarlanmaması gerekir. Zaman zaman çok etkili olan reklamınız dönemsel olarak etkisini düşürebilir. Bu durumlarda farklı reklam stratejileri denemekten çekinmemek gerekir.

Hedef kitlenizi web sitenize yönlendirirken yalnızca anasayfayı kullanmanız gerekmiyor. Web sitenizde yer alan herhangi bir sayfaya yönlendirebilirsiniz. Seçeceğiniz URL sizin hedef sayfanız olacaktır. Hedef kitlenize göre farklı URL seçimleri de yapabilirsiniz. Eğer bir e-ticaret sitesi iseniz farklı kitleleri farklı kategorilere farklı URL tercihleri ile istediğiniz sayfaya yönlendirebilirsiniz. Eğer bir blog ya da haber sitesi iseniz kitlenize göre kategori seçimi yapabilirsiniz. Haber sitesi iseniz kitleniz ekonomi haberleri ile ilgileniyorsa ekonomi haberlerinin olduğu kategoriye URL verebilirsiniz. Eğer sağlıklı yaşamla ilgili makaleler yazan bir blog sayfası iseniz ve aynı zamanda ev dekorasyonu ile ilgili bilgiler veriyorsanız bu kategori ile ilgilenen kitlenize özel reklamlar çıkabilirsiniz.

Bakacak olduğunuzda Facebook aracılığı ile yapacağınız web site reklamlarınız hem trafik olarak kazanç sağlayacak hem de dönüşüm elde etmenize yol açacak. Aynı zamanda özelleştirilmiş URL seçenekleri ile de potansiyel hedef kitlenizin yanında olası hedef kitleleri de yakalamış olacaksınız.

Facebook web sitesi reklamları sayesinde, web sitenizin günlük ziyaret sayısını binlerce kişiye ulaştırarak hem sosyal medyada hem internette bulunabilir olmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Siz de dünyanın en büyük sosyal topluluğu olan Facebook’ta reklamınızın yayınlanmasını istiyorsanız hemen başvurun!

  Facebook Reklamları Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız*

  Telefon Numaranız

  E-Posta Adresiniz

  Web Siteniz

  Almak İstediğiniz Hizmet

  Notunuz

  Paylaş:
  Faaliyetlerimiz