Top

Düzenlediğiniz etkinliği sosyal medya aracılığı ile binlerce kişiye ulaştırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.
Facebook etkinlik reklamları ile etkinlikleriniz, sizinle ortak ilgi alanlarına sahip kişiler tarafından haber kaynağında görüntülenebilir. Hem masaüstü hem mobilden giren kullanıcılara göstereceğiniz bu reklamlarla etkinliğinizin binlerce kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook haber kaynağında etkinliklerinizin tanıtımını yaparken bilet satışlarınızı da arttırabilirsiniz.

Facebook Etkinlik Reklamlarının Amaçları Nelerdir?

Her reklam modelinde olduğu gibi etkinlik reklamları yapmanın da amaçları vardır. Bunlara kısaca değinelim:

 1. Bilinirliği Arttırma: Hedeflediğiniz kişilere etkinliğinizi duyurup bu etkinlikten haberdar olmalarını saylayabilirsiniz. Böylelikle etkinliğinizin bilinirliği attırmış olursunuz.
 2. Katılım Durumu Hakkında Bilgi Alma: Etkinliğinize kaç kişi katılacağının analizini yapmanız son derece önemlidir. Dolayısıyla etkinlik reklamı yaparken insanlarım katılım durumunu belirleyebilmek için bu konuda cevap vermeye teşvik etmelisiniz.
 3.  Bilet Satışlarınızı Arttırın: Daha önce etkinliklere katılmış kişileri ya da benzer hedef kitlelere erişebilirsiniz. Yayınlayacağınız etkinlikle ilgilenecek insanları hedefleyerek hem katılımı hem de bilet satışını arttırabilirsiniz.

Başarılı Etkinlik Reklamı Nasıl Oluşturulur?

Başarılı Etkinlik Reklamı Nasıl Oluşturulur?

Her reklam modelinin kendine göre başarılı olma yöntemleri vardır. Etkinlik reklamlarını daha başarılı hale getirmek için aşağıdakileri deneyebilirsiniz:

 1. Etkinliğinizin konusu ile ilgili görsel ya da video kullanın. Bu şekilde hedef kitlenizi harekete geçirebilir ve etkinlik ile ilgilenmelerini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde aynı zamanda gönderi etkileşimi de elde etmiş olacaksınız. Kişiler profilinizi incelemek isteyecek ve sayfanıza hem trafik çekeceksiniz hem de yeni üyeler elde edeceksiniz. Görsel boyutunuz en az 1920 x 1080 olmalı. Mümkünse görsel üzerinde hiç yazı kullanmamanız da tavsiye edilir.
 2. Kısa ve net bir etkinlik adı oluşturun. Uzun adlar etkinlik reklamınızda kesilebilir. Bu yüzden etkinlik adınızda bilgi kullanmaktan kaçının. Okumayı zorlaştıracağı için tamamen büyük harfler kullanmayın. Aynı şekilde sembol kullanımında da dikkatli olmanızda fayda var.
 3. Konum eklemeyi unutmayın. Yakınınızdaki kişilerin “Etkinlikleri Keşfet” sayesinde etkinliğinizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Daha net bir ifade olması için yol tarifi veya harita da ekleyebilirsiniz.
 4. Tarih ve saati gözden kaçırmayın. Etkinliğinizin ne zaman gerçekleşeceğini belirtmeniz son derece önemlidir. Başlangıç ve varsa bitiş tarihi ve saati ekleyin. Belli periyotlarda tekrarlanan bir etkinliği duyuruyorsanız hangi sıklıkta gerçekleştiğinizi de belirtmelisiniz.
 5. Faydalı bir açıklama ekleyin. Etkinliğin amacını ve insanların bu etkinliğe neden katılması gerektiği hakkında kısaca bilgi verin. Yaş kısıtlaması, park yerinin var olup olmadığı gibi daha pek çok bilgiyi sunabilirsiniz.
 6. Anahtar kelimeleri ve etkinlik planını kullanın. Etkinliğin detay kısmına varsa oturma planı ya da etkinlik planını verebilirsiniz. Hedef kitleniz ve daha fazlasına da erişmek istiyorsanız anahtar kelimeler sayesinde kişilerin etkinliğinizi bulmasını kolaylaştırabilirsiniz.
 7. Giriş bilgilerini ekleyebilirsiniz. Bu şekilde hem bilet oluşturma hem de onay ekleme amacınız varsa bunu karşılamış olursunuz. Ücretsiz etkinlikler için gelecek kişilerin yer ayırtmasını ve katılımı onaylarken ek detaylar sunmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer etkinliğiniz biletli ise bu biletleri satabilir ya da direkt olarak bileti satın alacakları sayfaya yönlendirebilirsiniz.
 8. Organizatör ekleyebilirsiniz. Bu sayede etkinliğinizi insanlara duyurmak biraz daha kolay olacaktır. Tanıtımcı, sanatçı, sponsor ya da mekan gibi ilgili tüm sayfaları eklemeniz mümkün. Yardımcı organizatör, etkinlik sayfanızın takviminde görünecektir. Eklemiş olduğunuz tüm organizatörler etkinliğinizi düzenleyebilir.

Facebook etkinlik reklamları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve reklam vermek için hemen başvurun!

  Facebook Reklamları Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız*

  Telefon Numaranız

  E-Posta Adresiniz

  Web Siteniz

  Almak İstediğiniz Hizmet

  Notunuz

  Paylaş:
  Faaliyetlerimiz