Skip to content

Dijital Alanda Bulunur Olmaya Ne Dersiniz?

Dijital Alanda Bulunur Olmaya Ne Dersiniz?

Dijital, yani bir takım verilerin ekran üzerinde pratik şekilde görüntülenebilmesi hayatımızın merkezinde olan bir olgudur. Artık neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı dijital mecralardan gidermekte ve ortalama 12 saatimizi dijital alanlarda harcamaktayız.

Günlük hayatın ve iş temposunun yoğunluğu nedeni ile biraz da buna mecburuz…

Bu nedenle dijital alanlar gerek hizmet ve ürün arayanlar için gerekse ürün ve hizmet satanlar için oldukça geniş ve önemli bir pazardır.

Bu pazar gelişen Dünya ile birlikte git gide büyüyen ve önemi günden güne artan bir pazardır. Çünkü artık bir ürün veya hizmet ile ilgili sınırlı marka seçenekleri yok. Daha çok firma, daha çok marka ve daha çok ürün seçeneği var. Bu alternatiflerin de aynı veya farklı hedef kitleleri var. Hal böyle olunca pazar arayışı, hedef kitleye ulaşmak, potansiyel müşteriyi gerçek müşteriye çevirmek, seçenekler arasından sıyrılmak da oldukça önemli ve güç bir durum alıyor.

Bunun gibi birçok neden söz konusu iken dijital alanda bulunabilir olan firmalar daha kazançlı çıkıyor…

Dijital alanda yer almayan firmalar ise sadece kendisini bilen potansiyel müşteri kitlesi ile sınırlı kalıyor ve ürünlerini, hizmetini internet kullanıcısı olan milyonlarca kişiye ulaştıramıyor. Bu nedenle dijital alanda yer almak günümüzde en önemli reklam stratejisidir.

Peki dijital alanda nasıl görünür olursunuz?

Cevap çok basit!

1.    Mobil uyumlu ve kurumsal kimliğinize uygun bir web sitesi

2.     Sosyal medya hesapları ve bu hesaplarda güncel postların paylaşılması.

3.    Sosyal medya reklamları

4.    En önemlisi Google Reklamları.

Dijital alanın bize sunduğu mecraları doğru şekilde kullanır ve güncel düzenlemeler yaparak doğru reklam planını uygularsanız dijital alanda oldukça bilinir olursunuz…

“Dijital alanda bulunabilir olmak bana ne katacak?” Sorusunu soracak olursanız da cevap yine çok basit.

Müşteri trafiği ve gerçek müşteri dönüşü!

Dijital alanda ne kadar görünür yani internet kullanıcısı ve potansiyel müşterileriniz tarafından ne kadar bulunabilir olursanız, marka bilinirliğiniz ve markanıza sağladığınız güvenirliliğiniz aynı oranda artar. Bunun sonucunda da tercih edilme oranınız artar ve dijital mecraların, Google Reklamları’nın faydasını net bir şekilde deneyimlersiniz.