Top

Dinamik Arama Ağı Reklamları Oluşturma

Dinamik Arama Ağı Reklamları Oluşturma

Eğer bu aramayı yapıp bu blog yazısına giriş yaptıysanız demek ki dijital dünyanın nimetlerinden faydalanmak isteyen girişimci bir ruha sahip birisiniz demektir. Webolizma olarak bu yolda sana destek olacağımızdan emin olabilirsin. Ama önce bazı bilgiler vermemiz gerekiyor.

Dinamik Arama Ağı Reklamı Nedir?

Dinamik Arama Ağı Reklamı Nedir?

Diyelim Google aracılığı ile bir ürün ya da hizmet arayışına çıktınız. Bu bir giyim markası da olabilir bir kuaför de. İşte tam bu aşamada markalar ya da işletmeler bu arama esnasında Google aracılığı ile potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışır. Bunu en etkili yapmasının yollarından birisi de dinamik arama ağı reklamıdır.

Özellikle gelişmiş bir web sitesine ve büyük bir envantere sahip iseniz Dinamik Arama Ağı (Dynamic Search Ads) reklamları tam size göre! Reklamınızı hedeflemek için web sitenizde yer alan içerikleri kullanarak anahtar kelime tabanlı kampanyalarınızın eksikliklerini giderebilirsiniz. 

DSA sayesinde reklam başlığınız ve açılış sayfasınız da yine web sitenizdeki içerik kullanılarak oluşturulur. Bu durumda size güzel bir haberimiz var: Reklam başlığı düşünerek zaman kaybetmekten kurtuldunuz! Kulağa ne kadar mucizevi geliyor değil mi? Hem reklamınız ile alakalı hem de size zaman kazandıran bir reklam modeli. Daha ne istenebilir ki? Sizin yapacağınız tek şey reklam öğesi açıklaması olacak. Bu da DSA reklamlarının olmadığı zaman alakalı aramayı kaçırma ihtimaline yönelik bir önlem diyebiliriz.

Dinamik Arama Ağı Reklamını Nasıl Oluşturabilirim?

Dinamik Arama Ağı Reklamını Nasıl Oluşturabilirim?

İşte en can alıcı soruya gelmiş bulunmaktayız. Nasıl ki enfes bir yahniyi ustasından yemek istersiniz ya da bir ev yaptırırken iyi bir mimar ararsınız, işte Google reklamları da böyle. Size en verimli dinamik arama ağı reklamının oluşturulmasını istiyorsanız işinde deneyimli bir Google Ads uzmanından yardım almanız çok daha iyi olacaktır. Gün içerisinde yapacak bu kadar işiniz varken reklamlara zaman ayıracak olmak biraz zahmetli olabilir. Webolizma olarak sizlere bu konuda profesyonel destek vermeye her an hazırız!

Paylaş:
Bu yazı 13 Mart, 2020 tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Faaliyetlerimiz