Top

Dinamik Web Sitesi

Özellikle e-ticaret yapıları için tavsiye ettiğimiz ve bütün web siteleri için önerdiğimiz yapıdır. Günümüzde web siteleri; ticari firmaların cirolarını arttıran, kurumların faaliyetlerini yaygınlaştıran ve kişisel kullanıcıların paylaşımlarının artmasını sağlayan yazılımlar haline gelmiştir.

Bu nedenle dinamik ( güncellebilir ) web siteleri günümüzün tercihidir.

Dinamik bir web sitesinde, farklı içerik ile sunulması istenen kısımlar bir veritabanında tutulur ve sayfa çağrıldığında bu bilgiler veri tabanından alınarak HTML kodları içinde sunulur. Sonuç olarak sayfayı çağıran bilgisayara giden bilgi statik bir web sitesindeki ile aynıdır, ama istek anında oluşturulmuştur. Gösterilecek sayfaların genel bir yapısı olduğunu ve içeriklerinin değişken olduğunu düşünelim. Bu durumda genel tasarım (örneğin başlık kısmı, logo vb.) , tek başına veritabanında ya da dinamik içeriği oluşturacak scriptin (örneğin PHP, .NET, JSP kodu) içinde bulunur, ancak içeriğin (örneğin metinin) geleceği yerde scriptte bir değişken vardır. Bu değişken her sayfa için karşılık gelen metin veritabanından okunarak değiştirilmesi için kullanılır.

Neden Dinamik Web Sitesi İstemelisiniz ?

Özellikle içeriği sık değişen, ya da geniş bir içeriğe sahip sitelerde bir değişiklik yapılmak istendiğinde sadece veritabanındaki ilgili verinin değiştirilmesi sayfanın değişmesi için yeterlidir. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde güncellenebilir ve geliştirilebilir.

Benzer şekilde, sitenin genel görünümü ile ilgili bir değişiklik yapılacaksa bu sadece sayfa yapısı üzerinde bir kez yapılır.

Yani değişikliği bir kere yapmak, sınırsız sayıda sayfanın bu değişiklikten etkilenmesini sağlar.

Günümüzde web sitesi yaptırmanın asıl amacı arama motorlarında ön planda olmaktır. Sayfa sayısının sınırsız arttırılabilmesi nedeni ile dinamik siteler tercih sebebidir.

  Web Tasarım Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız*

  Telefon Numaranız

  E-Posta Adresiniz

  Web Siteniz

  Almak İstediğiniz Hizmet

  Notunuz

  Paylaş:
  Faaliyetlerimiz